Mediton İşitme Cihazları
Arama Yap
TÜM SEKTÖRLER

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz.
Puan, Oy

Silver Üyeler


Sakarya Yerel Gazeteler, Yerel Dergiler
Sakarya Yerel Gazeteler, Yerel Dergiler

Ücretsiz Üyeler

Hizmetler

Sakarya Yerel Gazeteler

Sakarya Yerel Gazete ve Yerel Dergiler, Sakarya da yerel gündemleri ve aynı zaman da Ulusal gündemleri de ele alan bir yayın politikası ile Sakarya halkına ve Sakarya ile ilgili bilgi almak isteyen topluma haber ulaştırmaktadır. Birbirinden farklı gazeteler ve yerel dergiler ile ekonomi, spor, sanat, kültür ve diğer önemli toplum olaylarını okuyucusuna aktarmaktadır. Kaliteli kâğıt baskı, gerçek habercilik ve objektif bakış açısı ile okuyucuyu doyurmakta ve haberdar etmektedir.

Yüksek bir nüfus popülâsyonunun bulunduğu Sakarya’da her gün sayısız gelişme ve olay olmaktadır. Haber kaynağı olan, küçük ya da büyük haber diye ayırt etmeden bunları sizlere ileten yerel gazeteler faaliyetlerine ara vermeden devam etmektedir. İl bazlı olarak çalışmalar yapan adresler olabildiği gibi sadece bulundukları ilçeler ve oraya bağlı yerlerde olup bitenleri sizlere aktaran gazeteler de vardır. Bu sayede şehrin muhtelif her noktasında var olan haberlerin takibini yapmakta zorluk çekmeyeceğinizi göreceksiniz. Tabi böyle bir hizmeti alırken haber kaynağını gösteren, doğru ve dürüst yayın yapmayı taahhüt eden ve bütün bu prensiplerinden kesinlikle taviz vermeyen gazeteler ile hareket etmelisiniz. Böylece her şeyin ne olduğunu güvenilir politika ile öğrenme ayrıcalığını yaşayacaksınız. Yerel gazeteler ulusal anlamda yayın yapan gazeteler gibi değildir. Türkiye geneli ile ilgilenmek yerine bölgesine ait değeri olan durumları sizlerle paylaşırlar. Böylece yaşadığınız yerde her şeyin yolunda gidip gitmediğini görme fırsatı sağlarlar.

Siyasi partilerin etkinlikleri, belediye çalışmaları, spor kulüplerinin programları, eğitim ve kültüre dair olası seminer, toplantı, tiyatro gibi etkinlikleri görmenizde yardımcı olurlar. Yine A’dan Z’ye merak ettiğiniz haber kategorilerinde son dakika olaylarını da okumanız da rolünü başarı ile oynarlar. Şehrin her köşesinde var olan gelişmeleri en elit bir biçimde takip edebilmenin yolu yerel gazeteleri temin etmekten geçmektedir. Senelerden beri Sakarya’da haberciliği ile söz sahibi olmuş, damga vurmuş ve okurlarına birinci sınıf kalitede gazete sunan firmalar da azımsanmayacak düzeydedir. Dönemsel olarak yaptıkları hediye kampanyaları, sürpriz yenikleri ile de gönlünüzü almayı başarabilirler. Hedefsel anlamda yüksek miktarda satılıyor olmaları da temeli sağlam bir işe imza attıklarının ispatı niteliğindedir. Sizlerde her zaman en yeni gelişmelerden en hızlı bir biçimde bilgi sahibi olmak istediğiniz de artık kolaylıkla ulaşacağınız gazetelerden satın almaya özen göstermelisiniz. Memleketiniz veya yaşadığınız bu şehir de yüzlerce olayın ne getirip ne götürmediğini ancak bu sayede analiz edebilir ve yakından ilgilendiren gelişmeleri kontrol etmeyi sürdürebilirsiniz.

