Mediton İşitme Cihazları
Arama Yap
TÜM SEKTÖRLER

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz.
Puan, Oy

Sakarya Sinema Salonları
Sakarya Sinema Salonları

Ücretsiz Üyeler

Hizmetler

Sakarya Sinema Salonları

Yoğun ve yorucu iş temposu dışında kişisel olarak kendimize, ailemize ve sevdiklerimize vakit ayırarak istediğimiz etkinlikler yapmak gerekmektedir. Film izlemek senelerden beri bu hobiler arasında en önemli yer tutan başlıklar arasında olmaktadır. Evimizde ya da sinema salonlarında vizyona en son girmiş Türk ya da yabancı filmleri arasından seçim yapılabilmektedir. İyi reklam ve tanıtım yapmış, güçlü kadrosu, senaryosu ve tabi ki yönetmeni ile artık umduğumuz gibi bir filme izleyebilirsiniz. Gerçek manada harika geçen anlar için dört mevsim boyunca üst düzey kalite ve konforu ile bu yerleri tercih etmek, olası hayal kırıklığının da önüne geçmek için kâfidir. Bilinen, ilgi çeken ve yoğunluğun en üst düzeyde olduğu salonlar daima dört dörtlük süreci size yaşatacaktır. Sinema salonları farklı seanslar ile sinema tarihini sizlere daha iyi yansıtacak ve sinema kültürünü aşılayacaktır.

Türkiye’nin büyük bir çoğunluğunda olduğu gibi Sakarya sınırlarında da özellikle hafta sonları kitlelerin film izlemeye dair beklentileri doruk noktasına çıkmaktadır. Hem dinlenmek hem de eğlenmenin hesabını yapan kişiler bu seçimini sinema salonlarına gitmekten yana kullanmaktadır. Arkalarına yaslanarak keyifle bir seyir zevki, sevdikleri içecek ya da yiyecekleri tüketerek anın tadını çıkarma hayallerini böylece gerçeğe dönüştürebilirler. İşte bunun için vazgeçilmez opsiyon konumunda bulunan sinema salonları il de cezbeden tarafları ile öncü olmaktadır. Sinema izlemek ve bunu tam donanıma sahip bir alanda gerçekleştirmek istediğinizde her detayın düşünüldüğü yerler gözünüz kapalı seçeceğiniz noktalardır. Huzurlu, mutlu bir biçimde izlemekten haz aldığınız film kategorilerinde en son yapımlara ulaşabilir, biletinizi rezerve ettirebilir ve dilediğimiz zamanda seyretme fırsatını da yakalayabilirsiniz. Üstelik sinema salonu olarak faaliyetlerini sürdüren uluslararası düzeyde bu yerler dönemsel olarak yaptıkları ekstra kampanyalar ve avantajlar ile daha az bir bilet ücreti ödeyerek izleyebilme ihtimalini de siz değerli müşterilerine daima yansıtmaktadırlar. Şayet Sakarya genelinde sinema seyretmek gibi bir isteğiniz varsa bunu da eksiksiz olarak yerine getireceğiniz ve zamanınızı çok daha keyifle hale eriştirecek yerler olduğunu da aklınızın bir köşesinde bulundurmalısınız. Özellikle alışveriş merkezlerinde gün boyu sinema seyredebilme ve seans saatleri arasından tercih yapabilme avantajlarını da değerlendireceksiniz.

