Mediton İşitme Cihazları
Arama Yap
TÜM SEKTÖRLER

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz.
Puan, Oy
Digitalart - Oyunlar Bizimle Daha Güzel

Silver Üyeler


Sakarya Bilgisayarcılar, Bilgisayar Tamircileri
Sakarya Bilgisayarcılar, Bilgisayar Tamircileri

Ücretsiz Üyeler

Hizmetler

Sakarya Bilgisayar

İçinde bulunduğumuz çağ teknoloji çağı olarak da adlandırılmaktadır. Artık teknolojinin ve özellikle de bilgisayarlı sistemlerin girmediği neredeyse hiç bir alan bulunmamaktadır. Teknolojinin hayatı kolaylaştıran ve yaşam standartlarını oldukça yüksek bir noktaya taşıyan etkisi insanların başını döndüren bir hızla gelişmeye ve ilerlemeye devam ediyor. Bilgisayarın ve bilgisayarlı sistemlerin hayatın bu denli her alanına dahil olması bir takım sıkıntıları da beraberinde getirmektedir. Bu sıkıntıların başında bilgisayar ve bilgisayarlı sistemlerin yer aldığı her yerde sıklıkla karşılaşılabilecek olan teknik sıkıntılardır. Eğer yeterli eğitim ve teknik bilgiye sahipseniz bu teknik sıkıntıları kendi başınıza halletmeniz mümkündür. Ancak herhangi bir teknik bilgi ve tecrübeniz yoksa o takdirde bir uzman veya bilirkişiden yardım almanız gerekmektedir.

Sakarya Bilgisayar Tamiri

Sakarya ili ve çevresinde bilgisayar ve bilgisayarlı sistemlerde karşılaşılabilecek her türlü teknik sıkıntı ile ilgili sorunlarınızdan teknik ekiplerin yardımı ile kolaylıkla kurtula bilirsiniz. Sakarya ve civarında bilgisayarlı sistemler le ilgili tüm teknik sıkıntıların çözümü konusunda oldukça başarılı sonuçlar ortaya koyabilen teknik servisler bulunmaktadır. Eğer sistem onarılamayacak ve kullanılamayacak duruma gelmediyse, bu ekipler sayesinde bilgisayar sisteminizin donanımını kurtarabilir ve sağlıklı bir şekilde işleyişine devam etmesini sağlayabilirsiniz.

Veri Kurtarma Hizmeti Nedir?

Bilgisayarlı sistemlerde veriler, dahili disk ve harici disk denilen elektronik ortamlarda saklanır. Bilgisayarlı sistemler oldukça hassas yapılı sistemlerdir. Bilgisayar ve bilgisayarlı sistemlerin donanımında veya yazılımında meydana gelecek olan bir sıkıntı sistemde veri kaybına neden olabilmektedir. En kısa ifade ile zarar gören hafıza birimlerini onarma ve bu onarma işlemini gerçekleştirirken de veri kaybını engelleme işlemine veri kurtarma işlemi denir. Bilgisayarlı sistemlerde hafıza birimi zarar görmeden önce, oluşabilecek herhangi bir sıkıntıda veri kaybının önüne geçebilmek için alınması gereken bazı önlemler bulunmaktadır. Bu önlemlerden ilki ve en önemlisi verilerin düzenli bir şekilde yedeklenmesinin sağlanmasıdır. Yedeklenen veriler, bilgisayarlı sistemlerin hafıza biriminde meydana gelecek olan ve onarılması mümkün olmayan hasar durumlarında bile kurtarılabilmektedirler. Bilgisayarlı sistemlerin teknik ekip ve bilgisayar mühendisleri tarafından düzenli olarak kontrolünün ve bakımının yapılması da bu konuda alınabilecek önemli tedbirler arasında yer almaktadır. Gerekli tedbirler alındıktan sonra hafıza biriminde meydana gelebilecek sıkıntılarda veri kurtarma işlemi kolaylıkla sağlanabilmektedir.

Bilgisayarın İcadı

Sanılanın aksine ilk bilgisayarın icadı oldukça yakın bir tarihte gerçekleşmiştir. Tarih sahnesindeki en önemli icatlardan biri olan bilgisayar, analog bilgisayarın icadı ve sayısal bilgisayarın icadı gibi iki farklı aşamada gerçekleşmiştir. Ancak bu aşamaya gelinceye kadar bir dizi teknik gelişme meydana gelmiştir. Bu gelişmelerin kronolojik sıralaması aşağıdaki gibidir:

1830 lu yıllarda Charles Babbage fark makinesi adı verilen cihazı ve hemen ardından analitik makineyi icat ederek sayısal hesaplama işlemlerini elektronik ortama taşımayı başarmıştır. Ancak Charles Babbage nin bu icadı doğru sonuçlar üretmeyi başaramamıştır. Her ne kadar başarılı sonuçlar elde edemese de Charles Babbage tarih de bilgisayarlı sistemlerin temelini atan adam olarak kabul edilmektedir. 
 
1850 yılına gelindiğinde George Boole, daha sonra kendi adı ile anılacak olan ve yalnızca 0 ve 1 sayılarının kullanıldığı Boole cebirini bulmuştur. Bu da bilgisayarın icadında giden yolda oldukça büyük bir adımdır.
 
1890 yılında Herman Hollerith delikli kartlara bilgiler yüklemiş ve elektromekanik bir cihaz üzerinde bu bilgiler üzerinde toplama işlemini gerçekleştirmiştir. Helman hoolerith tarafından geliştirilen bu elektromekanik cihaz ABD de 1890 yılında gerçekleştirilen nüfus sayımlarında başarılı bir şekilde kullanılmıştır.
 
