Mediton İşitme Cihazları
Arama Yap
TÜM SEKTÖRLER

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz.
Puan, Oy

Sakarya Erkek Kuaförleri ve Berberleri
Sakarya Erkek Kuaförleri ve Berberleri

Hizmetler

Erkekler İçin Cilt Bakım Maskeleri Nasıl Yapılır?

Eskiden cilt bakımı sadece kadınların yaptığı ve uyguladığı bir şey iken artık günümüzde erkeklerin de çoğu cilt bakımı için değişik kozmetik ürünler kullanmaktadırlar. Fakat her kozmetik ürün herkese iyi gelecek diye bir şey yoktur. Çünkü herkesin farklı bir cilt yapısı bulunmaktadır. Bu yüzden iyi bakmamız gereken hassas ciltlerimize doğal cilt maskeleri yapabilir ve kullanabiliriz. 

Kadınların ciltleri erkeklere göre daha hassas olarak bilinir fakat erkek ciltlerinin de bakıma ve ilgiye ihtiyacı vardır. 

Öncelikle her cilt için gerekli olan fazla sıcak su ya da güneşte kalmamaktır. Cilt zamanla yaşlanır ve bugün yaptığımız her yanlış aslında zamanla cildimizde oluşmaya başlar. Bunun için cildimizi çok sıcağa maruz bırakmamak cilt bakımının en önemli gerekliliğidir.

Erkeklerin cilt bakımında dikkat etmesi gereken diğer bir husus ise tıraş öncesi ve sonrası bakımlardır. Tıraştan önce muhakkak yüzünüzü yumuşatmalı ve bunun için krem ya da losyonlar kullanarak cildinizin bu ürünleri emmesini beklemelisiniz. Tıraş esnasında kullandığınız sabunlar cildinizi kurutur. Kullanacaksanız nemlendirici özelliği olan sabunları kullanmanız gerekir. Tıraş sonrasında yüzünüzü ılık bir havlu ile yavaş yavaş kurular iseniz tahrişi ve kanamaları önlemiş olursunuz. 

Gelelim erkekler cilt bakım maskelerini nasıl yapacaklar? Bunun için elimizin altında muhteşem kaynaklar bulunuyor. Şimdi evimizde bulunan malzemelerden neler yapabiliriz onları inceleyelim.

 - Salatalık maskesi: Salatalık içerisinden en çok su oranının barındıran yiyeceklerden biridir. Bu yüzden yapılan maskeler cildinizin taze ve ışıl ışıl olmasını sağlar. Salatalık maskesi için yapılacaklar çok kolay. Kabukları soyulmuş bir adet salatalığı bir kap içerisinde ezerek macun kıvamına getirin. İçerisine bir kaç damla limon sıkabilirsiniz. Daha sonra macun kıvamına gelen kürünüzü yüzünüze uygulayın. Göz yorgunluğunuz içinde iki salatalık dilimini gözlerinizin altına koyarak, yarım saat kadar gözleriniz kapalı bir şekilde durun. Yorgunluğunuzu alacaktır.

 - Bal & Badem: Çoğu kişinin evinde bulunan balı bir kaseye alın. Bademi toz haline gelinceye kadar ufalayın ve balın içine karıştırın. İçine birkaç damla limon suyu koyarak karıştırın ve yüzünüze sürerek yarım saat, 1 saat aralığında yüzünüzde bekletin. Sonrasında bol su ile yüzünüzü yıkayın. Ardından çok sıcak olmayan ılık bir havlu ile yüzünüzü temizleyin.

 - Yoğurt: Yoğurdun içindeki asidik etkiler yüzünüzü derinden temizler ve hava almasına yardımcı olur. Yoğurtun içine rezene tohumundan 1 kaşık atılır ve karıştırılır. Kremimsi bir kıvam elde edilince yüze sürülür ve yarım saat cilt dinlendirilir. Ardından ılık su ve havlu yardımıyla maske temizlenir.

Damat Traşı Nasıl Yapılır?