Sakarya Sinema Seansları

Şehrin birçok yerinde film seyretmeye dair salon bulabileceğiniz gibi size en uygun saatler içinde bilet temini yapabilirsiniz. Eğer gitmek istediğiniz yer bir AVM ise en erken açılış saati ile başlayan ve kapanış saati ile orantılı olmada gece yarısına kadar devam eden hizmetleri elde edebilirsiniz. Belirli aralıklarda ve birden fazla salonda değişkenlik gösteren zaman dilimlerinden en uygun olanını seçebilirsiniz. Hafta içi gidecek ve çalışan birisi iseniz mesai saatleri sonrasında 2-3 farklı saat arasında karar verebilirsiniz. Hafta sonu ile ilgili bir planınız varsa yoğunluk dolayısı ile bilet bulma problemini ortadan tamamen kaldırmak için önceden satın alma işlemlerini yapabilirsiniz. Sinema salonları arasında en ilgi gösterilen ve kitleler tarafından tercih nedeni olan merkezleri site olarak sizlere paylaşmaya devam ediyoruz. Tabi bilgi edinmeniz bakımından çalışmalarımız sadece bunlarla sınırlı olmamaktadır. Siz müşteriler için beğeneceğiniz olanakları da keşfedeceğiniz firmalar ile tek tık yakınınıza getirdiğimizi de önemle hatırlatmak isteriz.

Sakarya ve ilçelerinde var olan tüm sinema salonlarının getirdiği artı özellikleri de tespit etmekte zorluk yaşamayacaksanız. Bu işletmelerin öğrenci veya çocuklar için ekstra indirim olanaklarının neler olduğunu görebilirsiniz. Tüm zaman dilimlerinde bilet tedarik edebilmenin yanı sıra iş birliği yaptığı bazı firmalar ile çok daha az bilet parası ödemenin mutluğunu yaşayabilirsiniz. Faaliyetlerini ulusal arenada sürdüren bir sinema adresini tercih ediyorsanız GSM şirketleri başta olmak üzere pek çok firmayla özel indirim yöntemlerine başvurduklarını görebilirsiniz. Özellikle haftanın veya ayın belirli günlerinde ya da hafta sonuna özel indirimlerden nasıl istifade edebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Böylece hesaplı ve bütçeniz için daha kazançlı fiyatları ödemenin imkânsız olmadığını anlayacaksınız. Bunları güncel bir içerikle takip edebilmenin yolunu da sitemizden geçmektedir. Herhangi bir ücret ödemeden ve üyeliğe gerek kalmadan hizmet almak artık tahmin edilenden çok daha kısa sürenizi alacaktır. Başarılı ve keyifli bir film izlemeye dair ne varsa artık tespit etmek ve gerçeğe dönüştürmeye dair seçiminizi bizden yana yapabilir, doğru bir yer bulmanın ne kadar kısa süre aldığınızı da göreceksiniz.

Sakarya Sinema Bilet Fiyatları

Böyle bir etkinlik sadece zamanın istenildiği gibi geçmesini sağlamayacaktır. Aynı zamanda mini bir bütçe ile mantıklı karar verildiğinin de ispatıdır. Her zaman çok daha az para harcamak ve gelir gider dengenizi muhafaza etmek için ödemelerinizi az yapabilir olmayı kılmaktadır. Hele ki indirim günleri için bilet temin etmeniz halinde ciddi bir tasarruf etmenin artılarını da keşfedeceksiniz. Sakarya’da şayet ülke genelinde hizmet veren bir sinema salonuna gidecekseniz diğer illerde ödeyeceğiniz fiyatları ödeyeceğinizden emin olabilirsiniz. Sabit fiyat politikası şehrin her yerinde geçerli olacaktır. Yine ilinize özel olarak yapılan indirimler, sürpriz kampanyalar ve diğer yeniliklerle de fiyat olarak ucuza bir sonuç almanın nimetlerinden faydalanma olasılığını her daim görebilirsiniz. Sizin sinema zevkinizi maddi yönden bütçenize yük bindirmeyen gelişmeleri de artık tek bir site sayfasında takip edebilecek olmanın artılarını da değerlendireceksiniz. Bu sayede ekonomik boyutu bakımından da umduğunuzu bulabilecek ve sene boyu sizi bekleyen seçkin indirimlerle kendinizi mutlu kılmayı başaracaksınız. Fiyatların dönemsel olarak aynı ücret ile satıldığını ve günlük olarak ya da filme göre bir değişkenlik göstermediğini da bilmelisiniz. Dolayısı ile tercih edeceğiniz sinema salonun bir diğerinde başka, diğerinde farklı ücret ödeme kaygısı da taşımayacaksınız. Sakarya ili ve ilçelerinde size hizmetin en klâsını sunmayı garanti eden firmaların güncel tarifelerini görebilmek adına sitemizin yeterli bilgileri sorunsuz olarak aktardığından da söz etmek isteriz. Bu sayede karşılaştırma yaparak o döneme ait eğer varsa indirimli bilet sayan adresleri de görebilirsiniz.

