Mediton İşitme Cihazları
Arama Yap
TÜM SEKTÖRLER

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz.
Puan, Oy

Silver Üyeler


Sakarya Oto Galeriler
Sakarya Oto Galeriler

Ücretsiz Üyeler

Hizmetler

Sakarya Galeriler

Daha önce kullanılmamış, ya da 2. el araçlarının satışının yapıldığı yere oto galeri denilmektedir. Oto galerilerde araç satışı yapan kişiye de oto galerici denilmektedir. Oto galericiler araçların alıcı ve satıcıları arasında bir aracı görevi yapmaktadırlar. Bu süre içerisinde aracın mevcut durumunu kontrol ederek alıcıya açıklama yapmaktadır. Bunun için oto galericiler araçların iç dış görünüşlerini, markalarını, parçalarını iyi bilmektedirler. Oto galerileri günümüzde oldukça fazla görülmektedir. Bunun nedeni araç piyasasının gelişmiş olması ve araçlara olan ilginin artmasıdır. Ancak bazı dönemlerde birçok nedenden dolayı araç piyasasının azaldığı da görülmektedir.

Günümüzde özellikle şehir içinde araç alım satımının yanında şehir dışından da birçok talep görülmektedir. Bu özellikle aracın modeline göre fiyatının ekonomik olup olmadığına bağlıdır. Sakarya'da da galeriler oldukça yaygın durumdadır. İstenilen bütün araç türleri bu galerilerde mevcuttur. Her geçen gün Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi Sakarya galerilerinde de artık görülmektedir.

Sakarya Galericiler

Galericilik, son dönemlerde girişimciler tarafından gözde bir meslek haline gelmiş durumdadır. Birçok, iş fikri arayan kişiler tarafından ilk akla galericilik gelmektedir. Sakarya'da da hızla büyüyen galeri sektörü bu ilginin arttığının bir kanıtıdır. Yoğun ilgi olması, araç piyasasının düşüşe uğradığı dönemlerde bu bir dezavantaj olmaktadır. Çünkü piyasa düşük ve bu iş ile uğraşan kişi sayısı fazla olmaktadır. Ancak genel olarak bakıldığında piyasa yüksek ve galericiliğin oldukça gündemde yer aldığı görülmektedir. Galericilik her ne kadar cazip görünse de içine girilince oldukça ciddi bir iş olduğu anlaşılmaktadır. Bu işle ilgisi olmayan insanlar galericilik yapamamakta ve kısa sürede bu işi bırakmaktadırlar. Galeri işi yapmayı düşünenlerin bazı özelliklerde olması gereklidir. En önemlisi girişimci bir ruha ve düşünceye sahip olmaları gerekir. Yani her işte olduğu gibi galeri işinde de öncelikle bir takım aşamaları ve iş sırasını bilmeleri gerekmektedir. Yani işe nasıl başlanmalı, nasıl ilerletilmeli, kar zarar oranları nasıl hesaplanmalı gibi birçok konuda araştırma yapmaya açık olmalıdırlar.

Galericilik, araçlarla ilgili olduğu için, bütün araçları ya da en azından en yaygın kullanılan araçları galericilerin iyi bilmeleri gerekmektedir. Aracın iç ve dış parçalarını, mevcut motor durumunu, modelini, şeklini bilmeleri gerekmektedir. Bunun yanında araçlarla ilgili yasal kanunları, devir işlemlerini ve bunun gibi güncel bilgileri bilmeleri gerekmektedir. Galericilik oldukça ciddi bir iştir ve bu nedenle riskleri oldukça yüksektir. Bunun için galericilerin konuyla ilgili bilgi sahibi olması ve alış veriş işlerini yasal ve kurala uygun yapmaları gerekmektedir. Söz konusu araç olduğu ve araçlarında bu kadar yüksek fiyatlarda olması bu ciddiyetin başlıca nedenidir. Yani maddi anlamda küçük miktarlarda alış satış işleri bu kadar dikkat edilmediğinde küçük zararlara yol açmaktayken, böylesine büyük miktarlar söz konusu olduğunda bu zarar kat kat fazla olmaktadır. Alıcı da satıcı da bu konuda oldukça titiz davranmalıdırlar. Sakarya galericileri bu konularla ilgili bilgi sahibidirler ve birçok zarara neden olmamak için işlemleri yasal kurallar göre yapmaktadırlar.

Oto Galeri Güvenli mi?

