Mediton İşitme Cihazları
Arama Yap
TÜM SEKTÖRLER

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz.
Puan, Oy

Sakarya Terziler, Dikimevleri
Sakarya Terziler, Dikimevleri

Ücretsiz Üyeler

Hizmetler

Sakarya Dikim Evleri

Sakarya’da bedeninize özel olarak elbise, abiye ve palto diktirebileceğiniz birçok dikimevi bulunmaktadır. Bu dikim evleri Sakarya’da birçok merkezde hizmet verirler. Hem kadın için hem de erkek için giysi tasarımları yapan terzi ve dikime evleri istediğiniz kumaş ile istediğiniz model ve kalıplarda dikim yaparlar. Nasıl bir model diktirmek istediğiniz fotoğraflar ya da çizimler ile dikim evlerine anlatabilirsiniz. Aynı zamanda dikim yapılırken gittiğiniz provalarda elbisenizin durumu ile ilgili yeni düzenlemeler de yapabilirsiniz. Dikim evinde diktirdiğiniz her giysi için ayrı bir ölçü alınması ve ayrı modeller tasarlanması gerekir. Bu yüzden de dikimevleri kişiye özel dikim yaparlar.

Bayan Kıyafetlerinde Ölçüm Nasıl Alınır?

Bayan kıyafetleri dikilirken dikilecek olan parçaya göre beden ve boy ölçüsü alınır. Dikilecek olan parça eğer pantolon ya da etek gibi bir alt parçası ile bel ölçüsü, bel uzunluğu, kalça genişliği gibi ölçüler alınır. Eğer dikim evinde dikimi yapılacak olan parça bluz ya da gömlek ise de boyun ölçüsü, göğüs ölçüsü ve omuz ölçüsü gibi ölçüler alınmaktadır. Bu ölçülere göre hazırlanan kalıplarda kumaşlar kesilir ve daha sonra uygun dikiş teknikleri ile birleştirilir. Dikim evinde dikilen parçalar bir ya da iki kez prova edilebilirler.

Özel Abiye Elbise Nasıl Dikilir?

Abiye elbise dikimi yapılırken tercih edilecek kumaş çok önemlidir. Bu yüzden kafanızda şekillenen bir model varsa kumaş tipini seçmeden önce Sakarya dikim evlerinden bu konu ile ilgili kumaş önerisi alınmalıdır. Aynı zamanda kumaş tipini seçerken mevsim etkisi de göz önünde bulundurulmalıdır. Bazı kumaşların işlenmesi ve elbise haline getirilmesi oldukça kolay iken bazı kumaşlar daha zor hazırlanırlar. Bu durum da elbisenin dikiminin tamamlanma süresini değiştireceği için bu durum dikkate alınarak tercih yapılmalıdır. Özel abiye elbiseler dikilirken kişinin birçok noktasından beden ölçüsü alınır. Elbiseler kişinin vücuduna tam oturmalıdır ve bu sebeple de özenli bir şekilde hazırlanarak dikilir. Özel abiyelerde aksesuar ve yan parçaların hazırlanması da Sakarya’ da bulunan moda ve dikim evleri tarafından yapılmaktadır.

Palto Onarımı Nasıl Yapılmalıdır?

Paltolar kışın kullanılan kalın giysilerdir ve sadece dış giysisi oldukları için ömürleri de uzun olmaktadır. Bu elbiseler bazen delinebilir ya da yırtılabilir. Paltoları daha uzun süre kullanmak için onarım işlemini Sakarya’da bulunan terzilere yaptırabilirsiniz. Oldukça kalın ve pahalı ürünler olan paltoların uzun süre kullanılabilmesi için onarılması ve yırtık kısımlarının dikilmesi ya da ihtiyaç olan yerlere dışarıdan belli olmayacak şekilde yama yapılması gerekebilir. Paltoları onarma işlemi yapılacak onarıma göre kısa ya da uzun sürebilir. Paltolarınızı onararak her halükarda yeni palto almaktan kurtulabilirsiniz ve eski paltonuzu uzun yıllar daha kullanabilirsiniz. Palto onarımlarında düğme yenileme ve değiştirme işlemleri de yapılmaktadır.

Bayan Kıyafetleri Nasıl Seçilmelidir?

Bayan kıyafetleri seçilirken hem mevsimine uygun kumaşlar tercih edilmeli hem de beden ölçüsüne uygun olan ve kişinin içerisinde rahat ettiği parçalar kullanılmalıdır. Bu parçalar tercih edilirken özellikle denenmeli ve içinde bir süre hareket edilmelidir. Bazı modeller kişilere özgü olarak tasarlanmıştır ve genelde özel günlerde kullanılırlar. Bu tarz ürünler yerine daha genel kullanımı olan ve her yere giyilebilecek tarzda ve modelde parçaları tercih etmek hem ekonomik anlamda daha iyi olacak hem de giymediğiniz giysilerin yer kaplaması açısından önemli olacaktır. Bayan kıyafetlerini tercih ederken dikkat edilecek noktalardan birisi de uzun süreli kullanımı düşünülerek satın alınmasıdır. Bu durum sadece bayan giysileri için değil erkek giysileri ve çocuklar için de geçerli olan bir durumdur.

Kıyafet Tadilatı Nasıl Yapılır?

Kıyafet tadilatlar hem yırtık ve sökük gibi durumlarda hem kıyafetlerin beden ölçüsünün değiştirilmesi durumunda hem de giysilere yeni aksesuarlar ve parçalar eklenmesi durumunda kullanılmaktadır. Tadilatlar yapılırken kişilerden tekrar beden ölçüsü yapılması gerekebilir. Daraltma işlemleri mevcut giysilerin üzerinden hızlı şekilde bedene göre yapılırken genişletmek için genelde ek kumaşa ihtiyaç vardır. Bu sebeple de genişletilmek istenen giysilere uygun olan kumaşların da temin edilmesi gerekir. Giysi tadilatı yaparken parçanın şeklinde kalıcı değişikliklere de gidilebilir. Örnek olarak uzun bir etek kısa bir eteğe çevrilebilir ya da uzun bir elbise kısa bir elbiseye çevrilir.

'DA ARA

Sektörler veya Firmalar arasında arama yapın...