Sinema Tarihi

Sinema, bir film üzerine görüntü ve hareketlerin ışık sistemi ile çekilmesi, daha sonrada perde üzerinde yine ışık yöntemi ile yansıtılma işlemidir. Kısa tabir ile böyle ifade edilir. Bu konuda 1800’lü yıllar ilk çalışmaların yapıldığı dönemler olarak saptanmıştır. İlk olarak üzerinde çalışmalar yapan kişi Edison’dur. Edison hareketli anları bir cisim üzerine yansıtmaya dair deneyler yapmıştır. Uzun uğraşlar sonucunda saniyeler kadar sürebilen bu işlemi yapan aygıtı keşfetmiştir. Adını Kinetoskop verdiği bu gösterim aygıtı artık zaman içerisinde günlük yaşantımızda büyük tutku haline dönüşecek filmleri izlememize sebep olacaktır. Nitekim ilk olarak kısa ve belgesel tarzında çekimler yapmıştır. Edison’un vefatından sonra ilerleme kaydedilmemiştir. Ta ki Fransa Paris’de Kinetoskop aygıtı ile karşılaşan George Mileas’e kadar. Bu isim o dönem için en önemli yönetmenler arasında yer alacak isim olacaktır. Kameramanların elde ettiği görüntüleri birleştirme, bir araya getirme ve oynatma çalışmalarını Edison’un bulduğu aygıt sayesinde başarmıştır.

El yardımı ile çalışan ve tahmini olarak 12 kilo ağırlığında olan Kinetoskop kullanımı ise ilk defa 1895 senesinde Lumiere kardeşlerin gösterisinde kullanılmıştır. Gösterimin yapıldığı mekanın adı ise Grand Cafe olarak bilinmektedir. Ardından gelişen yöntemler ve teknoloji sayesinde sessiz sineme, uzun metrajlı sineme ve renkli sinema çekimleri birbirini izlemektedir. Tabi bu süre zarfında ciddi bir ağırlığa sahip olan aygıt daha minimal hale gelmiş ve her yere daha kolay taşınabilir formu ile etkisini göstermiştir. Ülkemizde de ilk olarak 1900’lü yılların ortasında siyah beyaz kısa süreli filmler yayınlanmıştır. Bunun ilk olarak devlet televizyonu olan TRT’de olduğu arşiv kayıtlarında görülmektedir.

Sinema Salonunda En İyi Koltuk Hangileri?

Sinema seyretmek için tercihte bulunan bireyler bunu en rahat şekilde yerine getirmek isterler. Dolayısı ile en üst düzey motivasyona sahip olmaları hem önemli hem de değerlidir. Salonlarda herkesin perdeyi ya da ekranı görebilmesi için koltuklar ilk sıradan son sıraya kadar belirli bir eğim ile monte edilmiştir. Alçaktan yüksek doğru yapılan sıralamaların her birine harf ve koltuklara numara verilmiştir. Bu, kişilerin seçimlerini yapabilmeleri ve bilet yerlerini kolaylıkla bulabilmeleri içindir. Her alanda gelişen teknoloji sinema izleme yerlerinde kullanılacak koltuklarında mükemmel bir tasarım düzeyine erişmesine vesile olmuştur. Geniş hacimli ve rahat bir koltuk izleyici için olmazsa olmazdır. Koltukların sırt, oturma bölümleri deri kumaş ile olabilir. Bunun yanı sıra daha keyifli bir vakit geçirmeleri için baş bölümlerinin de ekstra yastık ile tercihe göre seçilebilir olması avantajdır. Tekli ya da ikili koltuklar da kullanılmalıdır. Tek başınıza izlemeye gelen bir kişiye hizmetin en iyisini vermek gerektiği gibi çift olarak gelenlerinde seçebileceği çiftli koltukları bulundurmakta yararlıdır. Bir diğer etkisi olacak faktör ise koltuklarla bütünleşmiş mini sehpalar olmalıdır. Özellikle alınan yiyecek ve içeceklerin izleme etkisini bozmaması için bu yerlere koyulması sağlanmaktadır.