Sakarya Yerel Gazete ve Dergiler

Sakarya’da deneyimli kadroları ile gazetecilik hizmeti veren, geniş editör ekibi ile dergi faaliyetlerinde bir numara olan firmalar için öğrenmek istediğiniz her ne varsa bunlara ulaşmak üzere sitemizin aracılık görevini üstlendiğini belirtmekte yarar görüyoruz. İl bazında en çok satılan, güvenilen, tarafsız ve objektif haber ilkelerine değer veren ve okurlarını mutlu kılan opsiyonlar için başka bir yer aramaya gerek duymayacaksınız. Çünkü biz geçmişten günümüze hem gazete hem de dergi başlığında ayna olmaya devam etmekteyiz. Amacımız popülaritesi yüksek ve kişilerin çokça tercih ettiği mecmualar ile sizi yönlendirmektir. Bütün bunları da ciddi titiz çalışma neticesinde listelemekteyiz. Sakarya ve ilçelerini kapsayan yayınlarla lider konumda olunmayı başarmış, sürekli okur sayısını büyüten ve farkını hissettiren şıkları 7 gün 24 saat öğrenmeye çok yakınsınız. Böylece ne kadar mantıklı bir seçimde bulunduğunuzu görebilirsiniz. Gazetelerin güne ait ne varsa sizlere hemen erişim sağlamaya yönelik yeni içeriklerle her gün karşınıza çıkacağını da unutmayınız. Gündemin nabzını kontrol etmek istediğiniz de bunun imkânsız olunmadığını keşfetmeye artık çok yakınsınız. Yaşadığınız ya da uzakta olduğunuz memleketiniz Sakarya ile ilgili neler olup bittiğini öğrenmek üzere yerel yayın yapan adreslerden bilgi almak son derece mümkün. İl merkezi başta olmak üzere ilçelere de özel yayın hizmeti sunan basın yayın alternatifleri bulmak olası. Şehirde günlük yayın çalışmalarını benimsemiş kaynakların senelerden beri var olduğunu, bunun yanı sıra hastalık, 15 gün de 1 ve aylık olarak bilgi verme amaçlı basılan seçeneklerin bulunduğunu da söylemek isteriz. Günlük yaşama dair Sakarya’da neler olupbitti ise öğrenebilir, yerel siyaset, kültür ve sanat faaliyetleri, spor kulüplerine ait gelişmeler, eğitim ve diğer güncel konularda her şeyi kolayca elde etmeyi başarabilirsiniz. Şehrin sosyeteleri, gece hayatı ve yaşantıları gibi merakınızı gidermeyen dair de dergi alma şansına sahip olabilirsiniz. Böylece hiç bir şeyden habersiz kalmama ve her şeyi vaktinde öğrenme gibi hususlarda size destek verecek kaynaklardan istifade edebilirsiniz. Aynı zamanda bu gazetelerin bazılarının resmi sitelerinin olması da bilgiye her an ulaşabilmenin önüne açacaktır.

Gazeteler Nasıl Dağıtılır?

Tabi aklınızda temin etmeye dair yaşadığınız güçlükler gelebilir. Ancak yerel gazetelerin bu sorunu da tamamen ortadan kaldırmak üzere çalışmalar yaptığı bilinmektedir. Haftalık, aylık ya da senelik abonelik işlemleri her daim gazetenizin ayağınıza kadar gelmesini sağlayacaktır. Takip etmek istediğiniz gazete için iletişim yolları ile gazeteyi arayabilir ve abone olmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Yayın yaptıkları ve gazete bastıkları her gün size zamanında teslim ile güne haberle başlamanızı sağladıklarını göreceksiniz. Peki, gazeteleri nasıl dağıtmaktadırlar? Şimdi de isterseniz bu konuda sizlere bilgi vermeye çalışalım. Bilindiği gibi yerel bir yayın yapmakta olan gazeteler o gün tüm kayda değer gelişmeleri gazete sütunlarına taşır ve baskı çalışmalarını ortalama olarak en geç gece 02.00’ de bitirirler. Burada temel amaç abonelerinin gazetelerini gecikmeden almaları ve okumalarıdır. Büyük ölçüde görevleri belirlenmiş kuryeler ile adreslere yaya, motor veya araç ile bırakılmaktadır. Daha pratik ve kolay bir teslimat için yaya ya da motosikletli çalışanların bıraktığından da bahsetmek yararlı olacaktır.

İş yerlerinin kapılarına veya en uygun yerlerine, evlere teslim edilecek ise posta kutusu ya da kapı altlarına bırakıldığını biliniz. Özellikle kış şartlarında gazetenin elinize geçene kadar hava şartlarından olumsuz etkilenmemesi adına poşet ambalaj içerisinde bırakıldığını da dile getirmek isteriz. Bütün bu işlemlerin gün ağarmadan yani sabah namazı sonrasında yapıldığına da dikkat çekmek gerekir. Siz uyanmadan gazeteniz bırakılmış ve okuyacağınız şekilde iletilmiş olacağından emin olabilirsiniz. Yerel gazetelere bakıldığında sistem olarak Pazar günü hariç haftanın 6 günü süreli yayın yaptıkları görülmektedir. İstisna olarak Pazar günü de gazete çıkartan firmaların olduğunu da bilmenizde fayda var. Sizlere daha iyi hizmet vermek adına gazete dağıtım işlemlerine azami derecede özen gösteren ve işini iyi yapan firmalar sayesinde artık habersiz kalma ya da gün bitiminde gazeteyi teslim almak gibi can sıkıcı durumlarla da karşılaşmayacaksınız. Profesyonel ilkeleri ile yıllardan beri Sakarya’da sektörünün lideri olmuş adresler tüm bu kaygıları ortadan kaldırmak üzere daima kendilerini yenilemekte ve geliştirmeye de devam etmektedir.

