Mediton İşitme Cihazları
Arama Yap
TÜM SEKTÖRLER

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz.
Puan, Oy

Silver Üyeler


Ücretsiz Üyeler

Hizmetler

Ambalaj Tarihi

İnsanlık tarihi kadar eskilere dayanan ambalaj, insanoğlunun dünyada var olduğu günden bu yana, yaşamı kolaylaştırmak, taşıma yapmak ve ürün saklamak için gereksinim duyduğu çok önemli bir ihtiyaçtır. İnsanoğlu için yaşamsal önem taşıyan yemek yeme, ilk zamanlarda avcılık ve toplayıcılıkla sağlanıyordu. İşte bu dönemlerde yenilenden arta kalan ve saklanmak isteyen ürünler ambalajlanarak mağaraların soğuk bölgelerinde istifleniyordu. İnsanoğlu ambalaj malzemesine ilk kez yiyeceklerin saklanmasında kullanılmış ve zamanla birçok ürün için ambalaj malzemeleri ortaya çıkmıştır.

İnsanoğlu ilk ambalaj malzemesini yaprak, kabak, hayvan derisi gibi doğal malzemeler kullanılmıştır. Sonraları ise ağaçlardan oyulan ambalaj malzemeleri üretildi. Milattan sonra 105 yılında kağıdın bulunması ambalaj malzemelerinin daha çabuk gelişmesine katkı sağladı. 15. Yüzyılda ise Avrupa’da bilim ve sanayi alanında yaşanan gelişmeler ambalaj malzemelerini şekillendirmeye başladı. Son 300 yıldır ise son derece sistematik ve gelişmiş ambalaj malzemeleri üretiliyor.

Ambalaj düşünüşü ve tasarımı tamamen doğadan esinlenerek gerçekleştirilmiştir. Muz, kolay açılabilen ambalaj ürünlerine örnek olurken, ceviz ve yer fıstığı zor açılan, içerisindeki ürünü koruyan ambalaja örnek gösterilebilir. Hassas ancak yüksek koruma sağlayan ambalaj ürünleri ise yumurtadan esinlenmiştir. Yaşamın başladığı yumurta darbeler dışında içerisindeki canlıya asla zarar vermez. Birçok ambalaj ürünü de darbeye maruz kalmadığı sürece içerisindeki ürünü yüzlerce yıl bozulmadan muhafaza edebilir.

Koli ve Kutu İmalatı

Sakarya ambalaj imalatçıları, çağın gerekliliklerine uygun, yüksek koruma performansı sunan, kaliteli ve uygun fiyatlı ambalaj ürünleri sunarak taşıma, saklama, koruma ve uzun süre muhafaza etmede sağlıklı çözümler sunuyor. Karton ambalajlardan kutulara, oluklu mukavvalardan, etiket ve Streç filme kadar birçok farklı ambalaj ürününü bulabilirsiniz.

Şekillenebilir ambalaj ürünleri olarak günümüzde en çok tercih edilen ambalaj malzemelerinden biri kağıt ambalaj ürünleridir. Kağıt sonradan karton, mukavva gibi ürünlerin üretilmesine ön ayak olarak daha sağlam ve dayanıklı ambalaj ürünleri ortaya çıkmıştır. İlk defa Çinliler tarafından kullanılan kağıt ambalaj zamanla dünyaya yayıldı ve kartın halini Avrupa’da alarak bugünkü görünümüne kavuştu.

Kağıt ve karton ambalaj ürünleri içerisindeki ürünü, üretiminden tüketiciye ulaşacağı ana kadar dış etkenlerden koruyan, bir arada tutarak taşınmasını kolaylaştıran, depolama ve dağıtım ile tanım işlerini kolaylaştıran kaliteli ambalaj malzemeleri maliyetleri en aza çekeceği gibi profesyonel bir işlevsellik sunacaktır.

Oluklu Mukavva

130 yıldan beri dünyada kullanılan ve ülkemizde de en çok tercih edilen ambalaj malzemelerinden oluklu mukavva kullanıcısına birçok farklı avantaj sağlıyor. Oluklu mukavvanın avantajları ise şu şekilde karşımıza çıkıyor.

• Ürüne ve üreticiye özgü tasarımlar yapılabiliyor.

• Çevre kirliliği oluşturmuyor ve geri dönüşümle tekrardan kullanılabiliyor.

• İnsan sağlığına hiçbir zararı olmayan, içerisindeki ürünü koruyan, dağıtımını kolaylaştıran ve yapısını bozmayan özellikler sağlıyor.

• Koku yapmaz ve içerisindeki ürünü asla kokutmaz.

• Ürün depolamada oldukça kolaylık sağlar.

• Üzerine yapılacak baskılar ile marka için gönüllü isim taşıyıcısı olabilir. Reklam materyali olarak kullanılabilir.

• Kendi öz ağırlığı çok hafif olduğu için taşımalarda yüksek kargo bedelleri oluşturmaz.

Sakarya ambalaj imalatçıları, uzun süre dayanıklılık sağlayacak, her açıdan kaliteli ve güvenli taşıma gerçekleştirecek, özel tasarımlı ambalaj ürünlerini en uygun fiyatlarla sunarak karlı alışverişler gerçekleştirmenizi sağlıyor. Renk, desen ve baskı seçenekleri bulunan kağıt ambalaj ürünlerinde dayanıklılık dereceleri farklılaşmakta ve tamamen ürüne özgü ambalaj malzemeleri üretilebilmektedir. Maliyetleri düşürecek ve marka değeri yaratacak olan tüm ambalaj ürünleri için tek doğru adres ise Sakarya ambalaj imalatçıları oluyor.

'DA ARA

Sektörler veya Firmalar arasında arama yapın...