Düğünler en özenilen günlerdir ve erkeklerde düğün öncesinde bakımlarını yaptırırlar. Erkekler için en belirgin bakım, damat tıraşıdır. Düğün sabahında erkekler berber ya da erkek kuaförlerine giderek hem cilt bakımı, hem saç kesimi, hem de sakal kesimi yaptırırlar. Eskiden damat tıraşı denildiğinde pürüzsüz bir cilt akla gelirdi ama şimdilerde düğünlerde sakallı erkekler görmekte mümkün. Bunun için sakallar sinek kaydı derecesinde değil de düzeltilerek de sakal tıraşı yaptırabilirler. Burada önemli olan sakal tıraşının temiz ve özenli görünüyor olmasıdır. Saçlara da özenli bir tarama ve kesim yapıldığında düğün için yeterli olur. Sakal ve saç tıraşından önce yapılan cilt bakımları ile de ışıl ışıl yüze sahip bir damat düğüne hazır demektir.

Özel Saç Kesimi Nasıl Olmalıdır?

Özel saç kesimi denildiğinde akla tek tip bir model gelmemelidir. Her erkeğin yüz tipi ve tarzına uygun saç kesiminden bahsedilmektedir. Saç kesiminde saçın ve kafa yapısı da çok önemlidir. Buna göre uzun ya da kısa saç kesimleri yapılabilmektedir. İstediğiniz model size uygun olmayabilir. Uzun zaman gidilen bir erkek kuaförünüz varsa saç kesiminden önce muhakkak danışmak gerekir.

Erkekler İçin Sir Ağda Hizmeti

Erkekler yüzlerinde sakal bölgesinin dışında olan kıl ve tüylerden rahatsız olmaktadırlar. Bu sebeple yüzlerindeki bu istenmeyen tüyleri sir ağda ile erkek kuaförlerinde aldırırlar. Yapılan işlem ayda 1 olarak tekrarlansa yeterli olacaktır. Bu süre kişinin hormon yapısına göre değişebilir ama ortalama 1 ayda bir sir ağda için erkek kuaförüne gitmek gerekmektedir. Yüz bölgesi dışında göğsündeki, bacaklarındaki ya da kol altlarındaki kıllardan rahatsız olan erkekler bu bölgeler için de sir ağda yaptırabilirler. Jilet kullanımından çok daha etkili olan sir ağda, hem daha temiz bir görüntü oluşturur, hem de sürekli kıl temizliği yapılmasına engel olur.

Erkeklerde Yüze İyi Gelen Maskeler

Erkek yüzü kadınların yüzlerine göre daha sert olmasına rağmen cilt tipine göre belli hassasiyetler taşımaktadırlar. Bu sebeple belli periyotlarda yüz maskeleri yaptırmak önemli ve mühimdir. Erkeklerin yüzü kıllı olduğu için aslında kıl köklerini de besleyici maskeler kullanmaları, kıl dökülmelerine karşı etkili olacaktır. Ayrıca sürekli tıraş olan erkek ciltlerinin muhakkak yüzlerine tahriş önleyici maskeler yapması şarttır. 

Kil maskeleri erkek yüzüne en iyi gelen maskelerden biridir. Kil maskesi yapmak uzun zaman alıyor ise içilen Türk kahvesinin dibinde kalan telve ile de güzel bir peeling yapılabilir.

Sakarya Saç ve Bıyık Boyama

Erkekler için yeni saç ve sakal trendleri bulunmaktadır. Saç ve sakal kesiminden öte boyama da artık rutin bir bakım haline gelmiştir. Sakarya bölgesinde saç ve bıyık boyama işlemlerini yapabilecek erkek kuaförleri bulabilir ve cilt renginize ve tarzınıza uygun boyama işlemleri yaptırabilirsiniz.

Sakarya'da Eve Berber Kuaför Çağırmak Mümkün mü?

Sakarya da eve berber ve kuaför çağırmak mümkün müdür? Elbette ! Özellikle yaşlı ve bakıma muhtaç kişilerin yerinde saç ve sakal gibi kişisel bakımlarında, berberler ve kuaförler hizmet vermektedir. Bu fiyat olarak kişiye özel hizmet de olsa bakıma muhtar insanların, engellilerin ve yaşlıların, saç, sakal ve değer bakımlarını yaptırmalarında oldukça ideal, insancıl ve ticari bir faaliyet olarak görülmektedir.

'DA ARA

Sektörler veya Firmalar arasında arama yapın...