Mediton İşitme Cihazları
Arama Yap
TÜM SEKTÖRLER

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz.
Puan, Oy

Hizmetler

Toplu SMS Nedir?

Toplu SMS hizmeti belirli kurumlar tarafından hedef kitlelerin telefon numaralarına kısa mesaj yolu ile bazı bilgilerin gönderilmesidir. Bu bilgiler kimi zaman reklam amacı ile yapılan duyurular kimi zaman da indirim, promosyon gibi bilgiler olabilir. Aynı zamanda toplu SMS kullanılarak kişilerin firma ile ilgili olarak bilmesi gereken her türlü uyarı mesajı da gönderilebilir. Toplu SMS gönderilirken kurum belirlediği bir metini GSM operatörleri aracılığı ile kişilere yollamakta ve belirli bir karakter sınırı içinde gereken bilgiyi vermektedirler. Bu bilgileri vermek için karakter sınırı firmalar ve GSM operatörleri tarafından verilecek kararlar ile belirlenebilir. Sakarya’da da birçok kurum toplu kısa mesaj servisinden yararlanarak duyurularını yapmakta ve kişileri bilinçlendirmektedir. Yeni açılan yerlerde açılış haberini vermek için de toplu kısa mesaj özelliği kullanılabilir. Sakarya’da yalnızca özel kurumlar ve işletmeler değil belediye başkanlığı, emniyet, jandarma ve çeşitli bakanlıkların il müdürlükleri de uyarı ve bilgilendirme amaçlı olarak kişilere mesaj atabilirler. Bu sebeple herkes mutlaka cep telefonuna gelen kısa mesajları kontrol etmelidir.

Toplu SMS Nasıl Gönderilir?

Toplu SMS’ler internet sistemi üzerinden kurulan yazılımlar ile gerçekleşir. Öncelikli olarak teslim alınan cep telefonu numaralarından bir liste oluşturulur. Bu numara listesine hedef liste ya da hedef numara denilmektedir. Sonrasında bir mesaj metni oluşturulur. Mesaj metni firmalar tarafından belirlenmektedir ve mutlaka firmalara ait bazı yasal bilgileri de içermelidir. Bu durum toplu SMS’in gönderildiği kişiler açısından da güvenilirlik oluşturmaktadır. Toplu SMS’e aynı zamanda toplu kısa mesaj da denebilir. Toplu kısa mesaj metni oluşturulduktan sonra mesaj aynı anda listede yer alan tüm kullanıcılara gönderilmektedir. Toplu kısa mesaj gönderme işlemi birkaç dakikada yapılabilen hızlı bir işlemdir. Bu şekilde birçok kişinin cep telefonuna firmalar ile ilgili indirimler ve kampanyalar bildirilmiş olur. Bu durum da hem firmalar için hem de toplu kısa mesajların gönderildiği kişiler için avantaj oluşturmaktadır. Özellikle kampanya ve indirim dönemlerinde toplu SMS’ler konu ile ilgili kişilerin önceden hızlı bir şekilde bilgilenmesini sağlamaktadır. Sakarya’da da sıkça kullanılan bir iletişim aracı olan toplu kısa mesaj bu işin altyapısını kuran firmalar tarafından işletmelere sunulan bir hizmettir. Sakarya’da dilediğiniz zaman bu hizmeti satın alabileceğiniz kurumlar mevcuttur.

İzinli SMS Nasıl Yapılır?

İzinli olan toplu SMS’ler, mesajın atıldığı kişiler tarafından onay verildiği numaralara mesaj atma işlemidir. Bu sayede mesajı almak istemeyen kişiler kolayca hedef cep telefonu listesinden çıkabilir ve bir daha bu kurumdan mesaj almayı reddedebilir. Aynı zamanda kurumlar da zaman zaman hedef telefon numaralarını güncelleyerek bu tür durumlar oluşmasının önüne geçebilir. Toplu olarak atılan kısa mesajlara normalde cevap verilmez ancak bazı durumlarda kişilerin bu SMS’leri istememesi ihtimali düşünülerek cevap kanalı açılmalı ya da cevaplar başka bir servis numarasına yönlendirilmelidir.

Kara Liste Nedir?

Kara liste kurumun sunduğu seçenek yolu ile bu kurumdan gelen kısa mesajları reddetmiş olan numaraların bulunduğu listedir. Kara listede olan firmalara hiçbir firma toplu SMS atmamalıdır. Bu durum kişilerin en doğal haklarından birisidir ve toplu kısa mesajları reddeden numaralara bu konuda hassasiyet gösterilmelidir.

Sakarya Çağrı Merkezi Çözümleri

İşinizi pazarlamak yada teknik destek sunmak için bir çağrı merkezi kurmak yerine bu hizmeti kiralamak isteyebilirsiniz. Sakarya çağrı merkezi çözümleri ile müşterilerinize 7/24 destek ve hizmet sunacak bir ayrıcalığı yaşayabilir, yatırımlarınızın başarılı olması için gerekli müşteri memnuniyetini elde edebilirsiniz. Çağrı merkezlerinde düzgün nezih ve eğitimli profesyoneller ile müşterilerinize kaliteli hizmet sunabilirsiniz.

'DA ARA

Sektörler veya Firmalar arasında arama yapın...