Mediton İşitme Cihazları
Arama Yap
TÜM SEKTÖRLER

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz.
Puan, Oy

Gold Üyeler


Sakarya Seyahat ve Tur Acentaları
Sakarya Seyahat ve Tur Acentaları

Ücretsiz Üyeler

Hizmetler

Sakarya Seyahat Acentaları

Sakarya'da ki turizm acentaları gezi organizasyonları düzenlediği gibi öğrenci ve personel taşımacılığı, toplantı organizasyonları, konaklama organizasyonları, VIP seyahat hizmeti, hac ve umre programları, sağlık ve kültür turları, yurt içi ve yurt dışı turlar, fuar organizasyonları, online bilet satışı ve otel rezervasyonları gibi hizmetlerde vermektedirler.

Sakarya Seyahat Firmaları

Sakarya'da bulunan seyahat firmaları Türkiye'nin her yönüne ulaşım ve taşıma hizmeti vermektedirler. Seyahat için biletleri, Sakarya Otogarından alabileceğiniz gibi, firmaların sitelerinden online satış ile ve firmaların müşteri hizmetlerini arayarak temin edebilirsiniz. Sakarya'nın yerel seyahat firmaları ilçelerine ulaşımı da sağlamaktadırlar. Firmalar hakkında bilgi akmak için web sitelerini uğrayıp, araç saatlerini öğrenebilirsiniz.

Sakarya Tur Şirketleri

Sakarya'da bulunan tur şirketleri gerek yurt içi, gerekse yurt dışı tur ve organizasyonları gerçekleştirirler. Tur şirketlerinin hazırladığı tur paketlerinden size uygun tarihte ve fiyatta olanını seçip turlara katılabilirsiniz. Ayrıca belli sayıda kişiler olarak grup halinde tur planlamak isterseniz tur şirketleri size bu konuda yardımcı olarak sizin sayınıza göre bölgelere uygun tur planınızı yapabilirler. Özel günlerde oluşacak etkinlikler için de fazla sayıda tur seçeneğiniz bulunmaktadır.

Sakarya Tur Firmaları

Sakarya konum olarak İstanbul'a yakın bir il olduğundan tur firmaları sayıca fazladır. Ülkenin çoğu bölgesine otobüs, tren ya da uçakla ulaşım sağlanabilecek turları planlar ve uygun sayıda katılımcı sağlandığında tur etkinliği düzenlerler. Sakarya'da her yaşa, her bütçeye uygun tur hizmeti, tur firmaları tarafından verilmektedir.

Seyahat Yastığı

Özellikle uzun seyahatler sonunda gerçekleşen boyun ağrıları ve kasılmaları hayatınızı en azından bir süre sıkıntıya sokabilir. Seyahat sırasında fark etmeden uykuya dalıp gittiğiniz zamanlar olur. Gözümüzü açtığımızda boynumuzdan omuzlarımıza doğru inen ağrılar fark ederiz ve rahatsız oluruz çünkü yolculuğumuz devam etmektedir. Geri kalan yolu da aynı ağrılarla sürdürmek zorunda kalırız. Böylece zaten ağrıyan ve kasılan boyun bölgemiz her uykuya dalışımızda daha acı verici bir ağrı ile bizi uyandırır.

Ulaşım araçlarındaki boyun desteksiz ya da ergonomik olarak tasarlanmamış koltuklar, dar oturma mesafeleri ve araç içindeki sıkışık düzen siz uyurken ağrılara sebep olan faktörlerdir. Uçak, otobüs, tren ya da şahsi aracınız ile seyahat ederken koltuk yapılarına dikkat edin. Çoğu koltukta destekleyici ya da boyun kısmınızı tutacak pedler bulunmamaktadır. Bu sebepten dolayı seyahat öncesinde yanımıza almamız gereken ilk şey seyahat yastıkları olmalıdır. Seyahatinizi sağlıklı ve konforlu bir şekilde tamamlamanız için gerekli olan ilk şeydir.

