Mediton İşitme Cihazları
Arama Yap
TÜM SEKTÖRLER

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz.
Puan, Oy

Silver Üyeler


Ücretsiz Üyeler

Hizmetler

Sakarya Avukatlar

Bazı meslekler toplumlar için büyük önem taşırlar. Avukatlık mesleği de bunlardan biridir. Kişilerin yasalar çerçevesinde yargılanmasını ve işledikleri suçtan ötürü en az ceza alması için uğraşan avukatlar, duruşma öncesinde ve sonrasında tüm adli işleri yürüten kişidir. Davayla ilgili tanıkların bulunması, delillerin toplanması ve savunmanın hazırlanması gibi süreçleri yönetecek avukatlar, mesleki yeterliliklerine, bilgi ve deneyimlerine göre aynı davalarda farklı sonuçların çıkmasını sağlayabilecektir. Avukatlık sadece mahkeme salonlarında konuşmak, mahkeme heyetini ikna etmeye çalışmak değildir. Avukatlığın çok önemli bir saha çalışması vardır. Olay öncesinde başlayan bu araştırmalar, olay yerleri, olay sonrası ilişkileri, tutanakları ve bilirkişi raporlarını inceleyerek devam eder. Başarılı avukatlar sadece inandıkları davaları alır ve bu inançları doğrultusunda müvekkilinin suçsuzluğunu ispat eder. Hayatımızın her alanında ihtiyaç duyacağımız ve adli süreçte bizlerin her an yanında olarak yol göstericisi olacak avukatlar, Sakarya avukatlık büroları içerisinden tercih edilerek alanında uzman avukatlardan yardım alınabilir.

Sakarya Avukatlık Büroları

Hukuk sistemi çok kapsayıcı ve geniş bir düzlem oluşturuyor. Her suç için farklı farklı cezai yaptırımlar uygulandığı gibi suça doğrudan veya dolaylı yollardan katılan kişiler için de farklı ceza sistemleri bulunuyor. Olayın gerçekleşme şeklinden, olayın meydana gelme anı ve sonrasına kadar tüm süreç hukuki boyutlarıyla incelenir ve kişilerin de beyanatları ile hareketleri göz önüne alınarak Türk Ceza Kanunu içerisindeki ilgili maddeye göre cezası kesinleşir. Her türlü cezanın farklı mahkemesi ve buna bağlı olarak da bu davalarda uzmanlaşmış avukatları bulunuyor. Sulh ceza mahkemesi veya ağır ceza mahkemesi gibi farklı davaların açılabileceği farklı mahkemeler bulunuyor. Kabahatler kanunu, hafif suçlar ile toplum ve insan hayatını riske etmeyecek suçlar, anlaşmazlıklar sulh ceza mahkemeleri tarafından çözüme kavuşturulmaktadır. Kısaca tanımlamak gerekirse hapis cezası bulunmayacak veya 5 yılı geçmeyecek tüm suçlar, sulh ceza mahkemelerinde görülür. Toplum ve kişiler için kastedici suçlar, süresi 5 yıldan uzun olan tüm cezalar için de ağır ceza mahkemeleri devreye girer. Mahkemelerin ve suçların bu şekilde çeşitlenmesi kendi alanlarında uzmanlaşmış avukatları ortaya çıkartmıştır. Ağır ceza hukuku üzerine çalışma yapan bir avukat, ağır ceza dosyalarında daha titiz, dikkatli ve başarılı olacaktır. Bu yüzden de ihtiyaç duyulan alana göre avukatların seçilmesi gerekiyor. Sakarya avukatlar tüm dava içeriklerine hakim olan, alanında uzman ve deneyimli isimlerden oluşuyor.