Koltukların yerleştirilmesi kişilerin görüş açısını, giriş çıkış işlemlerini rahat yapabilmesini de göz önünde bulundurmalıdır. Aynı zamanda terleten kumaş içerikli koltuklardan tamamen uzak durulmalıdır. Genel itibari ile en net görüş pozisyonu orta sıradan başlayıp geriye doğru gitmektedir. Bir sinema salona gittiğinizde seyircilerin genellikle arta koltukları satın aldıklarını görürsünüz. Çünkü buralar perde ile aynı hizada olma anlamına gelmektedir. Ön taraflara gidildikçe film görüntüsü piksel kaybı söz konusu olabilmekte ve daha bir flu görüntüye maruz kalma sorununu yaşatmaktadır. Sakarya’da gideceğiniz sinema salonunda bilet alım sırasında bilgisayar ekranından salonun oturma plan bilgilerini görebilirsiniz. Boş alanların ekrana hangi mesafede olduğu ve nerede konumlandığını tespit edebilirsiniz. Böylece bir karar vermeye dair asla zorluk yaşamazsınız. Sizin için ideal ve doğru bir seçimde bulunarak çok daha keyif dolu izleme farkını görebilirsiniz. Bu, her şeyin çok daha yolunda gitmesini sağlamak adına önemli ve göz ardı edilmez bir seçimdir.

Sinema Salonu Nasıl Açılır?

Sahip olduğunuz birikimi ciddi bir yatırıma dönüştürme gayeniz var ise bunu sinema salonu açarak yapabilirsiniz. Kişisel olarak yapabilirsiniz. Ancak Sakarya ve civarında kurumsal kimlik değeri olan sinema salonlarının daha ilgi gördüğü notunu paylaşmak isteriz. Bu nedenle Türkiye’de belirli şartlar halinde işletme hakkı ya da bayilik veren firmalarla iş birliği yapabilirsiniz. Hangi kriterler ve miktarlarla yola çıkmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. İsim ve hizmet hakkı karşılığında her şeyi sizin adınıza yaptıklarını ve ülkenin farklı yerlerinde bulunan salonları ile aynı seviyeye gelmenizi sağladıklarını da görebilirsiniz. Franchise kolaylığı tanıyan firmaların global anlamda film dağıtım şirketleri ile de anlaşmaları bulunmaktadır. Yani müşteriler için daima en son yapımları seyrettirme imkânını bulabilirsiniz. Bunları tam zamanında yapmak ve gerçekleştirmek bir sinem salonu hizmeti veren adres için tarifsiz değere sahiptir. O yüzden karar vermeden önce ince eleyip sık dokumak gereklidir.