Bazı uçak seyahatlerinde firmalar müşterilerine seyahat süresi boyunca kullanabilecekleri seyahat yastıkları dağıtmaktadırlar ama titiz bir yapınız var ise kendi yastığınızı yanınızda getirmek sizin için daha uygun olacaktır. Yine otobüs seyahatlerinde de bazı firmalar istek üzerine size ergonomik olmayan bazı yastıklar verebilirler. Boynunuzu desteklemesi bir açıdan iyi olabilir fakat hareket halindeki bir otobüste verilen yastığı kafanızın altında tutmaya çalışmakta belli bir efor gerektirecektir.

Eğer kendi yastığınız var ise boynunuzu iki yandan destekleyen ve omuzlarınızda sabit bir şekilde durabilen seyahat yastıkları seçmeniz faydanıza olur. Çünkü yastık sabit olacağı için uyurken nereye dönerseniz dönün yastık boynunuzu desteklemeye devam eder.

Çoğu seyahat yastığı çantanızda büyük bir yer kaplamaz. Seyahate başlamadan hemen önce şişirerek seyahat süresi boyunca güvenle kullanabilir ve vücudumuzda çok önemli bir bölge olan boynunuzu hasar, darbe ya da ağrıdan koruyabilirsiniz.

Seyahat Çantasında Neler Olmalı?

Her seyahat yeni bir maceradır ve seyahat planlamak en keyif veren şeylerden biridir. Planladığınız seyahat için çanta hazırlamak ise aslında uzun bir süreç haline gelebilir. Unutmak istemediğiniz birçok şeyi, seyahat varış noktasına geldiğinizde unuttuğunuzu fark ederseniz hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Bu yüzden seyahat çantanıza neler almanız gerekiyorsa aklınıza geldikçe bir yere ya da telefonunuza not etmenizde fayda vardır. İyi bir planlama ve gerekli/gereksiz eşya ayrımı ile de büyük veya çok çanta ile yol çıkmanıza gerek kalmaz.

Öncelikle gideceğiniz yerin iklim şartlarına, mevsimlere dikkat etmelisiniz. Sıcak yerlerde birden fazla uzun kollu ya da kazak almamanız gerekirken soğuk yerler içinde gereksiz ince kıyafeti seyahat çantanızda bulundurmamanız gerekir. 

Çantanızda havlu, küçük bir terlik ve bol çorap bulundurun. Çok faydasını göreceksiniz.

Seyahat çantanızda olması gereken ufak tefek ürünleri minikçe bir el çantasına sığdırabilirsiniz. Böylece hepsi bir arada olur ve tek bir ürün için tüm çantayı alt üst etmeniz gerekmez. Parfüm, tarak, deodorant, diş macunu, diş fırçası (fırça kısmının dış yüzeyler ile etkileşimini engelleyen kapakları kullanabilirsiniz.), kadınlar için ped, erkekler için tıraş malzemeleri, ıslak mendil, tırnak makası ya da küçük bir çakı. Kadınsanız bu çantaya yeteri kadar makyaj malzemesi de koyabilirsiniz.

Bir seyahate çıkmadan evvel yanınıza ilaç almayı unutmamanız gerekmektedir. Sürekli kullandığınız ya da alerji durumunda kullandığınız ilaçlarınız varsa çantanızda en hızlı ulaşabileceğiniz kısımlara bu malzemeleri koymalısınız. Bunun yanında yara bandını burada ya da cüzdanınızda taşıyabilirsiniz.

Çok acıkan biri iseniz yanınıza kan şekerinizin düşmesini engelleyecek ya da aç karnınızı bir süre bastırabilecek birer adet tuzlu ve tatlı yiyecek alabilirsiniz.

Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız tabi ki fotoğraf makinenizi, makinenizin şarj aletini ve ek hafıza kartlarınızı da çantanıza koymayı unutmayın.

Bunların yanında şehir içi ya da şehir dışı seyahate göre pasaport, kimlik, ehliyet, müze kartlar ve kredi kartlarınızı almayı unutmayın. Ve dergi ya da kitap ve kulaklığınızı yanınıza almadan yola çıkmayın!

