Enyakin.com - Türkiye'nin Acil Yol Yardım Merkezi
Arama Yap
TÜM SEKTÖRLER

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz.
Puan, Oy

Silver Üyeler


Ücretsiz Üyeler

Hizmetler

Sakarya Lpg Montaj

Araçlarının daha az yakmasını isteyen herkes arabalarına lpg montajı yaptırabilmektedir. Birkaç saat içerisinde muayene işlemlerinden sonra lpg montaj gerçekleştirilir ve yollara çevre dostu bir enerji kaynağıyla devam edilebilir.

Sakarya Lpg Sızdırmazlık Raporu

Araçlara muayene yaptırmadan evvel gaz sızdırmazlık almak zorunluydu. Ancak yeni yasa ile birlikte bu zorunluluğun ortadan kalktığı söylenmektedir. Aynı zamanda sızdırmazlık raporu ile birlikte montaj raporu da alınmak gerekliydi. Bunun için araç sahiplerinin Makine Mühendisleri Odasına başvurmaları gerekmekteydi.

Sakarya Lpg Dönüşüm

Sakarya'da bulunan Lpg dönüşüm sistemleri ile birlikte garanti kapsamında olan araçlarda da garantisi bitmiş araçlarda da bu dönüşüm faaliyetleri gerçekleşmektedir. Aracına lpg taktırmak isteyen her kullanıcı, her araç sahibi bunu bir iş günü içerisinde tamamlamaktadır. Aynı zamanda genel bir muayene de yaptırıp lpg dönüşümüne sahip olan araçlarını tam donanımlı ve performans arttırıcı olarak da kullanabilmekteler.

Sakarya Lpg Bayileri

Sakarya Lpg bayilerine uğrayıp aracınıza lpg taktırıp otogaz kullanmaya başladığınızda araç içindeki olumlu etkileri sadece birkaç gün içerisinde fark edeceksiniz. Araçta akıtma oranını epeyce azaltır. Ayrıca buharlaşmaya da son vererek aracın ömrünü uzun vadede uzatmaktadır.

Sakarya Otogaz

Sakarya otogaz ülkemizin dört bir yanında olduğu gibi satışlarına devam etmektedir. Otogaz kullanmanın sadece çevreye ve insan sağlığına değil doğrudan doğruya aracın motoruna da yararları mevcuttur. Çünkü bu gaz yakma yapmamaktadır. Bu da motorun çalışma disiplininde herhangi bir arızaya yer vermeyecek şekilde motor karterinin uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda bu gazın içinde oran olarak karbon artığı ve kurşun gibi maddelerin bulunmaması da araçların uzun vadede yıpranmamasına ve performans olarak aşağı çekilmemesine yaramaktadır.

Sakarya Otogaz Bayileri

Sakarya otogaz bayilerine uğrayarak lpg ve otogaz kullanmanın çok yönlü avantajlarından faydalanmak mümkündür. Lpg tüp halinde satılırken otogaz direkt araçların gaz bünyelerine zerk edilir. Otogaz bayilerini ziyaret ettiğinizde size söylenecek ilk söz bu ürünün, bu enerji kaynağının benzinden kat be kat ucuz olduğudur. Bu gerçeklik ile birçok kullanıcı, birçok araba sahibi ya araç alırken otogazlı tercihinde bulunmakta ya da daha sonra araçlarını LPG’li hale çevirmektedir. Aynı zamanda çevre dostu olması birçok devlet tarafından tavsiye edilmesine ve birçok çevre / sağlık örgütü tarafından desteklenmesine ön ayak olmaktadır.

LPG ve Otogaz Nedir?

Lpg tarihçesine baktığımızda 19. yüzyılın başlarında İngiltere'de ilk olarak bulunduğunuzu ve daha sonra piyasaya sürüldüğünü görmekteyiz. Lpg basit tanımıyla petrolün sıvılaştırılmış halidir. Bu sıvı halde ve pratik ölçeklerde satışa hazırlanır ve kullanılır. Sanılanın aksine Lpg bir zehre sahip olmayan ender gazlardan biridir. Yine de kullanırken dikkatli olmakta fayda vardır. Yanıcı bir gazdır. Yoğun olarak tüplerine içine konularak endüstriyel alanlarda kullanılmaktadır. Kokusuz ve renksiz bir gaz olmasının yanı sıra tüpler aracılığıyla kullanılır. Hafif ve kullanışlı bir gaz olmasından ötürü hem de tüplere rahatça boşaltma özelliğinden dolayı yoğunlukla tercih edilir. 
 
Oto gazın ham maddesini Lpg oluşturmaktadır. LPG’nin motorlu taşıtlara enerji sağlayan versiyonuna ve bunun için işlenmiş haline otogaz denmektedir. Günümüzde benzinli araçların sayısı günden güne azalırken otogazlı araçların sayısı günden güne artmaktadır. Birçok ülke önümüzdeki yıllarda benzinle çalışan araçların üretimine son verecektir. Bunun yanı sıra elektrikle kol kola bir biçimde otogazlı araçlar piyasada ve trafikte daha fazla görülecektir. Oto gazın en büyük artılarından biri de tamamen çevre dostu olmasıdır. Sıvı halde uçucu bir gaz olduğundan doğaya ve insan sağlığına karşı kalıcı bir zarara yol açmaz.

Otogaz Fiyatları Neden Düşük?

Otogaz vergileri yüzde 40 oranında olsa da hala ülkemizde ve tüm dünya genelinde en düşük fiyata sahip enerji kaynağıdır. Bunun birçok nedeni olmakla birlikte petrolün sıvı halde kullanılmasından ileri gelmesi en büyük etkendir. Bir petrol oranından litrelerce otogaz çıkabilmektedir. Bu da otogarların fiyatlarında müşteri memnuniyetini sağlayan bir ucuzluk getirmektedir. Aynı zamanda bir ürünün bir enerji kaynağının çevreye ne kadar zararı varsa o kadar çok pahalı olabilmektedir. Ancak otogaz çevre dostu ender bir enerji kaynağı olduğundan bu özelliği de baz alınarak fiyatları her zaman düşüktür ve standartların çok üstünde performansıyla her zaman tercih edilecek bir gaz türüdür.

LPG'li Araç mı Dizel Araç mı Almalı?

LPG araç mı dizel araç mı almalı hemen hemen her bireyin kendi kendisine sorduğu bir sorudur. Öncelikle LPG hem aracı alırken daha ekonomiktir hem de yakıt daha ucuzdur.  Genelliklerde yakıtta daha ekonomik olması bir seçim olsa da ekonomik kaygı yerine verim ve daha aktif sürdürülebilir araç kullanmak isteyenlerin tercihi benzinli veya dizel olmalıdır. Daha fazla yakıt verimi güce dönüştüren dizel bu konuda satın alınabilir.

'DA ARA

Sektörler veya Firmalar arasında arama yapın...