Enyakin.com - Türkiye'nin Acil Yol Yardım Merkezi
Arama Yap
TÜM SEKTÖRLER

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz.
Puan, Oy

Sakarya Kurye ve Kargo Hizmetleri
Sakarya Kurye ve Kargo Hizmetleri

Ücretsiz Üyeler

Hizmetler

Sakarya Kurye

Herhangi bir eşyayı, mektubu, kitabı ve akla gelebilecek neredeyse her şeyi bir yerden başka bir yere en güvenilir şekilde göndermenin yolu hiç şüphesiz kargo yöntemi iledir. Kargolama yöntemi ile bir yerden başka bir yere gönderilen, mobilyadan mektup zarfına kadar tüm ürünler kargo şirketinin garantisi altındadır. Yani ürünün başına gelebilecek en ufak bir hasardan tutunda kaybolma, çalınma ya da yanlış adrese veya yanlış kişiye teslim edilme gibi durumlara kadar her şeyden, ürünü teslim alan kargo şirketi sorumludur. Kargolama işlemi aynı il içerisindeki bir adresten başka bir adrese gerçekleştirilebileceği gibi bir ilden başka bir ile de gönderilebilir. Hatta yurt dışına güvenli bir şekilde gönderim yapan çeşitli kargo firmaları da bulunmaktadır. Gönderim sırasında ürünün başına gelebilecek her türlü fiziksel hasardan kargo firması sorumludur. Ürün kargoya verilirken herhangi bir zarar görmemesi için gerekli paketleme işlemi ürünü teslim alan kargo elemanları tarafından gerçekleştirilir. 
 
Kargolama işlemlerinin birçok farklı seçeneği bulunmaktadır. Ürün kargo aracılığı ile gönderilirken hangi seçenek ile gönderileceği gönderen kişi tarafından belirlenmektedir. Eğer gönderen kişi isterse ürün alıcının direk adresine teslim edilebilir ya da gönderen kişinin tercihine göre alıcı ürünü gidip kargo şirketinden telim alabilmektedir. Ürünü gönderen kişi eğer kimliğinin iletilmesini istemezse kargo tesliminde gönderen kişinin kimliği gizli tutulabilmektedir. Ve bu bilgi adli bir vakıa ile ilişkilendirilmediği sürece hiç bir şekilde alıcıya iletilmemektedir.

Sakarya Kargo

Sakarya ili ve çevresinde tüm kargo işlemlerini gönül rahatlığı ile ve güven içinde yaptırılabilecek birçok kargo firması bulunmaktadır. Kargo firmaları devlete ait kuruluşlar olmayıp tamamen özel şirketler bünyesinde yer almaktadır. Sakarya kargo şirketleri; büyük taşınırlardan küçük ve kıymetli eşyalarınıza kadar her şeyi güven içinde ulaşmaları gereken yerlere ileten şirketlerdir. Fazla tercih edilemese de kargo şirketleri para transferi için de kullanılabilmektedir.
 
Kargo firmasına ürününüzü teslim ettiğinizde size bir ürün takip numarası verirler. Bu numarayı kullanarak gönderdiğiniz ürünün durumunu, yola çıkıp çıkmadığını ve alıcıya teslim edilip edilmediğini öğrenebilirsiniz.
 
Kargolama işleminin birçok farklı seçeneği bulunmaktadır. Kargoya verilen ürünün adrese teslim edilmesi istenebilir veya alıcının gelip şubeden ürünü teslim alması talep edilebilir. Alıcının adreste bulunamadığı durumlarda alıcıya bir not bırakılır ve ürünü gelip kargo şirketinden alması istenir. Ürün kargo şirketinde alıcı tarafından teslim alınması için belirli bir süre bekletilir. Her iki durumda da alıcı ürünü teslim almadığı taktirde belirli bir sürenin ardından ürün gönderen kişiye güven içinde geri iletilir.

Sakarya Kargo Şubeleri

Sakarya ilinin merkezinde ve birçok ilçe merkezinde, Türkiye de yer alan kargo şirketlerinin neredeyse tamamına yakınının şubesi yer almaktadır. Bu kargo şirketlerine göndermek istediğini ürünü kendiniz götürebileceğiniz gibi kargo şirketinden gelip ürünü adresinizden teslim almasını da talep edebilirsiniz. Kargo şirketlerinde sunulan her hizmetin farklı bir ücreti bulunmaktadır. Gönderilen ürünlerin gönderim ücreti ise paketin ağırlığı ile doğru orantılı olarak hesaplanmaktadır. Bazı özel kargo firmalarında kitap okumanın yaygınlaşmasını sağlamak amacı ile kitap gönderim ücreti diğer ürünlere oranla çok daha cüzi rakamlarla hesaplanmaktadır. Sürekli kargolama işlemi gerçekleştiriyorsanız, kargo firmaları ile anlaşma sağlandığı taktirde de kargo ücretlere normalden daha ucuza mal edilmektedir.