Oto alış satışları oldukça geniş bir çerçevede bulunmaktadır. Bunun için galerilerin yanında oto pazarları gibi elden oto alış satışı yapan yerler de bulunmaktadır. Bu yerlere oto pazarı denilmektedir. Oto pazarları genellikle güvenilmediği gerekçesiyle tercih edilen bir yer olmamaktadır. Alıcıların merak ettiği soru; oto galeriler güvenli midir? Oto galeriler araç alım satımı gibi ciddi bir iş için oldukça güvenli yerlerdir. En başında sabit bir yeri vardır ve o iş yerinde gerekli izinleri alarak bu işi yapmaktadır. Her hangi bir sorunda arabanın alındığı yere giderek bu sorunu anlatma şansınız bulunmaktadır. Ancak oto pazarlarından alınan bir araçta bir kaç gün sonra sorun çıktığında aracı satan kişiye ulaşamama gibi bir durum söz konusudur. Böyle olunca müşteri büyük zararlara uğramaktadır. Güvenilir bir şekilde araç alım satım hizmetinin yapılması için galeriler hizmet vermektedirler. Araç alım satımı oldukça önemli ve büyük maddiyat içerdiği için böylesine riskli bir durumda insanlar güvenilir bir şekilde alış veriş yapmak istemektedirler. Bunun için galeriler bu güveni vererek hizmet sunmaktadırlar. Ayrıca araç alım satımı ile ilgili her türlü yasal işlemler kurallarına uygun bir şekilde yapılmaktadır.

Oto Galericiler Pahalı mı?

Ülke olarak araçlara karşı büyük ilgi duymaktayız. Özellikle araç fuarları düzenlenmekte ve birçok insan bu fuara akın etmektedirler. Araç almak isteyenlerin ilgisi çeken bu fuarlar, aynı zamanda sadece modellerine bakmak isteyen ve son model araçları daha yakından görmek için gelen kişilerin sayısı da oldukça fazladır. Küçük, büyük demeden bütün insanların ilgisini çekmektedir. Galerilerde de durum aynıdır. Her gün birçok kişi tarafından ziyaret edilen galeriler, araç alımı için ilk adres olmaktadır. Bu kadar ilgi gören oto galericiler pahalı mı? Araçların ne kadar yüksek fiyatlarda olduğu açık bir şekilde bilinmektedir. Söz konusu bu pahalılığın sebebi galericiler midir? Öncelikle galericiler gündemi iyi takip ederek her modelde araç için ne kadar fiyat belirlenmesi gerektiğini bilmektedirler. Alıcıların bu konuyla ilgili bilgilerinin olmaması nedeniyle galericiler alıcıların yerine araştırmakta ve açık bir şekilde aracın durumunu, kalitesini anlatmaktadırlar. Aracın dışından bakarak fiyatını belirlemek pek de güvenilir bir rakam ortaya çıkarmamaktadır. Çünkü aracın dışından çok iç parçaları önemlidir. Öyle ki bir aracın en önemli parçası motorudur, ancak bunun yanında vites, fren gibi parçaları ve bunların eski ya da yeni olması da oldukça önemlidir. Aracın motorunun iyi olmaması beraberinde birçok sorunu getirmektedir. Bunlar düşünüldüğünde galericilerin bu konulara dikkat ederek fiyat belirledikleri bilinmektedir.

Elbette birçok insan buna rağmen fiyatların oldukça yüksek olmasından dolayı sitem etmektedirler. Ancak aracın satın alınırken yanında bazı vergilerin de olduğu unutulmamalıdır. Bunlar; motorlu taşıtlar vergisi, KDV, ÖTV gibi yasal olarak zorunlu olan detaylardır. Bunlar düşünüldükten sonra aracın net fiyatına eklenmektedir. Bu da araçların net fiyatlarına büyük oranlarda eklenti yapıldığını göstermektedir. Bu pahalılık galericilerin otaya çıkardığı bir durum değildir. Bütün bunlar yasal olarak zorunlu işlemlerdir. Ancak bu elbette aracın marka ve modeline göre değişiklik göstermektedir. Aracın üst modellerde olması bu vergilerin daha yüksek olmasına neden olabilmektedir. Yani her araç için aynı oranda vergi verilmediği gibi her aracın aynı fiyatlarda olması da beklenemez. Oto galericiler araçların mevcut durumunu belirleyip asıl değerini ortaya çıkarmaktadırlar. Bu nedenle oto galerilerin pahalı olduğu kanısına varılmamalıdır.

Oto Galerilerin Avantajları

Oto alım satımının birçok yöntemi olduğunu söylemiştik. Galericilerin yanı sıra oto pazarları, fuarlar ve elden alış satış gibi yöntemlerle de yapılmaktadır. Ancak son zamanlarda birçok dolandırıcılık haberleri görülmektedir. Özellikle araç fiyatlarının bu kadar yüksek olması dolandırıcıların araçları hedef almasına neden olmaktadır. Bu dolandırıcılığın yaygınlaşması, insanların güvenilir olup olmadığını iyi araştırmadan alış ve satış işlemlerini gerçekleştirmelerinden kaynaklanmaktadır.

