Mediton İşitme Cihazları
Arama Yap
TÜM SEKTÖRLER

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz.
Puan, Oy

Ücretsiz Üyeler

Hizmetler

Sakarya Balık Restoranları

Balık konusunda oldukça şanslı olan ülkemizde lezzetli ve sağlıklı balıklar çokça bulunuyor ve harika tariflerle nefis yemeklere dönüyor. Sakarya balık restoranları konusunda son derece harika mekanlar sunuluyor. Farklı lezzetleri bir arada bulacağınız, olağanüstü mekanlarda akşam öğlen ve akşam yemeklerini yiyeceğiniz Sakarya balık restoranları oldukça fazla sayıda bulunuyor ve %100 müşteri memnuniyetiyle misafirlerini ağırlıyor.

Türkiye’de Yiyebileceğiniz En Lezzetli 10 Balık

Türkiye’de bulunan tüm balıkları bulabileceğiniz Sakarya balık restoranları içerisindeki en lezzetli balıklar ise şu şekilde sıralanıyor.

Levrek

Karadeniz, Akdeniz ve Marmara bölgesinde oldukça yoğun şekilde bulunan levrek, 8 – 10 kg arasında değişmektedir. Mayıs ortalarından Kasım sonuna kadar avlanan levrek besleyici ve lezzetli balıklar arasındadır.

Çupra

Lidaki adı da verilen çupra 200 grama kadar çıkıyor ve oldukça da doyurucu balık türlerinden oluyor. En lezzetli hali ise ızgara da kendini gösteriyor.

Hamsi

Kızartma, buğulama, tava, ızgara hatta pilavına kadar birçok farklı şekilde karşımıza çıkan hamsi Aralık ve Ocak aylarında tüketilir ve mısır ekmeği ile birlikte harika bir lezzet oluşturur.

İskorpit

Diğer balıklardan kırmızı rengiyle ayrılan İskorpit lezzetiyle de son derece farklılık yaratıyor.

Barbunya

Barbun olarak da bilinen kırmızı renkli ve sarı yüzgeçli olan barbunya levrek ve çupra severler için harika bir alternatif olacaktır. Özellikle de mezeler ve salatasıyla tadına doyum olmaz balıklardan olacak.

Kalkan

Yassı bir balık olan kalkan 1 metreye kadar ulaşan ve genellikle tavası yapılan balıklardandır.

Lüfer

Denizlerin kraliçesi olarak tanımlanan lüfer balığı lezzetiyle son derece fazla tercih edilen balık türlerindendir.

Orfoz

Dört yılda bir avlanan orfoz balığı nesli tükenen bir balık olmakla birlikte oldukça lezzetlidir.

Lahoz

Nesli tükenmekte olan ve dört yılda bir avlanan balık çeşitlerinden biri de lahoz balığıdır. Lagos balığı olarak isimlendirilen bu balık uzun ve yassı bir gövdeye sahiptir. Tavası ve ızgarası tercih ediliyor ve oldukça da lezzetli bir tat oluşturuyor.

İstavrit

Yağlı ve etli bir balık olan istavritin tavasından ızgarasına kadar birçok farklı türü yapılıyor Türkiye’de yiyebileceğiniz en lezzetli 10 balık listesi de böylece tamamlanıyor.

En Pahalı Balık Yemekleri

Bazı balıklar çok uzun zaman aralıklarında avlanırlar. Bu yüzden de nadir zamanlarda bulunurlar. Ayrıca bu balıkları tutmak, temizlemek ve pişirmek de oldukça zahmetlidir. Bu yüzden de en pahalı balık yemekleri listesini oluştururlar. Balık çeşitleri arasında en pahalı balık yemekleri tuzda balık ve iskorpit şiş oluyor. İskorpit; defneyaprağı, biber, limon ve domatesle birlikte şişe geçirilerek kor ateşte uzun süre pişiriliyor. Tuzda balıkta ise genellikle büyük boyutlu balıklar kullanılır ve pişirme süresi oldukça uzundur.

'DA ARA

Sektörler veya Firmalar arasında arama yapın...