Enyakin.com - Türkiye'nin Acil Yol Yardım Merkezi
Arama Yap
TÜM SEKTÖRLER

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz.
Puan, Oy

Ücretsiz Üyeler

Hizmetler

Sakarya Ağaç Kesme Makinaları

Ağaçlar canlıların sağlığı ve biyolojik denge için önemli olduğu kadar insanların yaşam alanlarında eşyalar, aksesuarlar, hatta kitaplar da dahil olmak üzere önemli bir yer kaplar. İnternet sitemiz üzerinden bu alanda hizmet veren firmalara, iletişim bilgilerine ve adreslerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Ağaç Kesme Makinalarının Çeşitleri

Ağaç kesmek için klasik yöntemler olan balta ve el testereleri yıllar öncesinde terk edildi ve yerini çok daha basit, az vakit harcayan makinalara bıraktı. Bu makinalar çok fonksiyonlu endüstriyel iş makinaları ve zincirli elektronik testereler olarak bilinen makinalardır.

1. Endüstriyel Ağaç Kesme Makinaları

Bu tür makinalar çoklu kesim işlemleri için uygundur ve sadece birkaç günde koca bir ormanın tamamını yok edebilecek özelliktedir. Bu makinalar bilinen kepçe ve dozer tarzındaki iş makinalarına benzer ve bir operatörün yönetiminde kullanılır. Aynı zamanda kesim işlemi dışında ağacın dallarını budama ve belirli ölçülerde kesip istifleme işlemi de yapabilmektedir.

2. Zincirli Ağaç Kesme Makinaları

Bosch, Oregon, Hyundai, Husqvarna, Dolmar, DBK ve vb. marka seçenekleri mevcut olan bu tip ağaç kesme makinaları genellikle benzinli bir motor ile çalışır KW cinsinden güç ve testere boyutlarına göre farklılık gösteren türleri vardır. Çalışma prensibi ise motordan güç alan zincir testere biçimindeki metal uzantının etrafında çok hızlı ve seri bir biçimde dönerek kesebilme kabiliyeti oluşturur. Bu noktada ağaç kesme makinasının aksamlarının düzenli olarak bakımdan geçirilmesi çok hassas bir konudur. Aksi takdirde makinanızın arızalanması olasıdır. Ek olarak birçok marka bakım için yağ ve yedek zincir satışı da yapmaktadır. Bu noktada satış noktası ve servis ağı geniş olan markaların tercih edilmesi kullanıcılar açısından önemlidir.

Odun Kesme Makinası Fiyatları

İnternet mağazalarından, büyük yapı marketlerinden ve makine satışı yapan mağazalardan temin edebileceğiniz odun kesme makinalarının sıfır fiyatları 250 lira ile 5000 lira arasında değişmektedir. Orta kalitede bir ürünün fiyatı ise ortalama 1000 lira civarındadır. Eğer yoğun kullanım olmayacaksa tercih edilebilir. Ayrıca bu ürünlerin ikinci elini temin etmek de mümkündür. İkinci el fiyatları ise kalitesine ve sağlamlık durumuna göre 100 lira ile 3000 lira arasında değişkenlik gösteriyor. Son olarak bu tip cihazların kullanımında kazaların yaşanmaması için dikkatli ve mümkün olduğu kadar tedbirli kullanmanızda fayda olduğunu belirtmek isteriz.

'DA ARA

Sektörler veya Firmalar arasında arama yapın...