Mediton İşitme Cihazları
Arama Yap
TÜM SEKTÖRLER

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz.
Puan, Oy

Silver Üyeler


Ücretsiz Üyeler

Hizmetler

Sakarya Kauçuk Firmaları

Kauçuk sektöründe hizmet vermekte olan Sakarya Kauçuk firmaları uzman personel kadrosu sayesinde hizmet kalitesini her geçen gün daha da çok arttırmaktadır. Ciddiyet kalitesini ispatlamış olmanın vermiş olduğu gurur ile hizmet sektöründeki işlerini yapmaya hızla devam etmektedir. Kauçuk üretimi yapabilecek kapasitede olması nedeni ile çok sayıda kauçuk imalatının yapılması mümkün olmaktadır. Firma içerisinde yer alan her bölümün kalite kontrolü detaylı olarak ve ayrı ayrı yapılmaktadır.

Kauçuk Nedir?

Günümüzde endüstri alanında oldukça büyük bir yere sahip olan kauçuk, esnek bir yapıya sahiptir. Kauçuk ağacından elde ediliyor olması nedeni ile oldukça dayanıklıdır. Her alanda yaygın olarak kullanılıyor olması nedeni ile evimizde ve birçok yerde kauçuk maddesinden üretilmiş olan ürünleri görmek mümkündür. Yüksek elastik bir yapıya sahip olması kauçuk maddesinin en önemli özelliği olmaktadır. Günlük hayatta ise kauçuk lastik olarak bilinmektedir.

Kauçuk Ne İşe Yarar?

Kauçuk üretimi endüstri ülkelerinde giderek artış göstermektedir. Elektrik yalıtkanlığını sahip olması nedeni ile kauçuğun elektrik sektöründe de büyük bir öneme sahip olduğu görülmektedir. Motorlu ve motorsuz taşıt araçlarının tekerleklerinde, ayakkabıların üretiminde, yağmurlukların yapımında, kalem, tarak ve düğme gibi maddelerin yapımında kauçuktan faydalanıldığı bilinen bir gerçektir. Doğal kauçuk her alanda bol miktarda kullanılmaktadır. Bu nedenle ağaçtan elde edilen kauçuğa olan ilgi çok fazla olmaktadır. Hemen hemen her sektörde kauçuk maddesinin kullanılmasının en önemli nedeni ile çok fazla esnek bir yapıya sahip olması ve yine eski haline dönebilmesidir. Elektriğe karşı dirençli olması sayesinde kauçuğun elektrik endüstrisine katkısı çok büyük olmaktadır.

Kauçuk Malzemeleri Nelerdir?

Bir bitkinin ürünü olan kauçuk, yapay ve sentetik kauçuk olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Esnek ve dayanıklı bir yapıya sahip olması nedeni ile kauçuğun yapı malzemelerinde kullanılması daha kaliteli işler yapılması anlamına gelmektedir. Yüksek elastike bir yapıda olması sayesinde kolaylıkla her alanda kullanım sağlamaktadır. Gün geçtikçe daha çok ilerleyen bir sektör olması nedeni ile birçok sektörün ham maddesinde kauçuk malzemeleri tercih edilmektedir.

Kauçuk Malzemesi Yapımı

İmalat aşaması kısmında kauçuk malzemesi üretimi gerçekleşmektedir. Tüm dünya geneline bakıldığında yılda 15 milyon kauçuk malzemesi üretimi yapılmaktadır. Ekvator çevresinde yetişen kauçuk ağacı sayesinde tüm dünyada kullanımı sağlanan kauçuk malzemesi yapılmaktadır. Kauçuğun içine ilave edilen malzemeler ile dayanıklılığı daha da çok arttırılmaktadır. Çok fazla kullanım alanına sahip olan kauçuk malzemesinin üretimi konusunda doğru ve güvenilir firmaların tercih edilmesi gerekmektedir.

Kauçuk Nerelerde Kullanılır?

Ağacın gövdesi ve kabuğu arasında yer alan kauçuk maddesi kullanım alanları oldukça yaygındır. Süte benzeyen bir görünüme sahiptir. Isı değerinin oldukça yüksek olduğu yerlerde kullanılması pek mümkün olmamaktadır. Elektrik kablosu yalıtımından araba tekerleklerinin yapımına kadar çok fazla alanda kauçuk maddesinin kullanıldığını görmek mümkündür. Evlerin ve fabrikaların çatılarında da son zamanlarda kauçuk maddesinin kullanıldığını görmek mümkündür. Sızdırmazlık özelliğine de sahip olmasından dolayı çok fazla tercih edilmektedir. Modern çatılara sahip evlerde ve fabrikalarda kauçuk maddesinden yararlanıldığını görmek mümkündür. Oyuncak yapımında, uçaklarda, ayakkabılarda, zemin kaplamada kauçuk maddesi kullanılmaktadır. Elektrik akımı için iletken olmaması nedeni ile elektrik sektöründe de kullanılmaktadır. Esnek bir cisim olması nedeni ile kullanım rahatlığı sunmaktadır. Bu sayede pek çok sektör uygun olması ve kolay kullanıma sahip olması nedeni ile kauçuk kullanımına yönelmektedir. Pamuk ve viskon kumaş ile karıştırılarak elde edilen kauçuk maddesinden kemer korse ve lastik çorap üretimi yapılmaktadır. Suya dayanıklı özelliğinin olması sayesinde dalgıçlık kıyafetlerinde kullanılmaktadır.

Kord Bezi Nedir?

Lastik güçlendirmede kullanılan kord bezi rayon ve aramid iplikler işleyerek araç lastiklerine mukavemet ve esneklik sağlar. Hammaddesi kauçuk olan bu malzeme lastiğin boyutsal özelliğini korumak için oldukça önemlidir. Araç lastik sektörünün olmazsa olmazı bir madde olan kord bezi ile lastiğin boyutsal özellikleri yanı sıra esneklik ile patlama tehlikesini ortadan kaldırma ve yüksek mukavemet ile uzun ömrülü olmasını sağlayarak aşınma sıklığını azaltır.

'DA ARA

Sektörler veya Firmalar arasında arama yapın...