Enyakin.com - Türkiye'nin Acil Yol Yardım Merkezi
Arama Yap
TÜM SEKTÖRLER

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz.
Puan, Oy

Silver Üyeler


Sakarya İş Elbiseleri
Sakarya İş Elbiseleri

Ücretsiz Üyeler

Hizmetler

İş Kıyafetleri Nelerdir?

İş kıyafetleri çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların kendi personellerine uygun olarak giydirdiği iş prosedürüne uyan elbiselerdir. İş kıyafetlerinin çeşitleri sektörden sektöre farklılıklar gösterir. Bunun nedeni farklı çalışma alanlarının olmasıdır. Güvenlik sektöründeki firmaların personelleri pantolon, rütbeli gömlek, firmaya göre kravat, yelek ve ya mont giyebilir. Sağlık sektöründeki çalışanlar için iş kıyafeti beyaz önlük veya mavi tulum olabilir. Kadın ve erkeğe göre kıyafetlerin modelleri de farklılık göstermektedir.

İş Tulumları Kimler Tarafından Tercih Edilir?

Su ve kanalizasyon ve ya yol yapım, doğal gaz döşeme, çevre düzenleme, gemi yapım sektöründe ki işlerde çalışan işçiler ise genelde tulum giyerler. Bu iş tulumları çalışırken çalışma koşullarını kolaylaştırır ve genelde iş koşullarına göre dizayn edilirler. İşçinin daha rahat çalışabilmesi öncelik gösterilir. İş tulumlarının birçok çeşidi mevcuttur. En çok tercih edilen çeşitleri ise mont takım, boy tulum ve bahçıvan tulumdur. İş tulumları fermuarı ön taraftadır ve yanları ceplidir, kol ağızları ise manşetli ve bel arkası lastiklidir. Bahçıvan tulumları ise askıları bedene göre ayarlanabilir, önden fermuarlı, tek cebi bulunan kıyafetler arasında yer alır. Mont takımları ise, yine önden fermuarlıdır. Fermuarın üzerinde pot bulunur ve kol ağızları manşetli olup, etek ucu ise lastiklidir. İş tulumları tek parça olarak vücudun tamamını korur bu yüzden tehlikeli işlerde de en çok iş tulumu tercih edilir. İş tulumu çalışılan sektöre göre tercih edilmelidir. İş tulumları yazlık veya kışlık olabilir. Yazlık modeller yaz mevsimine uygun olarak kısa kollu ve biraz daha ince olurlar ve daha serin tutarlar. Kışlık modeller ise uzun kollu ve daha kalındır, kış soğuklarında vücudun tamamını sıcak tutarlar. Yeni tasarlanan iş tulumlarında daha çok cep dikilmektedir. İhtiyaca göre istenilen iş tulumlarında cep sayısı arttırılabilir. İş tulumları özeliklerine göre su geçirmez olabilirler. Bu da çalışma esnasında kötü hava şartlarında kolaylık sağlar.

Sakarya Medikal Kıyafetler

Sakarya medikal kıyafetler sağlık sektöründe çalışan kişiler için üretilir. Acil servis personelleri, danışma görevlileri, doktorlar, hemşireler, hastane güvenlikleri için önlük, kaban, pantolon şeklinde üretilen ürünlerdir. Bu medikal kıyafetler personellerin bir bütün şeklinde tanınmasını ve diğer personel ve kişilerden ayrılmalarını sağlar. Çalışan personellerin çalışırken daha rahat hareket etmelerini sağlar. Sakarya medikal kıyafetleri internet ortamında arama motorundan aratıp bulabilirsiniz.

Restaurant İş Kıyafetleri

Restaurantlar da çalışan garson, komi, karşılama personeli, şef ve müdür için üretilen kıyafetlerdir. Bu kıyafetler genelde siyah beyaz renkte olmaktadır. Pantolon siyah olurken gömlek beyaz renktedir. Garson ve komiler de pantolon ve gömleğin yanında kravat da takılabilir. Restaurant iş kıyafetleri çalışan personelleri daha şık, temiz ve gösterişli gösterir. Aynı zamanda bir bütün halinde görünmelidir. Gelen müşterilerde olumlu izlenim bırakır. Bu da restauranta artı puan katar. Sakarya da ki restaurant iş kıyafetlerini internetten rahatlıkla temin edebilirsiniz.

Otel Çalışanları İçin İş Kıyafetleri

Otel de çalışan bel boy, kat görevlisi, hizmetli, şef, müdür, garson, barmen gibi personeller için üretilen kıyafetlerdir. Bu iş kıyafetleri otel de hem çalışan personellerin diğer kişilerden ayırt edilmesini sağlar hem de personellere daha rahat çalışma koşulları sağlar. Bel boylar genelde pantolon, gömlek ve ceket kombini giyerken, temizlik görevlileri pantolon ve gömlek giyerler. Şef ve müdürler takım tarzı pantolon, gömlek ve ceket giyerler. Otel kıyafetleri personellerin iş tanımına uygun olarak üretilir. Sakarya da otel çalışanları için iş kıyafetleri üretilmekte ve satılmaktadır.

'DA ARA

Sektörler veya Firmalar arasında arama yapın...