Mediton İşitme Cihazları
Arama Yap
TÜM SEKTÖRLER

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz.
Puan, Oy

Silver Üyeler


Ücretsiz Üyeler

Hizmetler

Sakarya Havalandırma Sistemleri

Sakarya havalandırma sistemleri satan firmalarla irtibata geçerek ihtiyacınız olan ölçüde ve türde ürünlerin sahibi olabilmektesiniz. Özellikle kapalı mekan olarak lanse edilen fabrikaların ve büyük işletmelerin doğal ve uygun mahiyetlerde havalandırmalara ihtiyacı bulunmaktadır. Aynı zamanda lokanta ve restoran gibi kötü yemek kokularının müşteriyi rahatsız etmemesi açısından da değerlendirilmekte ve satın alınmaktadır. Çok yönlü ve kolay taşınabilir olmalarının yanı sıra fiyatlarının düşük olması da tercih sebebi oluşturmaktadır.

Fan Coil Nedir?

Fan coil eski model fanların su ile çalıştırılması disiplinine dayalı son model cihazlardır. Çok kolay ve basit bir çalışma prensibi mevcuttur. İçine sıcak su konulduğu takdirde sıcak hava, soğuk su katıldığı takdirde soğuk hava üfler. İçlerindeki en küçük parça, kılcal boru olarak tarif edilen ve akışkanı sağlayan parçalardır. Kimi evlerde de kullanıldığı görse de genellikle lokanta ve küçük işletmelerde kullanılır. Havadaki ısı ayarlarını su gibi kolay bulunan bir destekleyici ile sağladığı için düşük masraflı ve kolay çalışan bir makinedir. Aynı zamanda portatif olmasından dolayı kolaylıkla istenilen yere taşınmaktadır. Piyasanın şu anki görünümünde iki tip fan coil ürünü bulunmaktadır. Bunlar 2 borulu ve 4 borulu fan coil olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. 2 borulu fan coil modelleri otellerin giriş katlarında ve küçük işletmelerde kullanılır. 4 borulu fan coil ise ebat olarak daha büyük olan yerleşim yerlerinde ve fabrika gibi büyük işletmelerde sıklıkla tercih edilir. İşletmelerin fan coil satın almadan önce dikkat etmesi gereken temek husus sıcak havaya mı soğuk havaya mı daha çok ihtiyacı olduğudur. Çünkü belli başlı fan coil ürünleri temel prensip olarak sıcak ya da soğuk hava endekslidir ve bu şekilde çalıştırılmaktadır.

Havalandırma Sistemleri Nasıl Olmalıdır?

Havalandırma sistemler, depolarda, fabrikalarda, kapalı alanda faaliyet yürüten büyük işletmelerde büyük oranda kullanılan ve rağbet gören bir makinedir. 1980'lerin sonunda bulunan ve geliştirilerek günümüze kadar versiyonu gelen teknolojik alt yapısı olan, duyarlı ve hassas ölçeklere sahiptir. Her ne kadar otomatik modelde bir çalışma disiplinine sahip olsa da el yordamı ile belli başlı ayarlarının yapılması gerekmektedir. Havalandırma sistemleri sıcak ve soğuk olmak üzere ikiye ayrılan ve temel görevi atmosferdeki hava basıncını kontrol panelleri vasıtasıyla daha büyük ve yoğun bir şekilde dışarıya geri salan bir makinedir. Sıcak hava basıncını da iki ana temelde yüklenir ve bu şekilde çalışır. Aynı zamanda nem oranını da dengeler ve havadaki nem oranını da çeker. Bu sayede havalandırma sistemleri sıcak hava söz konusu oldu mu iki farklı temelde çalışır. Hem dışarı soğuk hava üfleyerek kızgın makinelerin ve büyük ölçekli fabrikaların aşırı sıcak havasına doğrudan olumlu etki eder, hem de havadaki nem oranını düşürerek havalandırmanın ikinci aşamasını başlatır.
 
Havalandırma sistemleri aynı zamanda makine yağı, baca dumanı gibi sektörel odaklı kirli havanın koku ile birleşmesi sonucu verdiği rahatsızlıkları da en aza indirger. İçindeki tesisat düzeneği sayesinde dumanlı kokuyu içine alır ve onu hapseder. Bu sayede hem sıcak / soğuk hava üfleyerek havalandırmayı kolay hale getirir hem de rahatsız edici kokuları absorbe ederek nefes alma kalitesini arttırır. Yaz ve kış ayarları mevcuttur. Bunlar dilenildiği takdirde makinenin otomatik ayarlarına bırakılır. Bazı havalandırma sistemlerinde de elle kontrol programları vardır. Buradaki küçük ayar düğmelerine basılarak istenilen seviyede sıcak ya da soğuk hava basıncı oluşturulur. Üstündeki kontrol paneli sayesinde makinenin ayarları ve ısı değerleri kontrol edilebilir ve gerekli görüldüğü takdirde değişimler yaptırılabilir.

'DA ARA

Sektörler veya Firmalar arasında arama yapın...