Sakarya Gezilecek Yerler

Sakarya da gezilecek yerler dediğimizde Sapanca, karasu turizm yerlerinin başında gelir. Ayrıca karasu da bulunan küçük boğaz, maden deresi, acarlar longozu gezip görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Sapanca'da ise başlıca turizm alanları, sapanca gölü, maşukiye, Rüstempaşa Camii, Vecihi Kapısı, Kartepe ve Kırkpınar'dır. Yeşilin doğanın suyun hakim olduğu mükemmel bir doğa turizmini hem yerli hem de yabancı turistler yaşamakta olup Sakarya'da yer alan gezilecek yerler olarak dikkat çekmektedir.

Sakarya, yemyeşil doğası ve Sapanca Gölü kenarı ile ünlü oksijen deposu bir ildir. Sakarya'nın tarihi M.Ö. 378'lere kadar dayanır ve İpek yolu üzerinde eski bir yerleşim yeridir. Bu kadar uzun süredir varlığını ve güzelliğini devam ettiren Sakarya'da Osmanlı döneminden kalma da birçok tarihi eser bulunmaktadır. Sakarya'da bolca yeşil olduğundan bahsetmiştik. İl sınırları içerisinde yaylalar, kaplıcalar, nehir ve göller, ormanlar ve sayısız ormanları bulunmaktadır.

Sakarya'da gezilebilecek başlıca yerler;

Acarlar Longozu: Karasu ilçesine 26 km, ve merkeze 50 km uzaklıkta bulunan Acarlar Longozu, Türkiye'nin en büyük ve dünyanın ikinci en büyük longozlu olma özelliğini taşımaktadır. Doğal güzelliği ile sizi büyüleyen ve muhteşem manzaralar sunan Longoz 7,5 km uzunluğundadır. Longozun kelime anlamı "Su içine batmış orman" dır. Tanımına uygun bir yer ile karşılaşacağınıza emin olabilirsiniz.

Karagöl Yaylası: Yemyeşil doğası ve bol oksijenli havası ile huzur bulabileceğiniz bir yerdir. Yaylaya 2 km lik bir yürüyüşten sonra ulaşırsınız ve toplam 567 hektardır. Yayla içerisinde tahta evler bulunuyor ve her Cuma günü bölgeye pazar kuruluyor. Yani yaylada konaklayabileceğiniz ve kamp yapabileceğiniz yerler mevcuttur.

Sapanca Gölü: Sakarya'da gezilip görülen ve en meşhur yerlerden biridir. Sakarya'dan 12 km bir yolculuk ile ulaşabileceğiniz Sapanca Gölü, içerisinde 69 kuş türünü görebileceğiniz doğal bir güzelliktir. Sapanca merkezde konaklayabileceğiniz çokça tesis bulunmaktadır. Sapanca Gölünden uzanan Sapanca Nehri de, Türkiye'nin en büyük üçüncü nehridir.

Ayrıca Sakarya'da Maden Deresi, Sapanca İstanbuldere, Maşukiye ve Saklı Göl'ü gezebilirsiniz. Şehir merkezindeki Sakarya Müzesi ve Deprem ve Kültür Müzesi'ni de gezebilirsiniz.

Sakarya Çıkışlı Günübirlik Turlar Nelerdir?

Eskişehir, bursa, İstanbul, Çanakkale gibi bölgelere Sakarya çıkışlı günü birlik turlar bulunmaktadır. Sakarya çıkışlı günü birlik turlar genellikle devre iller ve nüfusun yoğun olduğu İstanbul, Bursa gibi illere düzenlediği seferler ile halkın ulaşım ihtiyacını sorunsuz şekilde sağlamaktadır. Sakarya çıkışlı günü birlik turlarda sabah dan gün sonuna kadar saat başı düzenli turlar bulunmaktadır.

Sakarya Hac ve Umre Fiyatları

Hac ve umre fiyatları gidilecek otele, kaynaklama hizmetine ve ulaşım şekillerine göre değişmektedir. En ekonomik umre fiyatları 675 Dolardan başlamakla birlikte hac fiyatları hakkında kesin bir bilgi vermek pek mümkün değildir. Zira bu 2500 Dolara kadar çıkmaktadır. Bu otelin kalitesi ve şirketlerin hac ve umreye olan yaklaşımları ile alakalı bir hizmet şekli olup hizmet kalitesi arttıkça bedel artmaktadır.

'DA ARA

Sektörler veya Firmalar arasında arama yapın...