Sakarya Broşür Dağıtım Hizmeti

Son dönemlerde yaygınlaşan reklam ve tanıtım yöntemlerinden biri de el broşürleridir. El broşürleri genellikle A4 ebatlarında kuşe kağıda basılan el reklamlarından oluşmaktadır. El broşürü baskı işlemini küçük ölçekli reklam firmaları gerçekleştirmektedir. Bu el broşürlerinin dağıtılması işlemini ise yine reklam firmasının bünyesinde çalışan elemanlar gerçekleştirmektedir. El broşürleri oldukça etkili reklam ve tanıtım yöntemlerinden biridir. Reklam broşürlerinin dağıtımı iki farklı şekilde gerçekleştirilir. Birincisi reklam broşürünün direk olarak yoldan geçen insanların eline verilmesi şeklindedir. Diğeri ise belirlenen bölgelerde kapı kapı gezip reklam broşürlerinin her evin kapısına ayrı ayrı bırakılmasıdır.

Adrese Teslim Kurye Hizmeti Nedir?

Kurye hizmeti veren kuruluşlar kargo hizmetinin bir benzeridir. Kurye firmaları gönderilecek olan ürünü gönderenin adresinden alıp gönderilecek olan adrese güven içerisinde ileten kuruluşlardır. Tıpkı kargo firmalarında olduğu gibi gönderilen ürün tamamen kurye işlemini gerçekleştiren kuruluşun güvencesi ve garantisi altındadır. Kuryeye verilen ürünün eğer yalnızca alıcı olarak adı geçen kişiye iletilmesi isteniyorsa, kurye ne olursa olsun o ürünü başka hiç kimseye teslim edememektedir. Yalnızca adı geçen kişi kimlik gösterip imza karşılığında ürünü teslim alabilmektedir. Ürünün alıcısı bulunamadığı taktirde, ürün göndericinin adresi güvenli bir şekilde geri gönderilmektedir. Eğer ürünün iletilecek olan adreste herhangi bir kişiye iletilmesi isteniyorsa kurye adreste bulduğu kişiye yine imza ve kimlik gösterimi karşılığında ürünü teslim etmektedir. Adreste kimse bulunmadığı taktirde ürün gönderen kişiye geri iletilmektedir.

Alıcı Bilgilendirmeli Kargo Nedir?

Alıcı bilgilendirmeli kargo, kargo işlemlerinin en güvenli olanıdır. Bu kargolama yönteminde gönderen kişi kargo şirketine ürünü teslim ederken alıcı bilgilerini de verir. Alıcı bilgileri arasında bir de alıcının telefon numarası bilgisi yer almaktadır. Ürün kargolanmak amacı ile gönderen kişiden teslim alındığında alıcı numarası olarak verilen numaraya ürünün gönderen kişiden teslim alındığı ve en kısa zamanda iletilmek üzere yola çıkarılacağı mesajı iletilmektedir. Ürün alıcıya ulaştırılmak üzere yola çıktığında da ürünün yola çıkarıldığı bilgisi yine alıcı kişiye iletilmektedir. Ürün alıcıya teslim edileceği gün ise alıcıya ürünün gün içinde teslim edileceği ve adreste bulunması gerektiği bildirilmektedir. Alıcı adreste bulunmadığı taktirde ürün kargo firmasında bir süre alıcı tarafından teslim alınması için bekletilir. Ürün belirlenen süre içerisinde kargo firmasından teslim alınmazsa gönderen kişiye güven içerisinde geri iletilmektedir.

Sakarya Kargo Fiyatları?

Her kargo firmasında karyolama fiyat politikası oldukça farklıdır. Toplu anlaşmalarda yada peşin ödemelerde bu fiyatlar çok daha ekonomik olmaktadır.  Normal şartlarda Türkiye içinde bir evrak gönderim bedelleri 10 TL den başlamaktadır. Sakarya da onlarca farklı kargo şirketi bulunmakta olup malzemenin gideceği yere, malzemenin cinsine, boyut ve ağırlığına, gideceği adresin merkeze olan uzaklığına ve belgenin önem derecesine göre farklı bir fiyat politikası izlemektedir.

'DA ARA

Sektörler veya Firmalar arasında arama yapın...