Sakarya’da Kaç Gazete Var?

1 milyona yaklaşan toplam nüfusu ile her geçen sene daha da büyüyen Sakarya, yoğun bir haber havuzuna sahip olmaktadır. Bunu karşılamak üzere kişilere bilgi verme amaçlı pek çok yayın kurumu geçmiş yıllardan günümüze kadar hizmet vermektedir. Ancak bu kategoride önemli olan kalıcı olmaktır. Sakarya yerel haber piyasasına çok hızlı girmiş ancak toplum üzerinde pozitif etki bırakmamış birçok gazete söz konusudur. Dönem içinde yok olup gitmiş yayınların yanı sıra olabildiğince sağlam sacayakları üzerine kurulmuş seçeneklerde görülebilmektedir. Pasif duruma düşmüş gazeteleri listeden çıkartabilirsiniz. Çünkü bunların hali hazırda çalışmaları bulunmamaktadır. İlgi görmeleri aldıkları reklam, sattığı sayı ile doğru orantılıdır. Ve bu noktada istenen düzeye gelmemeleri hizmetlerine devam etmemeleri anlamını taşır. Dergiler ile ilgili de bu durum aynen geçerlidir. Kısa sürede kişilerin beğenisini kazan, dikkatini çeken ve yerini sağlamlaştıran dergiler belli zaman dilimlerinde sayılar çıkarırken diğerlerinin Sakarya basın piyasasından el ayak çektiklerini söylemek de olasıdır.

Peki, hali hazırda satın alınmak üzere tercih nedeni olan gazete sayıları kaç tane olmaktadır? Sakarya’da yaşayan veya bu şehir ile ilgilenen sizlerin merak ettiği hususlardan birisi de bu olabilir. Sakarya ve bünyesinde bulunan tüm ilçeler üzerinde araştırma yaptığınızda sayısı 10’u geçmeyen gazeteleri alabildiğinizi göreceksiniz. Sizlere toplam olarak bir sayı vermek gerekir ise günümüze kadar gazetecilik sektöründe yetkili belge ve evraklara sahip adreslerin sayısının 91 gibi büyük bir rakam olacağını vurgulamak isteriz. Ancak bahsettiğimiz gibi uzun soluklu bir yayın güvencesi veren ise bir elin parmağı kadardır. Eğer bu seçenekler ile hareket ederseniz sekteye uğramadan ve aksamadan bölgede olup biten her şeyi kesintisiz olarak öğrenebilirsiniz. Abone olarak günlük teslim edildiğine tanıklık edebilir ve güncel kaynakları ile size en garantili haberciliğe imza attıklarından da emin olabilirsiniz. Daimi bir hizmetin unsurları olan bu gazeteler bütçenizi asla zor durumda bırakmayacak ücretler ödeyeceğiniz müjdesini de vermek isteriz. Kesinlikle haberin en iyisini okurken sandığınızdan daha az abonelik bedelleri ödeyeceğinizi da altını çizerek belirtmeliyiz.

İlk Gazete Ne Zaman Nerede Basıldı?

Gazetelerin ilk hedefi insanlara farklı konularda haber vermektir. Her yere götürülebilme, taşınılabilme ve okunabilme gibi avantajlar sağlamaktadır. Peki, günlük hayatımızın tutkunu olduğumuz bu kaynak deposunun tarihini hiç merak ettiniz mi? Sizlere bu bölümümüzde gazetenin bulunması, basılması gibi ilginizi çeken sorulara yanıt vermek istiyoruz. Bilindiği üzere eskiden haberleşme ve iletişim için taş, daha sonrasında toprak kullanılmıştır. Sonrasında Çinliler tarafından yapılan araştırmalar neticesinde kâğıt bulunmuştur. Gelişmeler ve iletişim artık bu kâğıtlar üzerinde yapılırken yine bir süre sonra yaşanılan toplumu genel olarak bilgilendirme olasılığı üzerinde çalışılmıştır. Ne var ki ilk gazete baskını yapanlarda Çinliler olmuştur. Gazetenin adı ‘ Başkentten Haberler’ olmuştur. Ülke yönetiminin gerçekleştirdiği reform ve yeniliklerden bahseden bir kâğıt olma hüviyetine sahiptir. Bu gazetenin öyküsü tam olarak tarihsel bilinmemekte birlikte 1400 yıl önce olduğu tahmin edilmektedir. 15. Yüzyılda ise düşünürler, belli konularda uzman olan kişiler yapmış olduğu çalışmalar ve fikirlerinin daha geniş bir tabanda yaygın olmasını istemiştir. Bunun için hazırlanan gazete ise Eski Roma dönemine dayanmaktadır.

