Mediton İşitme Cihazları
Arama Yap
TÜM SEKTÖRLER

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz.
Puan, Oy

Ücretsiz Üyeler

Hizmetler

Sakarya Alışveriş Mağazaları

Günümüzün şartları ve ilerleyen teknoloji sayesinde alışveriş yapmak artık bir ihtiyacı gidermenin çok ötesinde bir keyfe ve tercihler arasında seçim yapabilmeye dönüşüyor. Farklı seçenekler arasından kendisi için en uygunu seçmek isteyen bir müşteri, aynı zamanda alışveriş ihtiyacını güzel bir gezintiye çevirmeyi başarabiliyor. Gelişen şehir yaşamında pek çok seçeneğe ulaşabilen kitleler alışverişi, eğlenceyi, etkinlikleri ve restoran seçeneklerini bir arada bulabiliyor. Önemli yaşam alanları arasında tercih edilmeye başlanan, hızlı bir şekilde büyüyen ve gelişen Sakarya’da artık birçok alışveriş merkezi ve mağaza açılış yapıp yerel halka hizmet verme yarışına giriyor.

Köklü bir geçmişe sahip, doğayla şehir yaşamının iç içe sürdüğü güzel Sakarya’mızda bulunan alışveriş merkezlerimiz, mağaza ve restoranlarımız hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için bizi takip etmeyi unutmayın. Alışverişe başlamadan tüm seçenekleri görmek, size en yakın mağazaları öğrenmek, yol tarifi almak ve okuyucu yorumlarına göz atmak, başarılı bir şekilde alışveriş yapmanız için bulunmaz bir fırsat. Halkımızın ihtiyaç ve beklentilerini göz önüne alarak hazırladığımız sayfamızda tüm bu bilgilere ulaşırken, alışveriş hakkında hazırladığımız bazı ilginç bilgileri inceleyerek keyifli vakit geçirebilirsiniz. İşte alışveriş merkezleri ve bu merkezlerle ilgili en çok merak edilen konular...

Alışveriş Merkezi Nasıl Kurulur?

Dünyanın önde gelen markalarının hedef kitleleriyle buluşabileceği ve aynı zamanda farklı ihtiyaçlarını giderebileceği Alışveriş Merkezi kavramı, dünyada olduğu kadar ülkemizde de ilgi gören ticari mekânlardan biri haline geldi. Eğlenceden modaya, gıdadan çeşitli etkinliklere kadar geniş bir hizmet bütününü bir araya toplayan AVM konsepti, büyük marketlerin farklı ürünleri bir arada sunma stratejisine benzer bir yol izliyor. Örneğin, yalnızca sinema salonuna gelen bir müşteri aynı zamanda bir giyim mağazasında gördüğü indirime ilgi gösterip hiç düşünmediği bir alışveriş yaparak alışveriş merkezinden ayrılabiliyor. Başarılı AVM’ler çeşitli etkinlik ve organizasyonlar düzenliyor ve birçoğu tanınmış kişilerle halkı buluşturarak ilgiyi üzerinde tutmaya devam ediyor. Peki, bir AVM nasıl kuruluyor? Bir AVM yapısı oluşturmak için ele alınan esaslar kısaca şöyledir:

• AVM’nin kurulacağı alan, böyle bir inşaatın yapılabilmesi için müsait olmalı
• AVM kurulacak alanın imar planları, bir ticaret alanı veya iş merkezi olma kriterlerini kapsamalı
• AVM’nin kuruluş talebi içerisinde gerekli şartlar yerine getirilmeli. (Trafik, yol, işletmelerin yoğunluğu, altyapı hizmetleri, çevresel faktörler, sosyal tesisler vb.)

Önemli bir kira gelirine sahip bu tür işletmelerin ayakta durabilmesi için merkezi konumda olmaları, doğru reklam stratejilerini takip etmeleri, otopark ihtiyaçlarını gidermeleri, etkinlikler düzenlemeleri, önemli markaları barındırmaları ve kaliteli hizmet anlayışıyla hareket etmeleri kaçınılmazdır.

Alışveriş Merkezlerinde Neden Yabancı Müzik Çalını

Dışarıdaki ortamdan bir AVM’ye ya da AVM içerisindeki bir mağazaya alışveriş yapmaya girdiğinizde, aklınızdaki birçok konuyu bir kenara bırakıp, neden çalan müziğin eşliğinde, alışverişe daha iyi odaklandığınızı merak ettiniz mi? Alışverişlerde müziğin kullanımının bir sebebi de müşterileri müzik ile rahatlatmak ve alışveriş duygusunu sürekli olarak canlı tutmak. Alışverişlerde müziğin kullanımı çok uzun süredir uygulanan bir teknik. AVM’ler de bu tekniği uygulayarak, müşterilerinin duygularına hitap ediyor ve onların dikkatini başka seslere vermesini engellemeyi hedefliyor. Doğru bir şekilde kullanılıp, müşterileri rahatsız etmeyen müzik türü alışveriş oranını yükseltebiliyor. Bunun yanında ülkemizde AVM’ler genellikle yabancı müziği tercih ediyor. Bunda ülkemizdeki telif hakkı ücretlerinin yüksekliği büyük paya sahip. Bazı yurtdışı kaynaklı mağaza zincirleri de kendi belirlediği müziklerin çalınması politikasını izlemeyi tercih ediyor.

AVM – Alışveriş Merkezi Nedir?

Alışveriş Merkezi anlamına gelen AVM, farklı mağaza, eğlence, gıda ve hizmet sektörüne ait mekânların kiralama yaparak müşterileriyle buluşmasına olanak veren bir ticari merkez türüdür. Bir yapının AVM olabilmesi için en az 5 bin metrekare olması gerekir.

Alışveriş Merkezleri Neden Tercih Edilir?

AVM’ler farklı sektör ve markaları bir arada bulunduran yapılardır. Bundan dolayı müşteri kitlesinin farklı ihtiyaçlarını gidermeleri dolayısıyla sık tercih edilirler. Ünlü markaları bir arada tutan alışveriş merkezleri, eğlence sektörünü ve gıda sektörünü içerdikleri için de geniş alanda hizmet alma fırsatı sunarlar. Bir arada bulunan mağaza ve mekânların adresi olan AVM’ler etkinliklerle, indirimlerle, hediye ve yarışmalarıyla müşterilerinin ilgisini güçlü tutmayı başarırlar.

Alışveriş Mağazaları Sağlığa Zararlı mı?

Alışveriş merkezlerinin çoğu zaman sadece alışveriş yapmak için değil, gezinti yapmak, vakit geçirmek gibi ihtiyaçları gidermek için tercih edildiği bir gerçek. Elbette bulunduğumuz ortamın sağlık koşullarına ve temizliğine dikkat etmemiz gerekiyor. Genel olarak AVM’ler kapalı ortamlardır ve havalandırmalarla akış sağlanan yerlerdir. Çok uzun saatlerimizi (özellikle de çocuklarımızla beraber) harcamadan geçirmemiz gereken bu mekânlarda, havasızlığı ve radyasyon oranını dikkate almamız gerekir. Sadece AVM’lerin değil uzun zaman geçirdiğimiz her mekânın sağlığımız üzerindeki etkilerine dikkat etmeli, elektrik akımı tesisatı yoğunluğu, radyasyon ve hava alma koşullarını iyi hesap etmeliyiz.

'DA ARA

Sektörler veya Firmalar arasında arama yapın...