Cadde üzerinde yer alan bir konsept gelir için önemlidir. Yine yoğun insan sayısının söz konusu olduğu alışveriş merkezleri her mevsim iş yapabilir olmanız bakımından mantıklı tercihtir. İlk olarak bayilik anlaşması yaparak ilgili merkezlerin yönetim kademesine başvurmalısınız. Yapım aşamasında sinema salonu olarak tasarlanmış alanları kiralamak hizmet vermeniz için yeterlidir. Ardından kurumsal değeri yüksek olan bayilik alacağınız şirket iç tasarım ve kullanılacak tüm malzeme için keşif ekibi gönderecektir. Belki ilk başta yüksek bir maliyet olacak gibi gelebilir. Ancak Sakarya’da da Türkiye genelinde olduğu gibi film izleme etkinliğinin en üst sıralarda yer aldığını görünce pişman olunmayan bir yatırım olacağından da bahsetmek asla yanıltıcı olmaz. Diğer bir müşteri çeken avantaj ise anlaştığınız firmanın kampanya yönünde yaptıkları iş birlikleri olacaktır. Bütün bunlar, yüksek bir kar marjı ve düzenli artan gelirin mihenk taşı olacaktır. Sinema sektöründe popüler ve kitlelerin bildiği bir adres iş hayatınıza 1 – 0 önde başlamanızı sağlayacaktır. Tüm bunlar sebebi ile yatırım yaparken paranızı bir kere doğru temele inşa etmeniz gerektiğini ve size kısa sürede masrafınızı çıkartacak bayiliği almaya da imtina etmelisiniz. Acele etmeden aklınızda bulunan A’dan Z’ye tüm sorulara yanıt almaya da önem vermelisiniz. Firmalar arasında yapacağınız kıyaslama ve müşteri yorumları fikir elde etmenizde rol oynayacaktır. Böylece sizlerde artık uzun soluklu ve getirisi ile memnun kalacağınız bir sinema salonu açabilirsiniz. Üstelik size farklı ve bütçenize göre ödeme planları çıkartan yerleri de inceleyebilirsiniz. Maddi dengenizi alt üst etmeden ve rahat bir biçimde her sene isim hakkını ödeyerek artık dört dörtlük işe imza atabilirsiniz.

Türkiye’nin İlk Sinema Salonu

1900’lü yıllarda film sektörünün dünya genelinde etkili firması olan Pate şirketi, Türkiye’de de bu faaliyetlerini sürdürmekte idi. Vayenberg isimli temsilcisi ilk olarak Tepebaşı Tiyatrosu komedi salonda film gösteriminin gerçekleşmesine neden olmuştur. Kısa metrajlı bu film el ile çalışan makine ve daha sonrasında yarı otomatik bir cihazla olmuştur. O zamanlar takvim tarih olarak 1908 senesini göstermekteydi. Pate şirketi ülkemizde faaliyetlerini ara vermeden devam ettirmekteydi. İkinci yer olarak Kordon, üçüncü yer ise Beyoğlu’nda Palas sinema salonları oldu. Kısa sürede şehirde yaşayan kişiler büyük bir ilgi göstermeye başladı. Aylık olarak bir film yayınlandı ve beklentilerin üzerinde olumlu izleme rakamlarına ulaşıldı. Yabancı firmaların film izlemeye dair etkisi kaçınılmaz bir gerçekti. Ancak bunun üzerine tamamen bir Türk tarafından işletilen sinema salonu açılmasına karar verildi.

Aradan geçen 6 sene sonra yıl 1914’ü göstermekteydi. İstanbul Fevziye Kıraathanesi’nde açılan yerin adı ise Milli Sinema olmuştu. Açık havada gösterim yapan bu yer daha sonra akşamları da izleyicileri sinema ile buluşturdu. ABD’de çekilen filmler gecikmeli de olsa geliyor ve seyirciler ile buluşturuluyordu. Daha önce açılmış olan sinema alanlarının da hizmetine devam etmesi kısa sürede bir çok yerin tercih edilmesi manasına geliyordu. İlk başlarda çok yüksek ücretlerle verilen bu hizmet elit tabakaya özel bir etkinlik olarak yorumlanıyordu. Ancak ‘Milli Sinema’ sürecinden sonra hızla büyüyen film izleme sektörü ülke geneline yayılmaya başlayan ve kişilerin uğrak tercih nedeni olarak gittikleri yerlerdi. Dünya genelinde ilk sineme salonu hakkında da sizlere bilgi vermek isteriz. 1896 yılında New Orleans / ABD’de de açılmış ve 400 kişilik koltuk kapasitesi ile hizmet vermiştir.

