Mediton İşitme Cihazları
Arama Yap
TÜM SEKTÖRLER

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz.
Puan, Oy

Silver Üyeler


Sakarya Klima Servisi ve Bakımı
Sakarya Klima Servisi ve Bakımı

Ücretsiz Üyeler

Hizmetler

Sakarya Klima

Klimalar iklimlendirme için kullanılan hem ısıtma hem de soğutma yapabilen ve kapalı mekanlarda etkili olan elektronik cihazlardır. Kışa aylarında evlerde soba, kalorifer ya da doğalgaz gibi herhangi bir ısınma sistemi varsa alternatif olabilen yaz aylarında ise ortamı ve havayı soğutup serinlemek için tek alternatif olan klimalar birçok farklı marka ve model ile satılmaktadır. Klimalarda önemli olan ise marka ve modelden ziyade klimanın gücüdür. Klima gücü ise klimanın takılacağı ortama göre seçilmeli ve mümkünse bu konuda servislerden destek ve yardım alınmalıdır.

Sakarya Klima Servisi

Sakarya’da bulunan klima servisleri hem montaj hem de montaj hem de kurulum öncesi sizlere teknik destek vermektedir. Klima seçiminin yapılması da servis ekipleri tarafından verilen hizmetlerden birisidir. Klima kullanılacağı oda ve alanın metrekare olarak büyüklüğüne göre tercih edilmelidir. Doğru seçilen bir klima hem alanda sizlere iyi bir ısınma ve soğuma sağlar hem de boşuna yapacağınız elektrik tüketiminin önüne geçer. Bu sebeple klima almadan önce mutlaka servislere danışılmalıdır. Klima satın aldıktan sonra uygun noktaya montajlanması oldukça önemlidir. Bu sebeple işin ehli olan klima servisleri tercihe edilmelidir. Sakarya’da hizmet veren klima servisleri, uygun klima seçiminden uygun noktaya montajına ve montaj sonrası da bakım ve temizliklerine kadar birçok konuda bilgi ve yetki sahibidirler.

Sakarya Klima Montaj

Klima montaji iki ayrı montaj işleminden meydana gelir. Bu işlemlerden birisi iç ünitenin montaji diğeri de dış ünitenin montajıdır. İç ünite montajı istenilen noktadan ziyade ısıtma ve soğutmanın en hızlı olacağı kısma yapılmaktadır. Bu sayede sıcak hava ve soğuk hava evde doğru alanlara temas ederek hızlı bir ısı değişikliği sağlayabilir. Havanın kör noktalara gitmesi sizin klimayı daha çok çalıştırmanıza ve enerji kaybı yaşamanıza neden olacağı için bu konuda klima servislerinin bilgi ve yönlendirmelerine güvenmeniz gerekir. Aynı zamanda Sakarya klima servis ekipleri montajın hızlı bir şekilde yapılmasını ve duvarlarınıza da montaj esnasında az zarar verilmesini sağlar. Klima montajı aynı zamanda elektrik bağlantılarının da dikkatli bir şekilde yapılması için yalnızca uzman olan servis ekiplerince yapılmalıdır. Klimalarda su borusunun doğru yere verilmesi sonradan oluşabilecek sıkıntıların da önüne geçilmesini sağlar.

Klima Gazı Nasıl Doldurulur?

Klimalarda kullanılan gaza soğutucu gaz adı verilir ve klimanın havayı soğutmasını sağlayan teknoloji de budur. Klimanın iç yüzeyinde bulunan basınçlı tüplerde yer alan gaz bazen taşıma esnasında darbeden dolayı ya da basınç farkından dolayı dışarıya sızabilir. Bu gaz genelde patlama şeklinde değil hafif bir salınım şeklinde ortaya çıkar ve boşaldığı fark edilmez. Bununla beraber klima kullanımına bağlı olarak da gazın tükenmesi söz konusu olabilmektedir. Gaz boşalması klimanın yeterince ısıtmaması ve soğutmaması durumu ile anlaşılabilir. Gaz kontrolü klima servis ekiplerince yapılır. Bu sebeple de klimanızda bu durum ile ilgili herhangi bir sorun yaşıyorsanız öncelikli olarak Sakarya klima servis ekiplerine ulaşmalı ve telefon ile durumu bildirmelisiniz. Sonrasında gelen servis ekipleri sizlere bu konuda yardımcı olmakta ve gaz dolumu konusunda da hizmet vermektedirler. Klima gazı yalnızca servis ekipleri tarafından doldurulmalı ve orijinal gaz haricinde gaz dolumu yapılmamalıdır. Bu durum hem sağlık açısından hem de klimanın kullanım ömrü açısından oldukça önemlidir. Siz de Sakarya’da bulunan klima servislerinden orijinal gaz dolumu talep edebilirsiniz.

