Mediton İşitme Cihazları
Arama Yap
TÜM SEKTÖRLER

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz.
Puan, Oy

Gold Üyeler

Silver Üyeler


Hizmetler

Sakarya Oto Ekspertiz

Türkiye'nin birçok yerinde oto ekspertiz firmaları, otomobil alacaklar için araştırmalar yapmaktadır. Bu ekspertiz hizmetleri tarafından araçların gerçek fiyatı belirlenir ve alacaklıya bu fiyat bildirilir. Böyle durumlarda müşteriler, araç alırken ya da satarken yanlış fiyatlandırma yaparak bir zarar uğramazlar. Bütün araç modellerinde farklı olan bu fiyatlandırma, Sakarya ekspertiz firmaları tarafından güncel olarak bilinmekte ve net bir şekilde araçların değeri ortaya çıkarılmaktadır. Araç almayı düşünenler istedikleri aracı ekspertize götürmekteler. Sakarya oto ekspertiz firmaları aracın iç ve dış kontrolünü yaptırdıktan sonra araca bir değer vermektedirler. Bu da araç alacak kişinin fiyatta itiraz etmesinin önüne geçmektedir.

Ekspertiz Nedir?

Birçok kişi, bir mal alırken alacağı malın gerçek değerini merak etmekte ve fazla para ödemek istememektedirler. Bunun için araştırma yapmaktadırlar. Ancak, her konu için ayrı ayrı araştırma yapmak oldukça uğraş gerektirdiği gibi doğru bilgiyi bulduklarından de emin olamamaktadırlar. Özellikle gayrimenkul konusunda bir bilene ihtiyaç duymaktadırlar. İşte bu iş için sürekli araştırma yapan, güncel fiyatları iyi bilen kurumlara ekspertiz firmaları denilmektedir. Ekspertiz firmaları araç, ev, arsa gibi birçok malın mevcut durumuna göre gerçek fiyatını belirlemektedirler. Böylece her hangi bir kandırılma durumu ortadan kaldırılmaktadır.

Oto Ekspertiz Nedir?

Ekspertiz bir malın; özelliğine, kalitesine, modeline göre gerçek fiyatının çıkarılmasıdır. Bu aynı zamanda ev, arsa, taşınır taşınmaz bütün mallar için yapılmaktadır. Bunlardan biri de oto sektöründeki ekspertiz hizmetidir. Otomobiller büyük maddi değerlerde olduğu için satılırken veya satın alınırken oldukça dikkat gerektirmektedir. Aracın kalitesi, modeli, iç ve dış özellikler gibi birçok detay değerlendirilip sonrasında fiyatı belirlenmektedir. Alıcı veya satıcılar bu değerleri bilmeyebilirler. Böyle durumlarda birinden yardım almak isterler. İşte oto ekspertiz de bu hizmeti sunmaktadır. Aracın iç ve dış özelliklerini belirleyerek günümüz değerini ortaya koymaktadırlar. Aracın modeli, aldığı darbe ve çizikler, parçalarının orijinal olup olmaması, aracın motoru gibi bir çok özelliği ekspertiz tarafından bilen kişilerce incelenmektedir ve o aracın gerçek değeri ortaya çıkmaktadır. Bu sayede ne alıcı fazla para ödeyerek zarar görmüş olur, ne de satıcı aracını değerinin altında satmış olur. Bu birçok anlaşmazlıkların, dolandırıcılıkların ve zarara uğramanın önüne geçmektedir. Çünkü alış satış durumlarında arada, araca tam anlamıyla hakim kişilerin olması bir güven vermektedir.

Ekspertiz Hizmetine Neler Dahildir?