Sinema Salonunun Rahat Olması Önemli midir?

Sineme kesintisiz, soluksuz bir şekilde izlendiği zaman anlamını yerine getirmektedir. Artık vizyona son girmiş filmleri bir süredir sabırsızlıkla bekleyen kişiler seçtikleri salonlarda umdukları gibi izlemesi tartışılmaz en çok istekleri durumdur. Bunun için rahatlık ve konfor vazgeçilmez iki temel ana unsurdur. Bir salonun büyüklüğü, tasarımı, koltukların gerekli standartlara sahip olması geçirilecek zamanı daha anlamlı hale getirir. Kısacası her detayın müşteri mutluluğu düşünülerek yerine getirilmesi zaruridir. Tercih edilen ve ilgi gören bir işletme olmanın yolu film seyretme kalitesinden geçmektedir. Bunu sağlamak adına her şeyin eksiksiz olması önceliğiniz olmalıdır. Sineme izlemeye dair sektörde sürekli yenilikler ve gelişmeler olmaktadır. Bunların yakından takip edilmesi ve sisteme entegre edilmesi de hedeflenen sonuca varmak açısından değerlidir. Şayet kurumsal pozisyonda hizmet veren bir sinema şirketinin bayiliğini almış iseniz tüm bu çalışmaları ortak payda da yapacaksınız. Ancak kişisel manada yatırım yaptığınız bir salonunuz varsa o zaman yeniliklerden bizzat sizin haberdar olmanız da önemlidir. Her konuda hassas davranmak ve ilgili yatırımları yapmaktan kaçınmamak sizin daha fazla müşteri çekmeniz de önemli rol oynayacaktır.

Perdeye yansıyan görüntünün kendi alanında en ileri düzeyde teknolojiye sahip olması, ortamın görüntüyü net olarak görülebilmesi için karanlık durumu, ekran büyüklüğü ile koltuklar arasında ki mesafenin uzman bir ekip tarafından tasarlanması da rahatlığın görünmeyen en önemli detaylarını oluşturacaktır. Sinema salonunun iç mimarisi de etkileyici olmalıdır. Her zevk ve tarza hitap eden, çok fazla göz yormayan ve genel itibari ile pastel renklerin tercih edildiği mekânlar başarılı bir ortamın gün yüzüne çıkmasını sağlayacaktır. Asla göz ardı edilmemesi gereken diğer bir özellik ise ses sistemi olmaktadır. Müşterileri hangi koltuğu seçerse seçsin ses konusunda problem yaşamamaları önemlidir. Bunun için gerekli tüm teçhizat tam olarak satın alınmalı ve kullanılmalıdır. Salonların diğer bir kazanç kapısı ise kişilerin dışarıdan içecek ya da yiyecek getirmemesidir. Bu nedenle giriş bölümünde bulunacak mini bir kafe her isteklerini karşılamaları yönünden ideal olabilir. Aklınıza gelecek birçok hazır gıda ve içeceğin satın alınması kendilerini iyi bir hizmet aldıklarına ikna edebilir. Bu sayede zamanlarını doğru bir yerde geçirdiklerini hissetmelerini sağlayabilir.

Her zaman bu tip gelişmeler ve yenilikleri işletme sınırları içerisinde müşterilere sunduğunuzda sizi diğer yerlerden ayrıcalıklı kılacak etkenlerin de doğal yollar ile oluşmasını başarabilirsiniz. Sakarya ve ilçelerinde bahsettiğimiz tüm bu başlıklarda her daim en iyisini sunmaya özen gösteren yerler fazlası ile bulunmaktadır. Yapacağınız araştırma sonucunda sadece kaliteli film izleme değil, aynı zamanda maksimum rahatlığı garanti eden yerlerden de haberdar olabilirsiniz.  Sitemiz tüm bu bilinmeyenlere dair sizlere en kapsamlı yanıtları veren tek seçenek olmaktadır.

'DA ARA

Sektörler veya Firmalar arasında arama yapın...