Mediton İşitme Cihazları
Arama Yap
TÜM SEKTÖRLER

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz.
Puan, Oy

Ücretsiz Üyeler

Hizmetler

Frigo Kasa Güvenli mi?

Frigo kasalar yüksek ılı yalıtımları sayesinde soğuk ürünlerin taşınabildiği dayanıklı kasalardır. Bu kasaların et kalınlığı denilen yüzeyleri çok fazladır. Bu sebeple hem ısı yalıtımı konusunda hem de fiziki darbeler konusunda oldukça dayanıklıdır. Dayanıklılık sağlayan bu kasalar aynı zamanda güvenlik konusunda da oldukça iyi seviyededirler. Frigo kasalar üretilirken taşıdıkları ürünlere göre birçok güvenlik seviyesinden ve testinden geçerler. Bu testlerin her biri kasanın başka bir güvenlik özelliğini geliştirmektedir. Frigo kasalar gıda sektöründe kullanılabilecek en iyi kasa tiplerinden birisidir. Bu özellikleri ile de taşımacılık sektöründe tercih edilirler.

Frigofirik Kasanın İcadı

Frigo kasa da denilen frigofirik kasalar içleri belirli bir dereceye soğutulabilen ve bu soğukluk ile de uzun süre yolculuk edebilen kasa tipleridir. Taze gıda denilen gıda gruplarının hammaddeleri et, süt ve balıktır. Meyve sebze ürünleri de belirli derecede soğukluk isteyen gıda ürünlerinden birisidir. Bu ürünlerin üretim aşamalarında da belirli sıcaklık dereceleri kullanılmaktadır. Bu dereceler haricinde gıda ürünleri bozulur ve hem insan sağlığına zararlı hale gelir hem de tüketilemez hale gelir. Bu sebeple üretilen gıda ürünlerinin soğuk zincir adı verilen yöntemler ile taşınması zorunludur. Soğuk zincir yöntemleri ürünün bulunduğu sıcaklığın korunarak gideceği yere götürülmesidir. Bu yöntemi sağlayan araçlar ise soğutuculu yani frigofirik araçlardır. Frigifirik araçlar gıda güvenliğinin sağlanmasında anahtar olan noktadır. Bu yüzden de oldukça önemli bir icattır.

Frigo Kasa Ne İşe Yarar?

Frigo kasa taze ve hassas olan ürün gruplarının taşınmasını sağlar. Kasa içinde bulunan soğutucu fanlar araç kasasının -18 derecelere kadar düşebilmesini sağlar ve bu sayede frigo araçlar hem soğuk ürünleri hem de donuk ürünleri rahat bir şekilde taşırlar. Bu durum hem üreticiler için hem satıcılar için hem de son tüketici olan kişiler için oldukça karlıdır. Gıda ürünlerinin korunaklı bir şekilde soğuk zinciri bozulmadan satış noktalarına gelmesi ürün kaybını engellerken satış noktalarında da ürünün doğru şartlarda muhafazası sonucu son tüketici durumdan memnun kalır. Satıcılar böylece müşteri kaybetmez ve tüketiciler de sağlıklı ürün tüketmiş olur. Yani frigo araçlar sadece ürün değil aynı zamanda güven ve kalite de taşırlar. Bu sebeple oldukça önemlidirler.

Frigo Kasa Nedir?

Frigo kasalar soğutucu kasalardır. Bu kasalarda normal kasalardan farklı olarak yüksek güçlü ve etkili soğutucu fanlar vardır. Soğuma derecesi şoför mahallinden ayarlanabilir ve kontrol edilebilir. Bu sayede kasalarda belli bir derecede taşınması gereken gıda ürünü kontrollü bir şekilde yolculuğuna devam eder. Frigo kasalardan son ürün teslimatı yapılıncaya kadar kasalar kapatılmaz. Bu sayede ürünler güvenli şekilde iletilir ve sağlıklı bir şekilde de tüketiciler tarafından tüketilir. Frigo kasalar hem soğuk hem de donuk olan gıda ürünlerini taşımanın bilinen en sağlıklı yoludur.

Frigrorifik Kasa ve Frigorifik Treyler Arasındaki

Frigorifik kasa küçük tonajlı araçlarda kullanılmakta olup frigorifik treyler ise tır tipi ağır vasıta araçlarda kullanılmaktadır. Farkları ölçüleri ve yük kapasiteleridir. Birbirinden farklı yük kapasitelerine göre ihtiyaca en uygun seçim yapılmaktadır. Sakarya frigrorik kasa ve frigrorik treyler ile kendi ihtiyacınıza en uygun seçimi yapabilirsiniz.

Sakarya'da Römork, Treyler ve Frogirifik Kasaları

Sakarya ağır vasıta ve ticari araçların kasa yapımı konusunda oldukça zengin bir şehirdir. Römork, treyler ve frigorifik imalatında 2-3 kişilik işletmelerden büyük fabrikalara kadar birçok işletme mevcuttur. Sadece Sakarya değil tüm Türkiye dâhil ihracat kapasitesine sahip Römork, trey ve frogirifik üreticileri sektöre faklı özelliklerde ürünleri sunmaktadır.

'DA ARA

Sektörler veya Firmalar arasında arama yapın...