Enyakin.com - Türkiye'nin Acil Yol Yardım Merkezi
Arama Yap
TÜM SEKTÖRLER

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz.
Puan, Oy

Sakarya Manifaturacılar, Perdeciler, Tülcüler
Sakarya Manifaturacılar, Perdeciler, Tülcüler

Ücretsiz Üyeler

Hizmetler

Sakarya Tül Perde

Evlerde kullanılan ve ince şeffaf tül kumaşlardan elde edilen perdeler pencerelerde güneşlik ile birlikte kullanılırlar. Sakarya’da birçok yerde tül perde üreticileri mevcuttur. Bu üreticilerden pencere ölçülerine göre özel üretim perdeler yaptırabilir ve evlerinizde de rahatlıkla bu perdeleri kullanabilirsiniz. Tül perdeler evlerde yatak odası, çocuk odası, salon ve mutfakta rahatlıkla kullanılabilir. Bu perdeler beyaz renkte ve şeffaf modelde olmaktadır. Üzerindeki işlemeler tarza ve modele göre değişiklik gösterebilir.

Sakarya Tül Fabrikası

Sakarya’da bulunan tül fabrikaları direkt olarak fabrikadan halka şeklinde ya da fabrikadan kendi satış mağazalarına gönderim şeklinde ürünlerini satışa sunmaktadır. Bu fabrikalarda otomasyon sistemler yardımı ile aynı anda binlerce metre tül perde üretilmekte ve adım adım gerekli işlemeler yapılarak perdeler evlerimizde kullandığımız haline getirilmektedir.

Rustik Perde Nedir?

Rustik perdeler uzun zamandır sektörde var olan ve son yıllarda da kullanımı moda haline gelen perde modellerindendir. Bu perdelerin iç kısmında düz bir tül bulunmakta ve dış kısmında her iki tarafta kalın fonlardan oluşan güneşlikleri bulunmaktadır. İç kısımdaki tül ince dokuda ve şeffaf renkte iken dış kısımdaki fonlar kalın geçirgen olmayan kumaştan ve koyu renklerden oluşur. Perde kullanımı gündüzler güneş görecek şekilde açık ve akşamları da içeriyi göstermeyecek şekilde kapalı bir biçimde tutulabilir. Hem eski tarzı yansıtan hem de modern bir görünümü olan bu perdeler evlerde de sıklıkla kullanılmaktadır. Perdelerin aynı zamanda farklı renk ve modellerde tasarlanması da mümkündür.

Motorlu Perde Nedir?

Motorlu perde modelleri bir kumanda yardımı ile açılıp kapanabilirler ve özellikle büyük pencereli olan büyük mekanlar için kullanılır. Motorlu perdelerde bulunan elektronik aksam perde hareketini kontrol edebilen bir kumandaya bağlı olarak çalışır ve kumanda perdeyi tam açabilir, tam kapatabilir ya da istenirse aralık da bırakabilir. Perdelerin kullanımı genelde dekorasyonu da modern yapılan alanlarda mümkün olmaktadır. Bu tür perdeler otomatik perde ya da kumandalı perde olarak da bilinmektedir.

Japon Perde Nedir?

Japon perde modellerinde belirgin olan özellik renkler ve desenlerdir. Rustik perdelere benzer yapıda dizayn edilen bu perdeler özellikle dekorasyonu sade bir şekilde yapılan alanlarda hareket ve renk kazandırırlar. Bu sebeple tercih edilen Japon perdeler dar alanlara da geniş alanlara da rahatlıkla uygulanabilirler. Sakarya’da siz de evinize uygun rustik ve Japon perdeleri yaptırabilir ve isterseniz de renk ve desen uyumuna kendiniz karar verebilirsiniz. Aynı zamanda bu ürünleri işyerlerinde ya da home ofis olan alanlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Stor Perde Nedir?

Stor perde modelleri bir silindire bağlı olarak hareket eden ve silindire bağlı ipler ile kontrol edilen perde modelleridir. Bu perdeler daha çok ofis ve büyük işyerlerinde kullanılır. Pencerelere asılması, ölçülere göre ayarlanması ve kullanımı oldukça kolay olan stor perdeler genelde tek renk olurlar. Temizliği de oldukça kolay olan bu perdeler hazır halde de temin edilebilirler. Kolay şekilde takılan perdeler evlerde de sade perde seven kişiler tarafından sıklıkla kullanılan bir modern perde modeli olarak bilinmektedir.

Perde Nasıl Seçilmelidir?

Perde seçilirken ilk dikkat edilmesi gereken durum perdelerin takılacağı pencerenin ölçüsü ve aynı zamanda pencerenin bulunduğu duvarın en ve boy ölçüsüdür. Perdeler tavana takıldıkları için tüm ölçüler tavandan tabana kadar alınmalı ve not edilmelidir. İkinci önemli nokta ise perde tipinin seçilmesidir. Perde modelleri eski tip tül perde ve güneşliklerden yeni tip elektronik perdelere varıncaya kadar birçok çeşit ve modelde bulunmaktadır. Ölçüler alındıktan sonra perde tipine karar verilmelidir. Perde tipinden sonra tabi ki öncelikli olan diğer kriter ve dikkat noktası da perdelerin fiyatıdır. Her perde için ayrı bütçe ayrılabileceği ve farklı bir model seçilebileceği gibi tüm ev ve odalar için aynı tip perdeler de hazırlanabilir. Bu tercihi yaparken odaların büyüklüğü ve ne kadar güneş aldığı da göz önünde bulundurulmalıdır. Alınan ölçülere göre eğer hazır perde bulunuyor ise satın alınabilir. Hazır perdelerin olmadığı durumlarda özel perde dikimi ya da hazırlığı yapılmalıdır. Tül perdeler kullanılan kumaşın kalitesine göre ayrılırken diğer perdelerde kullanılan plastik malzeme ve kumaş türüne göre farklı farklı gruplara ayrılmaktadır.

'DA ARA

Sektörler veya Firmalar arasında arama yapın...