Enyakin.com - Türkiye'nin Acil Yol Yardım Merkezi
Arama Yap
TÜM SEKTÖRLER

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz.
Puan, Oy

Sakarya Ayakkabı Mağazaları & Ayakkabıcılar
Sakarya Ayakkabı Mağazaları & Ayakkabıcılar

Ücretsiz Üyeler

Hizmetler

Ayakkabı Tarihi

İnsanoğlu kendini dış etkilerden korumak ve daha kaliteli bir yaşam sürmek için çeşitli ürünlere ihtiyaç duymuştur. Bu ürünlerden biri de ayakkabılardır. Yapılan araştırmalara göre tarihteki bilinen ilk ayakkabılar; otlardan ve kaba derilerden ayağın şekline göre kesilmiş parçaların iplerle tutturulması sonucunda oluşmuştur. Var olan kaynaklara göre ayakkabı ilk kez İspanya, Fransa ve İtalya’da ortaya çıkmıştır. Bu bölgelerdeki mağara resimlerinde kadınlarda ve erkeklerde ayakkabı olarak kullanılan çizimlere rastlanmıştır. Erkeklerin deriden kadınların ise kürkten çizmeler giydiği tahmin ediliyor. Ayakkabı tarihindeki en eski bilgiler ise milattan önce 8000 yılında Amerikan yerlilerinin giydiği sandaletlerle karşımıza çıkıyor. İnsanlık tarihi kadar eski olan ayakkabılar, günümüzde birçok farklı malzemeden üretilerek hem yüksek işlevsellik hem de oldukça iyi bir görsellik oluşturuyor. Sakarya ayakkabı mağazaları birbirinden çeşitli ayakkabılarla her beğeniye uygun ayakkabı tasarımları sunuyor.

Sakarya Ayakkabı Mağazaları

İnsan hayatı için vazgeçilmez olan ve alternatifi bulunmayan ayakkabılar; yaz için ayrı kış için ayrı türlerde ve özelliklerde olmaktadır. Bot, kundura, spor ayakkabı, topuklu ayakkabı, sandalet, babet gibi birçok farklı isim ve modelle karşımıza çıkan ayakkabılar, kıyafetlerin tamamlayıcısı olduğu gibi tarzın yansıtılmasında da oldukça etkili oluyor. Kişiler giyim tarzlarına, beğenilerine ve ayak sağlığına göre ayakkabı seçerler. Seçilen bu ayakkabıları ise en uzun süre boyunca kullanmak isterler. Ayakkabı seçimi üzerine yapılan bir araştırmaya göre; kişilerin ayakkabı seçimleri, onların kişilikleri, karakter yapıları ve hayat görüşleri hakkında bilgi veriyor. Kimliklerin oluşmasında ve karakterin şekillenmesinde giyilen ayakkabılar oldukça belirleyici oluyor. ‘Dost başa düşman ayağa bakarmış’ sözü bize bunun en iyi açıklamasını yapıyor. Kişinin nasıl biri olduğu, nelere dikkat ettiği - etmediği, dünyaya bakışı ve en belirgin özellikleri hakkında ayakkabılar ipucu veren göstergeler oluyor. kendinize en uygun, en rahat ve şık ayakkabıları, Sakarya ayakkabı mağazaları içerisinde bulabilecek ve en uygun fiyatlarla bu ayakkabılara sahip olacaksınız.

Özel Tasarım Ayakkabı

Herkes ayakkabısının özel ve kendine özgü olmasını ister. İşte, bu noktada özel tasarım ayakkabı seçenekleri karşımıza çıkıyor. Özel tasarım ayakkabılar görüntüsüyle ve tarzıyla diğer ayakkabılardan ayrılıyor ve sadece kişiye özel tarzlar oluşturuyor. Ayakkabı tasarımları sadece tarzı yansıtmak, farklılığı ortaya koymak veya görselliği ön plana çıkarmak için tasarlanmıyor. Birçok farklı nedenden dolayı kişiler özel tasarım ayakkabılara ihtiyaç duyarlar. Sakarya ayakkabı mağazaları da bu farklı istekleri en iyi şekilde karşılayarak, harika çözüm önerileri sunuyor. Örneğin büyük numara ayakkabı bulmak çok zor bir durumdur. 50 – 60 numaraya kadar tekabül eden ayaklar olduğu biliniyor. Kadın ayakkabılarında ise 40’lı numaralarda ayakkabı bulmak bile zorlaşıyor. Bu durumdan dolayı özel tasarım ayakkabılar devreye giriyor ve kişilerin ayak ölçülerine uygun olarak ayakkabılar tasarlanıyor. Ayrıca ayak sağlığı için giyilmesi gereken ayakkabılar da özel tasarımlarla kişiye özel olarak üretilebiliyor. Tabi, bu ayakkabılar sadece işlevsellikleriyle değil görsellikleriyle de dikkat çekiyor. Özel kalıplarda ayakkabılar yapılacağı gibi eski ayakkabı modelinin aynısı, özgün modeller veya var olan ayakkabı modellerine benzer ayakkabılar üretilebilir.

Çanta Modelleri

Ayakkabıdan ayrı düşünülemeyecek ve her zaman için ayakkabıların tamamlayıcısı olarak görülecek çantalar da Sakarya ayakkabı mağazaları içerisinde birçok farklı model seçeneğinde bulunacaktır. Hem hazır kalıplarda ve modellerde çanta sahibi olabileceğiniz gibi özel tasarım çantalara da sahip olabilirsiniz. Birçok farklı malzemeden üretilen ve her beğeniye uygun model seçenekleri oluşturan çantalar, özel günler için ayrı gündelik kullanımlar için farklı modellerden oluşacak ve ayakkabılar ile benzerlik, uyumluluk göstermesi aranacaktır. Bayanların olmazsa olmaz aksesuarları olan çantalar artık erkekler için de şık ve kullanışlı şekilde üretiliyor. Askılı çantalar, sırt çantaları veya el çantaları beylerin gün içerisindeki tüm yükünü taşıyor ve pratik bir kullanım sunuyor. Beyler de çantalarını ayakkabı renklerine, model ve tasarımlarına göre belirliyor. Klasik ayakkabı tercih eden beyler, ayakkabıyla aynı renk deri çantaları tercih edebiliyor. Spor modellerde ayakkabı tercih edenler ise sırt çantaları ve askılı çantaları daha fazla kullanıyor. Yüksek malzeme kalitesi, uzun süre dayanıklılık garantisi, ortopedik rahatlık ve olağanüstü şıklık oluşturacak ayakkabı modelleri, ayakkabılarla en iyi şekilde uyumluluk sağlayacak çanta modelleri Sakarya ayakkabıcılar bünyesinde en uygun fiyatlar ile sunuluyor.

'DA ARA

Sektörler veya Firmalar arasında arama yapın...