Klima Bakımı Ne Zaman Yaptırılmalıdır?

Klimalar eğer sürekli olarak çalışıyor ve ısınma ya da soğutma için sürekli kullanılıyor ise mutlaka rutin olarak bakım yapılmalıdır. Bakım sıklığı klima kullanım sıklığı ile ilişkili olup 4 mevsim kullanılan klimalar için yılda bir bakım yapılması idealdir. Bu bakımların aynı zamanda klima servisleri ile birlikte organize edilmesi gerekir. Servis tarafından bakım yapıldıktan sonra bir bakım raporu istenebilir. Bakım raporu aynı zamanda klimanızın daha önce geçirdiği arızaları ve bakımları da içereceğinden oldukça önemlidir. Bakımlar için eğer klima sık kullanılmıyor ise iki yılda bir olacak bir periyot da seçilebilir.

Klima Kaç Derecede Çalıştırılmalı?

Klima derecesi ayarlanırken sadece sıcaklık ayarı değil mod ayarı da yapılır. Klimalar farklı sıcaklık modlarında hava üfleyebilirler. Bu sıcaklık ayarlanırken öncelikli olarak kademeler belirlenmelidir. Ortam sıcaklığı ölçülerek ortam sıcaklığının derece derece üstüne çıkılmalıdır. İnverter adı verilen ve sürekli olarak çalışan klimalarda sıcaklık mümkün olduğunca düşük tutulur. Bu sayede sürekli olarak üflenen hava odayı belli bir sıcaklık değerine getirecek ve oda ne çok sıcak ne de çok soğuk olacaktır. Klima ayarı yapılırken mutlaka oda derecesinin 5 derece sıcağı ya da soğuğu seçilmelidir. Bir anda çok sıcak ya da çok soğuk değerler seçilmesi hem klimanın bu sıcaklığa uzun sürede gelmesine hem sağlığınızın bu durumdan olumsuz etkilenmesine hem de çok fazla enerji yakmanıza neden olmaktadır. Bu sebeple de klima sıcaklık ayarı yapılırken belirlenen bir sıcaklık değeri hedeflenmelidir. Ortam sıcaklığı 25 derece olarak kabul edilir. Bununla beraber yazın 20 derece kışın da 30 dereceye kadar olan sıcaklıklar kişilerin metabolizmaları için idealdir. Kapalı alanlar için de bu değerler normal kabul edilmektedir. Oda sıcaklığının bu belirtilen değerlerde sabit kalması sağlanarak klimalar çalıştırılabilir. Aynı zamanda 25 derece hem yaz hem de kış için ideal sıcaklık olarak kabul edilen bir değerdir.

Klima Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Klimalar satın alınırken mutlaka marka tercihi önceden yapılmış olmalıdır. Marka tercihi yaparken piyasadaki benzer ürünlerin fiyatı, sağlanan enerji tasarrufu, klimanın gücü ve garanti süresi önem arz etmektedir. Klimaların garanti süreleri bakımı ve servisi açısından oldukça önemlidir. Bununla birlikte enerji tasarrufu yüksek olan modeller eğer klima sürekli olarak kullanılacak ise oldukça önemli bir parametredir. Klima seçiminde servislerin fikri de alınabilir. Ortama uygun olabilecek klima gücü seçilirken markalar ve modeller arasında bir fiyat kıyası yapmak da tercih yaparken başvurulabilecek yollardan birisidir. Klimalarda görüntü bakımından fazla değişiklik bulunmamaktadır. Yalnızca renk ve tasarım olarak aynı marka içinde farklı modeller bulunabilir. Bu durum da evin dekorasyonu ve duvar renkleri ile özdeşleştirilebilir. Aynı zamanda klima tercihinde salon tipi ya da duvar tipi olması da önemli bir kriterdir. Fazla büyük alanlara ve işyerlerine salon tipi klimalar kurulurken evlerde genelde duvar tipi olanlar tercih edilir.

'DA ARA

Sektörler veya Firmalar arasında arama yapın...