Mediton İşitme Cihazları
Arama Yap
TÜM SEKTÖRLER

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz.
Puan, Oy

Ücretsiz Üyeler

Hizmetler

Sakarya Marketler

Sakarya Marmara Bölgesi'nde yer alan ve bir çok sanayi alanında ki gelişmişliklerinden dolayı nüfus bakımından oldukça kalabalık şehirlerimizden biridir. Bundan dolayı burada yaşayan insanların yiyecek, içecek, sarf malzeme gibi bir çok temel ihtiyaçlarını giderebilecekleri yerlere ihtiyaçları fazladır. Bu nedenle Sakarya gıda ve tüketim malları sektöründe de oldukça ileri olan şehirlerimiz arasında yer almaktadır.

Sakaryada bulunan marketlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Marketlerin telefon numaraları, harita konumları ve diğer bilgiler sayfamızda ayrıntılı olarak yer almaktadır. Ayrıca yorumlar sayesinde hangi marketin hangi yönden daha iyi olduğunu rahatlıkla değerlendirebilirsiniz.

Marketler Saat Kaçta Açılıyor?

Küçük çaplı market ve bakkallar ile süpermarket ve avm tarzındaki marketler çok daha farklı açılış - kapanış saatlerinde çalışmaktadır. Küçük çaplı market ve bakkallar genel itibari ile sabah 08:00–09:00 saatleri arasında açılırken, süper market ve avm tarzındaki marketler ise sabah saat 9:00-10:00 arasında açılmaktadır. Küçük çaplı market ve bakkallar günün geç saatlerine kadar açık kalırken diğer büyük çaplı marketler ise 22.00 gibi kapanmaktadır.

Marketler Bayramda Açık Mı?

Bayramlar, marketçiler için büyük bir satış fırsatı sunduğundan bayram öncesi ve bayram günlerinde büyük bir çoğunluğu halkın hizmetine devam etmektedir. Hatta kurumsal marketler veya büyük çaplı marketler bayram yaklaşırken ürün yelpazesini genişletmektedir. Bazı marketler ise sadece bayramın birinci günü kapalı olmakta ve diğer bayram günlerinde hizmet vermektedir. Çok küçük bir azınlığı ise bayramda kapatmaktadır.

Marketler Ramazanda Saat Kaça Kadar Açık?

Ramazan ayında insanlar genellikle günlük rutin saatlerinin dışında yaşamaya adapte olmaya çalıştıklarından dolayı marketlerde bu rutin saatlerin dışına çıkarak hizmetlerini halka sunmaktadırlar. Bu nedenle marketler daha geç açılıp daha geç saatlere kadar yani yaklaşık sahur vakitlerine kadar açık kalabilmektedir. Bunun yanında kurumsal ya da büyük çaplı marketler saatlerinden genellikle ödün vermezler. Özellikle mahalle marketleri genel itibari ile saat 03.00’e kadar açık kalabilmektedir.

Marketler Nereye Şikayet Edilir?

Marketler, alınan hizmete ve verilen ürüne göre çeşitli yerlere şikayet edilebilirler. Bazı büyük veya kurumsal marketlerin kendi şikayet hatları veya internet sitelerinde şikayet formları bulunmakla beraber, Gıda, Tarım ve Hayvancılık bakanlığına bağlı 174 Alo Gıda ihbar ve şikayet hattına gıda ile ilgili tüm şikayetlerinizi haftanın 7 gün 24 saati iletebilir ve sonucunu buradan takip edebilirsiniz. Bunun yanı sıra gıda ile ilgili olan veya olmayan (hizmet, ürün vb.)  tüm şikayetleri tüketici haklarını koruma derneğine internet üzerinden e-devletten veya telefon numaralarıyla başvuruda bulunulabilir. Başka bir şikayet yöntemi ise internette kurulan şikayet siteleridir. Burada yayınlayacağınız şikayetleri dileyen herkes görebilir ve paylaşabilir. Bu gibi sitelere tüm kurumsal ve büyük marketler genellikle üyedir ve şikayetlerinize buralardan geri dönüş almanız ve çözüme ulaşmanız da mümkündür. Bu gibi sitelerde marketler şikayete verdiği cevaplar ve çözümlerle puanlandırıldığı için üye bakkal ve marketler bu duruma özen göstermektedir. Ayrıca bütün illerde bulunan Türkiye Bakkallar ve Bayiler Federasyonu (TBBF) temsilciliklerine, tüm istek ve şikayetlerinizi iletebilir, bu temsilciliklerden takibini yapabilir, çözümünü bulabilirsiniz.

'DA ARA

Sektörler veya Firmalar arasında arama yapın...