Mediton İşitme Cihazları
Arama Yap
TÜM SEKTÖRLER

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz.
Puan, Oy

Silver Üyeler


Ücretsiz Üyeler

Hizmetler

Sakarya Isıtma

Sakarya dahil olmak üzere Türkiye'nin her kentinde ısıtma ve soğutma sistemleri satan kuruluşlarla iletişime geçebilir ve istediğiniz sistemlere sahip olabilirsiniz.

Isıtma Sistemi Nedir?

Temel çalışma amacı hem içerideki havayı temizlemek hem de soğuk hava dalgalarını sıcak havasına çevirmek olan ısıtma sistemleri evlerde, iş yerlerinde ve insanın olduğu her yerde temek destekleyici olarak kullanılmaktadır. Havayı olduğu gibi suyu da ısıtan sistemler mevcuttur.

Soğutma Sistemi Nedir?

Temel prensibi içerideki nemi ve aşırı sıcaklığı alıp soğuk hava üflemek olan sistemlere kısaca soğutma sistemi denmektedir. Oda sıcaklığının bariz bir şekilde içeride bulunan cisimleri, nesneleri ve gıdaları bozduğu takdirde bu tarz soğutma sistemlerine başvurulur. Örneğin morglarda yoğunluklu olarak kullanılan soğutma sistemleri aynı zamanda soğuk servis edilmesi gereken yemeklerin ve soğuk tutulması gereken gereçlerin olduğu kamu alanlarında da kurtarıcı rolü oynamaktadır.

Isıtma Sistemi Nerede Kullanılır?

Isıtma sistemleri en çok hastanelerin doğum alanında kullanılmaktadır. Hayati önem taşıyan ısıtma işlemi yeni doğan servislerinde anne ve bebek sağlığının daimi olması için çalıştırılır. Isıtma sistemlerine belli başlı yerlerde iklimlendirme aracı da denmektedir. Hayvanat bahçelerinde de doğal yaşam alanındaki sıcaklığı hayvanlara hissettirmek için sıklıkla ısıtma sistemi kullanıldığını görmekteyiz. Yine aynı şekilde uçak yolculuklarında basınçtan dolayı oluşan iklim değişikliklerine karşı yolcuların selameti adına ısıtma sistemi kullanıldığı tespit edilmiştir. Isıtma sistemlerinin en temel ve doğal bir şekilde en fazla kullanıldığı alan ise evlerimizdir. Doğal gaz ile çalışan kombi ve kalorifer gibi en temel işleve sahip ürünlerdir. Aynı zamanda okullarda da kalorifer ve radyatör olarak karşımıza çıkmaktadır. İnsanların yoğunluk olarak toplandığı her sosyal platformda özellikle kış aylarında ısıtma sistemleri devreye girmektedir. Camiler ve stadyumlar gibi büyük oranda kalabalıkları içine çeken sosyal platformlarda da içten yakmalı olarak ısıtma sistemleri tam randımanlı olarak kullanılmakta ve işe yaramaktadır.

Soğutma Sistemi Nerede Kullanılır?

Bugün birçok farklı amaca hizmet eden soğutma sistemleri birçok farklı branşta ve sektörde sağlıklı ve doğal bir şekilde tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. Örneğin gıda üretimi yapan iş yerlerinde ve yine aynı şekilde gıda servisi yapan lokantalarda bu soğuk hava sistemleri tercih edilmektedir. Havadaki nemin asgari ve azami ölçülerde alınıp yemeklerin en sağlıklı şekilde pişirilip servis edilmesi için birebir cihazlardır. Böylece gıdalar istenilen oda sıcaklığında herhangi bir bozulmaya, çürümeye ve tatlarında azalmaya gark olmadan istenilen lezzette ve arzu edilen sıhhatte müşteriler ile buluşturulur. Bununla birlikte hastanelerde de yoğun olarak soğutma sistemi kullanımı mevcuttur. Bakterilerin, mikropların odalarda ve koridorlarda sterilize edilip içine çekilmesi disipliniyle çalışmaktadır. Bu sayede hastaların en sağlıklı şekilde iyileştirilme süreçlerine sokulması ve söz konusu mikropların daha fazla yayılmaması gibi insani önlemler alınmaktadır.

Soğutma sistemleri artık uzay sektöründe de kullanılmaktadır. Uzay makineleri ve çeşitli füzyonlara sahip hava araçlarında varış noktasına kazasız belasız bir şekilde gidilmesi için belli başlı elektronik parçaların periyodik olarak soğutulması ve böylece parçaların dinamik bir şekilde çalışması hedeflenir. Bu sektörde ya önceden ayarlı ya da bir merkezden yönetilerek çalıştırılmaktadır. Son olarak ameliyathane ortamlarında sıklıkla değerlendirilmekte ve karşımıza çıkmakta soğutma sistemleri. Ameliyata alınan hastanın ve oradaki tıbbi gereçlerin istenilen soğuklukta olması için bu sistemler tıp sektöründe de tercih sebebidir.

'DA ARA

Sektörler veya Firmalar arasında arama yapın...