Mediton İşitme Cihazları
Arama Yap
TÜM SEKTÖRLER

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz.
Puan, Oy

Silver Üyeler


Sakarya Egzozcular, Egzoz Emisyon Ölçümü
Sakarya Egzozcular, Egzoz Emisyon Ölçümü

Ücretsiz Üyeler

Hizmetler

Sakarya Egzoz

Trafikte seyir halinde olan araçlar için uygulanan ve egzozdan çıkan gazın hava kirliliğine yol açmaması adına yapılan ölçüme egzoz muayene ölçümü denmektedir. Bu ölçüm ile çevre kirliliğinin önüne geçmek amaçlanmaktadır. Taşıt kullanımını standartlara uygun gerçekleştirilmesi ve çevreye rahatsızlık verilmemesi amacı ile uygulanması gereken bir ölçüm çeşididir.

Sakarya Egzoz Muayene İstasyonları

Trafikte kullandığınız araçlarınızın standartlara uygun egzoz kullanımını sağlaması ve çevre kirliliğine neden olmaması amacı ile ölçüm yapılmasına yardımcı olan istasyonlardır. Egzoz muayene uygulaması istasyon içerisinde uzman bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Otomobil çeşitleri ne kadar çevreye duyarlı yapıya uygun şekilde üretilse de, bir miktar zehirli gazı havaya bırakmaktan kaçınılamaz. Bu durum ise sık sık aracınızın egzoz durumuna yönelik muayene yaptırmanızı gerektirmektedir. İstasyonlarda uzman görüş eşliğinde, araçların standart zehirli gaz salımına uygunluğu ölçülmektedir. Aracın egzozundan çıkan gazın, standart yapılara uygun olması sonucu, güvenli kullanım sağlanmaktadır.

Sakarya Egzoz Muayene Ölçümü

Uzman şekilde gerçekleştirilen egzoz muayene ölçümü, aracın standart zehirli gaz salımına ne kadar yakın ya da uzak olduğunu göstermektedir. Muayene sonrasında ruhsat alımı sağlanabilmesi amacı ile aracın egzozundan çıkan zehirli gaz oranının, belirlenen zehirli gaz salımına uygun olması gerekmektedir. Bu ölçüm ise deneyimli istasyon yapısı ile sağlanmakta ve en doğru koşullar ile hizmet verilmektedir. Egzoz gazı ölçümünün uzman istasyon tarafından, aracın ilk üç yaşında ve her iki yılda bir yaptırılması gerekmektedir. Buna bağlı olarak ihmal edilmemesi gereken bir muayene çeşididir.

Egzoz Nasıl Çalışır?

Egzozun en büyük çalışma özelliği, sesin önüne geçerek, ses kirliliğini azaltmaktır. Çalışma sisteminde ses azaltılarak, dışarıya atılmış olur. Egzoz borusundan susturucu kısmına gelen sesin bir biri üstüne karışıp, azalması sonucu çalışma gerçekleşmektedir. Egzoz boruları genel olarak paslanmaz çelikten oluşturularak, en düşük ses, en yüksek performans elde edilmesi amacı ile tasarlanmaktadır. Aynı zamanda araçta oluşan zehirli gaz atımının, standartlar dahilinde yapılabilmesini sağlamaktadır.

Egzozcular Ne İş Yapar?

Egzoza yönelik hasar ve arıza durumlarında ya da değişim faaliyetlerinde uzman yapı ile işlem sağlamaktadır. Araçların sağlıklı kullanımı ve trafikte standart yapıya uygun bir araç ile yer almanız amacı ile faaliyet göstermektedir. İstasyonlar içerisinde, egzoz muayenesinin sağlanması ve egzoza yönelik hasarların giderilmesi amacı ile kaliteli hizmet sağlamayı amaçlarlar.

Egzoz Ölçümü Nasıl Yapılır?

Muayene istasyonu ve istasyonun araçlara yönelik deneyimli çalışmasından faydalanarak, egzoz muayenenizi kolayca sağlayabilirsiniz. Araçlara yönelik standart kirletici bir miktar belirlenmiştir. Bu miktara uygunluk sağlayan araçlar muayene sonucu egzoz gazı emisyon ruhsatı sahibi olmaktadır. Bu ruhsat aynı zamanda güvenli kullanımın ve standart uygulamaya uygun bir araç sahibi olduğunuzun ifadesidir. İstasyonlarda bu muayene uzman ve deneyimli çalışma ile yapılmaktadır. Bu durum doğru sonuçların alınmasına ve hızlı, kolay ölçüm sağlanmasına yardımcı olmaktadır.

'DA ARA

Sektörler veya Firmalar arasında arama yapın...