Bilgisayarın atası olarak kabul edilen ilk analog bilgisayar Vannevar Bush tarafından 1931 yılında geliştirilmiştir. Bu gelişmeden tam 8 yıl sonra ise New York da bulunan Bell Labaratuvarında George Sibitiz tarafından ilk sayısal bilgisayar geliştirildi. 
 
1944 yılında, Harwerd IBM ile ortak çalışarak Mark 1'i geliştirdi.
 
1945 yılında bir grup bilim adamı askeri amaçlar için kullanılmak üzere ENIAC isimli bilgisayarı geliştirdi. ENIAC, Mark 1'e oranla oldukça hızlıydı ve ENIAC ile bilgisayarda mekanik donanım devri kapanmış elektronik devreler devri başlamıştır.
 
Enıac'dan sonra ticari amaçlarla icat edilen ve seri üretimi gerçekleştirilen ilk bilgisayar UNIVAC isimli bilgisayardır.
 
1964 yılında, bilgisayar sistemi üzerinde transistörlerin kullanılması bilgisayar gelişimine oldukça ciddi bir ivme kazandırmıştır. Bu sayede maliyeti aha düşük, daha hızlı ve daha güvenilir bilgisayarlar üretilmeye başlanmıştır.
 
Bu tarihten sonra bilgisayar teknolojisi artık durdurulamaz bir hızla gelişmeye ve her geçen gün kendini yenilemeyi sürdürmüştür ve sürdürmeye de devam edecektir.

Bilgisayar Sertifikası

Özellikle iş başvurularında istenen ve başvuran adayın bilgisayar kullanmayı bildiğini gösteren belgedir. Artık kamu personeli alımlarında bile bilgisayar sertifikası almış olma şartı bulunmaktadır.

Bilgisayar Nasıl Çalışır?

Bilgisayarın çalışma prensibinin temeli yalnızca 1 ve 0 rakamları kullanılarak gerçekleştirilen Boole cebiri işlemleri bulunmaktadır. Bilgisayar ortamları elektronik ortamlardır ve bu elektronik ortamlarda her şey 0 veya 1 ile ifade edilmektedir. Elektronik ortamda 0 sinyal yok, 1 ise sinyal var anlamına gelmektedir. Bilgisayarın çalışma prensibi elektronik sinyalin gelmesine ve gelmemesine dayanmaktadır. Bilgisayarda temel kodlama bu 1 ve 0 karakterleri ile gerçekleştirilir. Bilgisayarda yapılan her işlemin ve girilen her karakterin bu 0 ve 1'lerden oluşan bir karşılığı vardır. Sistemde bulunan ver 0 veya 1 ifadesi 1 bit olarak adlandırılır. Bazı karakterlerin bilgisayardaki karşılığı 8 bit bazılarının ki 16 bitdir. İşlemin karmaşıklığı arttıkça bitlerin sayısı da 2'nin katları olarak artmaktadır. Bu kodlama bilgisayar sisteminin yazılım kısmını oluşturmaktadır. Bilgisayar sistemi yazılım ve donanım ekipmanlarının birlikte çalıştırıldığı ve kontrol edildiği sistemlerdir.

Bilgisayar Neden Kasar?

Bilgisayar kasılması temelde bilgisayar sisteminin çalışmasının yavaşlaması ya da duraklamasıdır. Bilgisayar kasılmasının birçok farklı nedeni bulunabilmektedir. Bilgisayar kasılmalarına en çok neden olan durumlardan biri bilgisayar hafızasına fazla veri yükleme işleminin gerçekleştirilmesidir. Sistem kapasitesinin üzerinde ve aşırı miktarda yüklenen veriler bilgisayar hafızasına zarar verebilmekte ve veri kaybına da neden olabilmektedir. Bu durumun önüne geçebilmek için bilgisayar hafızası düzenli olarak temizlenmeli ve gereksiz veriler bilgisayar hafızasından silinmelidir. 

Kasılma internet ağına bağlı bir bilgisayarda meydana geliyorsa bu duruma internet hattında meydana gelen bir sıkıntı veya internete aşırı yüklenme gibi etkenler neden olabilmektedir.

Boyutu oldukça büyük olan program ve uygulamaların çalıştırılması da bilgisayar kasılmasına neden olan durumlar arasında yer almaktadır.

Çok fazla program yükleme, çok fazla hafızayı doldurma, düşük ram ve ekran kartı, bilgisayarın ısınması, çok fazla oyun yükleme ve oyun oynama gibi etkenler bilgisayarı kasan nedenlerden bazılardır. Bilgisayar kasılması sonrası çözüm adına Sakarya da hizmet veren firmalardan destek almak mümkündür. Bu açıdan teknik destek almak için Adapazarinet firmaları ile irtibata geçebilirsiniz.

Bilgisayara Format Nasıl Atılır?

Bilgisayara format atma işi özellikle her bireyin kendi başına evde ofiste denediği ancak bir sonuca sorunsuz ulaşmasının zor olduğu süreçtir. Format atma işinin profesyoneller tarafından yapılması önemlidir. Bu açıdan siz en iyisi bu işi Adapazarinet.com üye firmalarına bırakın. Her türlü marka ve model bilgisayar ve laptop ürünlerine sorunsuz format atıp gerekli programları yükleyen uzmanlar ile sorunsuz PC kullanımı elde edebilirsiniz.

'DA ARA

Sektörler veya Firmalar arasında arama yapın...