Ekspertiz hizmetleri, genel olarak aracın fiyatlandırılmasında etkili olan parçalar için geçerlidir. Bunun yanında can güvenliği açısında herhangi bir parçanın eski ya da zedelenmiş olması araç kullanımında risk oluşturuyorsa, ekspertiz tarafından belirlenmektedir. Bu parçaların değiştirilmesi ya da onarılması gerektiği alıcıya bildirilir. Böylelikle alıcı açısından tehlike ortadan kaldırılmış olur. Oto ekspertizleri tarafından aracın birçok bölgesi kontrol edilmektedir. Burada araç altı kaldırılır ve yay, salıncak, helezon ve denge kol lastiği detaylı bir şekilde incelenmektedir. Daha sonra aracın motoru, şanzıman kısmı ve yağ kaçağının olup olmadığı kontrol edilmektedir. Bunun yanında aracın hareket halindeki durumuna bakılarak da kontroller yapılmaktadır. Araçtan gelen farklı tonda sesler, aracın performansı, çukur ve yokuş yerlerdeki durumu, vites geçişleri gibi kontroller yapılmaktadır. Aracın kaportası da detaylıca incelenir, lokal boya, değişim ve hasarlar belirlenir. Araçta akü kontrolü yapılır ve test edilir, akü ömrü belirlenir. Aracın dışındaki inyalizasyon sistemleri denenerek kontrol edilir. Aracın yakıt durumuna bakılır ve yakıt sızdırması kontrol edilir. Bunun yanında aracın dış bölümlerinde bulunan fıskiye, silecek, kaput, bagaj gibi kısımlar da incelemeye alınır. Aracın lastik kontrolü yapılır. Lastiklerin diş kalınlıklar ve ön lastiklerde rot ayarının bozulmasından kaynaklanan orantısız aşınma kontrol edilir. Aracın direksiyon, gaz ve frenin yağ sızıntıları ve kullanım sırasında çıkardığı ses analiz edilir. Klima, emniyet kemeri, camların sağlamlığı da kontrol edilen diğer kısımlardır. Bütün kontroller sırasında rastlanan herhangi bir risk göz ardı edilmeden mutlaka sorun olarak belirlenmektedir. Bu kontroller, ustalar tarafından yapılmakta ve en güvenilir kontrol işlemleri gerçekleştirilmektedir. Bunun yanında araç için tramer sorgulaması da ekspertiz tarafından yapılmaktadır.

Dış Ekspertiz Nedir?

Dış ekspertiz bir aracın dış kısımlarının bütün detaylarıyla kontrol edilmesidir. Araç alıp satarken insanları en çok dış görünüş etkilemektedir. Yani aracın modelinin yanında boyası, temiz olması ve yeni durması alıcıyı kendisine çekmektedir. Dış ekspertiz ile aracın far lambaları, sis lambası, park lambası gibi sistemleri ve bunun yanında jant ve dış lastikler de kontrol edilmektedir. Dış ekspertiz hizmeti ile aracın dış bölümlerindeki sorunlar ve buna bağlı riskler belirlenmektedir. Bu riskler dış ekspertizin önemini ortaya koymaktadır.

Motor Ekspertizi Nedir?

Araç alım satımlarında hem alıcının hem de satıcının en çok üzerinde durduğu kısım aracın motorudur. Motorun detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir. Bu da motordan iyi anlayan ustalar tarafından yapılmalıdır. Motor ekspertizi için öncelikle motor testi yapılmaktadır. Aracın alt kısmında detaylı inceleme yapılarak ön takımın darbe alıp almadığı tespit edilir. Araç lifte alınır ve alt kısmından yağ sızıntısı olup olmadığına bakılır. Tekerleklerin dönerken herhangi bir sorunla karşılaşıp karşılaşmadığı, çeşitli denemeler sonucunda belirlenir. Bütün bu sonuçlar rapor edilerek motor testi yapılmış olur. Bu raporlar motor hakkında detaylı ve yeterli bilgilere sahip ustalar tarafından yapılmaktadır.

Tramer Sorgulaması Nedir?

Tramer kelimesi; Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi kurumunun kısaltılmış halidir. Bu sistem, bütün araçların geçmiş ve mevcut bütün resmi işlemlerinin bulunduğu bir sistemdir. Ekspertizler firmalarının araçların bu bilgilerine ulaşmalarına olanak sağlamaktadırlar. Aracın boyasının değiştirilmesi, kaza bilgileri, sigorta bilgileri ve bu gibi resmi belgelerine ulaşılmaktadır. Tramer sorgulama hizmeti de ekspertiz hizmetleri arasındadır. Ekspertiz firmaları araçları bütün yönleriyle ele almaktadırlar.

'DA ARA

Sektörler veya Firmalar arasında arama yapın...