Birçok müşteri fiyatının uygunluğuna aldanarak bu fırsatı kaçırmak istemedikleri için birçok detayı atlayarak işlemlerini yapmaktadırlar. Bunun yanında acil paraya ihtiyaç duyan kişiler ilk çıkan müşteriye araçlarını satmak istemektedirler. Bu nedenle bilinçsiz bir şekilde davranarak bu satışı yapmakta, ancak sonrasında hayal kırıklığına uğramaktadırlar. Küçük bir hatada hem araçlarını kaybedip hem de hiç bir ücret almadan dolandırıldıklarını anlamaktadırlar. Dolandırıcıların birçok yöntemleri bulunmaktadır. Öyle ki birçoğu akla gelmeyecek yöntemlerle, insanları dolandırmanın yollarını aramaktadırlar. Kimisi parayı elden alarak almadım diye yalan söylemekte, kimisi tam tersi hiç bir ödeme yapmayarak parayı elden verdim demektedir. Bunun gibi farklı yöntemler kullanarak birçok kişiyi dolandırmaktadırlar. Dolandırılan kişiler de bunu ispat edemedikleri için her hangi bir hak talebinde bulunamaz ve mecburen parayı kaybederler. Bu nedenle galericilik oldukça önemlidir.

Galericiler burada, bu türlü yanlışların yapılmasını engellemektedirler. Çünkü galericiler bu iş için yasal izinler almaktadırlar. Ayrıca araç alımı satımı için ne tür idari işlemler gerekiyorsa galericiler bunu bilmekte ve eksiksiz bir şekilde yapmaktadırlar. Araç devir işlemleri noter huzurunda gerçekleşmektedir. Galeriden alınan bir araç ile ilgili her hangi bir sorun yaşanırsa, derhal galeriye gidilerek bu sorun çözülebilir. En azından aracın kimden alındığı bilindiği için net sonuçlara ulaşılır. Galerilerden araç alınmasının en önemli avantajı, galericilerin sabit bir yerlerinin olmasıdır. Bu nedenle her hangi bir kaçma, göçme olayı yaşanmamaktadır. Ayrıca galerilerin avantajları arasında alınmak istenen araç için çeşit fazlalığı bulunmaktadır. Yani araç almak için belli bir miktar para ayırdınız. Aklınızda da paranıza göre bir araç var. Ancak galeride daha fazla çeşit olduğu için aynı paraya belki de daha üst model veya daha sağlam bir araba alabilirsiniz. Bunun yanında araç alma satma işlemleri birçok kişi tarafından zahmetli olarak görülmektedir. Ancak galericiler bu işlemleri sürekli yaptıkları için pratik bir şekilde yapılmasını sağlamaktadırlar. Bu konuyla ilgili bütün yasal işlemleri bilmekte ve işlemleri hızlı bir şekilde yapmaktadırlar. Oto galericiler araçları iyi tanımaktadırlar. Bütün modellere hâkim oldukları için aracın kalitesini ve fiyatını da ona göre belirlemektedirler. Bu da doğru ve yerinde bir fiyat ortaya çıkarmaktadır.

Galerilerden araç almanın bu nedenle birçok avantajı bulunmaktadır. Galeriye gelen araç öncelikle kontrole gönderildiği için aracın varsa mevcut arızası alıcıya söylenerek düzeltildiğine dair tespitler yapılmaktadır. Ayrıca araçta her hangi bir risk var ise bunun alıcıya söylenmesi alıcının o konuda daha dikkatli davranmasına neden olabilmektedir. Aksi takdirde önemli sorunları beraberinde getirebilmektedir. Bu nedenle galeriden araç almanın birçok avantajı bulunmaktadır. Sonuçta o araçla trafiğe çıkılacak ve riskli durumlar yaşanacaktır. Böylesine önemli bir konuda alıcı da satıcı da oldukça titiz davranmalı. İşler yasal olarak kurallara uygun ve zamanında yapılmalı. Bunun yanında da araçların can güvenliği açısından oldukça önemli olduğu unutulmamalıdır.

Galerilerden Taksitle Araç Alınır mı?

Elbette ki galerilerden taksitle araç alınır. Sakarya da az da olsa bazı oto galeriler senetle araç satışı yapmaktadır. Ancak birçoğu 10 yaşını doldurmamış araçlara banka kredi imkânı sunmaktadır. Bu açıdan banka kredi puanı yüksek olanların senet yerine banka kredileri ile daha uzun vadelerde ve düşük faizlerde kredi çekerek galerinden araç alması ve ödemelerin düzenli olarak bankaya yapması daha makuldür.

'DA ARA

Sektörler veya Firmalar arasında arama yapın...