Sakarya Avukatlık Hizmetleri

Kişiler arasında yaşanan tüm anlaşmazlıkları, mahkeme huzurunda ortaya çıkartacak ve haklı ile haksızı birbirinden ayırt etmede önemli rol oynayacak olan avukatlar, hukuk diline hakim olmaları ve müvekkili ile mahkeme heyeti arasında iletişim kurması bakımından davaların seyrini etkileyebiliyor. Tüm suçlarda avukatı olmayan veya avukat tutma isteğinde bulunmayan kişiler için bile devlet avukat sağlıyor. Fakat özellikle ülkemizde kendini savunmak diye bir durum söz konusu… Birçok insan avukat yerine mahkemede kendi kendini savunmayı tercih ediyor. Ancak bu savunmalar hukuk dilinden uzak, anlatım açısından sıkıntılı ve süreci açıklığa kavuşturamadığı için yetersiz kalarak kişilerin ceza almalarına neden olabiliyor. Geçtiğimiz aylarda karşımıza çıkan bir haber, bu duruma en güzel şekilde örnek oluşturuyor. Sulh ceza mahkemesinde görülen bir davada avukat istemeyen ve duruşmada kendini savunan kişi, hakimin beraat etti cümlesini yanlış anlayıp küfrederek karşılık verince mahkeme heyetine hakaretten tutuklanmıştır. Görüldüğü üzere hukuku bilen ve işleyişini en iyi şekilde idare edecek olan başarılı bir avukat bu tür talihsizliklerin önüne geçecek ve her davada en az ceza ile kurtulmanızı sağlayacak. Sakarya hukuk hizmetleri konusunda oldukça başarılı profiller çizen avukatlar bulunuyor.

Sakarya Hukuk Büroları

Avukatlar rast gele seçilmemeli ve avukata her şey tüm ayrıntılarıyla eksiksiz şekilde anlatılmalıdır. Avukat tercihlerinde, kendi davanıza benzer davalara bakmış ve başarı sağlamış avukatları seçebilirsiniz. Unutmayın, her avukat her davaya bakamaz. Her avukatın uzmanlaştığı ve başarılı olduğu bir dal vardır. Örneğin başarılı bir boşanma avukatından iş davalarına bakmasını isteyemezsiniz. Yeterli bilgisi ve avukatlık yeteneği olsa da tüm konulara hakim olması ve savunma dilini oluşturması biraz zaman alacaktır. Daha başarılı ve profesyonel şekilde savunmalar için aynı tür davalarda başarı sağlamış, kendi alanında uzmanlaşmış avukatların tercih edilmesi gerekir. Mahkeme heyeti tarafından karar verilmiş ve müvekkil hüküm giymişse bile avukatlık bitmiş sayılmaz. Olayın ayrıntılarının incelenmesi, yeni delil ve tanıkların bulunması, bir üst mahkemeye itirazlar ve kararın temyiz edilmesi gibi diğer hukuki yollara başvurulabilir. Bu yolları ve nasıl hareket edileceğini ise en iyi avukatlar bilecektir. Başarılı ve alanında uzman bir avukata güvenmeniz gerekiyor. Tabi, öncelikle kendinizi avukatınıza inandırmanız ve suçsuz olduğunuzu ona inandırmanız gerekiyor. Ancak bilinçli veya bilinçsiz şekilde işlenmiş bir suç varsa da bunun cezası çekilmelidir. Bunu hiçbir avukat, hakim, savcı engelleyemeyecektir. Burada önemli olan nokta ise dava süresince gösterilen uyumluluk, iyi hal ve diğer ceza indirimlerinin talep edilecek olmasıdır. Cezanın kesin olduğu davalarda avukatlar, müvekkilleri lehine en iyi haliyle cezaların alınmasını sağlar. Bu da oldukça iyi bir durum oluşturacaktır. Sakarya hukuk büroları tüm avukatlık hizmetleri konusunda alanında uzman ve deneyimli avukatları sizlerle buluşturarak dava süreçlerinin kolay ve iyi bir şekilde geçmesini sağlıyor.

'DA ARA

Sektörler veya Firmalar arasında arama yapın...