Mediton İşitme Cihazları
Arama Yap
TÜM SEKTÖRLER

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz.
Puan, Oy

Ücretsiz Üyeler

Hizmetler

Sakarya Tüp Fiyatları

Sakarya tüp fiyatları kullanım maksadına ve yerine göre değişen ölçeklerdedir. En ucuz maliyetli olan piknik tüpleri ve ev tüpleri en düşük maliyetle üretilip çok daha düşük fiyata satılmaktadır. Bununla birlikte endüstriyel amaçlı kullanılan sanayi tüplerinin fiyatları ise 300 liradan başlamakta ve büyüklüğü oranınca artmaktadır.

Küçük ve Büyük Tüp

Günümüzde kullanım amaçlarına ve yerlerine göre tüpler küçük ve büyük olmak üzere ikiye ayrılmış durumda. Kişisel kullanımlar için genelde piknik tüpü ve ev tüpü kullanılır ve bunlar küçük tüp sayılmaktadır. Aynı zamanda kimi iş yerlerinin kullandığı sanayi tüpleri de mevcuttur. Bir başka adı ise ticari tüptür. Bunlar büyük tüp olarak kabul edilmektedir. En büyük tüp ise propan olarak da nitelendirilen ve çok büyük işletmelerde kullanılan sanayi tüpleridir.

Tüp Kullanımı

Tüp kullanımında herhangi bir can ve mal kaybına sebebiyet vermemek adına dikkat edilmesi gereken birkaç püf nokta bulunmaktadır. Ve unutulmaması gereken en önemli husus tüplerin üretici firmalar tarafından evlere ve iş yerlerine taşımakla mükellef olduklarıdır. Bu yasalarca belirlenmiştir. Aynı zamanda kurulumu da yine bu firmalar üstlenmektedir. Bir başka üstünde titizlikle durulması gereken nokta bitmiş durumdaki tüpler ile çalışır vaziyette işler halde bulunan tüplerin yan yana konulmaması gerektiğidir. Tüplerin herhangi bir şekilde düşüp hem gaz kaçırmaması hem de kimseyi yaralamaması için düzgün yüzeylere konulması ve sabitlenmesi önerilmektedir.

Doğru Tüp Kullanımı Avantajları

Doğru tüp kullanımının en büyük avantajını hiç kuşku yok ki ekonomiktir. Doğru bağlama türleri ile doğru ayarlarda yakılan tüpler dikkatsiz bir tüp kullanımı şeklinden 3 kat daha uzun ömürlü olmaktadır. Aynı zamanda sızıntı ya da ateş bazlı tehlikeleri de direkt olarak ortadan kaldırır. Özellikle sanayi tüplerinin yanlış ve dikkatsiz kullanımı sonucunda birçok can ve mal kaybına neden olunmaktadır. Aynı zamanda gaz kaçakları nedeniyle ortaya çıkan envai çeşit kaza ihtimalini de tamamen ortadan kaldırmak demektir bu. Doğru tüp kullanımında dikkat edilecek bir diğer nokta ise tüpe bağlı hortumun yanıcı cihaza kelepçelerle sıkı bir şekilde bağlanmasıdır. Böylece herhangi bir sızıntının önüne daha başta geçilmiş olur. Hortumların eskiyen ya da yumuşayan bir kısmı olursa hemen değiştirmeli ve bu sayede hem ekonomik olarak hem de herhangi bir kazaya sebebiyet vermemek adına doğru bir karar verilmiş olunur.

Tüp Maliyetleri

Tüp fiyatlarını ve maliyetlerini belirleyen yegane unsur ne kadar küçük ya da büyük olduğuyla ilgilidir. Örneğin en küçük kullanım tüpü olan piknik tüpleri en ucuz maliyete sahiptir. Bu nedenle fiyatları da diğer tüplere oranda daha azdır. Günümüz piyasasında piknik tüpleri 15 lira dolaylarında iken ev tüpünün ise 77 lira gibi bir maliyeti vardır. Sanayi tüpü olarak adlandırılan ve genelde fabrika ya da büyük işletmelerde kullanılan tüpün maliyeti ise 350 lira dolaylarında satışa çıkarılmaktadır.

'DA ARA

Sektörler veya Firmalar arasında arama yapın...