Gelişen teknik ve yenilikler ile artık gazete ciddi bir yer tutma yolunda ilerlemektedir. İlk defa para karşılığı alınabilen gazete ise Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleşmiştir. Tarihi ise 1690 olmaktadır. Boston merkezli çıkan bu gazete Koloniler tarafından hemen durdurulmuş ve kısa süreli bir yayın hayatına maruz bırakılmıştır. Yayın yapan gazetelerin sayısının zirveye geldiği dönem ise Amerika İhtilali sırasında olmuştur. Toplamda 37 gazete çıkmış ve artık insanların farklı tercihler yapabildiği günlük haber kaynakları olmayı başarmıştır. Dünya üzerinde tarihi anlamda en eski maziye sahip gazete ise The London Times olmaktadır. Gazetenin çıkış senesi 1785’dir. Günümüzde hala aktif bir yayın politikası izlenmekte ve milyonlarca kişi tarafından da ilgi görmektedir. Bugüne kadar gazete ve gazeteciliğin yolu böyledir. Halen insanların hayatlarında ciddi yer tutması da muhtemelen geçmiş yüz yıllara dayanan temele sahip olmasıdır. Ülkemizde de uzun zamandan beri gazete basım ve satım işlemlerinin ilgi gördüğünü yadsımak mümkün değildir.

Sakarya’da En Çok Okunan Gazeteler

Peki, sizde Sakarya ile ilgili haber veren bir gazete alırken hangisi tercih etmeniz gerektiğini ve satış rakamlarını öğrenmek istemez misiniz? Her gün gördüğünüz, bir şekilde elinize alıp okuduğunuz gazetelerin hangi seviyede başarılı olduklarından haberdar olmadığınızı tahmin ediyoruz. Sakarya Gazeteciler Derneği ve 2011 yılı Basın İlan Kurumu tirajlarını esas alarak en çok satan gazeteleri de sizlere iletmek isteriz. İlk sırayı senelerin yayıncılık misyonu ile çalışmalarını sürdüren Sakarya Yeni gün gazetesinin aldığını belirtebiliriz. Kendi değer ve ilkelerini her geçen gün daha ileri noktaya taşıyan Yeni Sakarya gazetesi en çok satan yerel yayın platformunda ikinci sırada yerini almış bulunmaktadır. Hızlı ve elit haber anlayışını güçlendiren, şehrin il ve ilçe bazlı satışında kusursuz çalışmalar gerçekleştirmeyi devam ettiren Bizim Sakarya bu sıralamada 3. Olmaktadır. Dördüncü sırada Sakarya Yeni Haber basın yayın organı yer alırken onu Ada Postası 5. Sıradan takip etmektedir.

Yıllık yaptığı satışlar göz önüne alınarak belirlenen bu listenin altıncı sırasında ise Sakarya Halk gazetesi yer almaktadır. Tarafsız yayını, her gün kendine özgü haber içeriği ile piyasaya çıkması ve uygun fiyatı ile tartışmasız bulunduğu noktayı hak etmektedir. 7. Sırada kimin olduğunu merak ediyorsanız, elde edilen verilere bakıldığında Akşam Haberleri gazetesinin bulunduğunu da söylemek isteriz. Bu paylaştığımız kaynak ve sıralamalar resmi olmaktadır. Eğer aradığınız gazete ismini listede görmedi iseniz Basın İlan Kurumuna başvurarak tiraja göre güncel gazete sıralamalarını görebilirsiniz. Böylece hangisinin satış hacmi ve okur potansiyelinin daha fazla olduğunu görebilirsiniz. Eğer gerçekten çok okunan bir yerel gazete alma amacınız bulunuyorsa bu kriterin size sağlam bir fikir edinme yolunda da katkı göstereceğinden bahsetmek yanıltıcı olmaz. Zaman içerisinde tirajlar ve sıralamaya dair değişkenlik olabilse de, genel izlenim olarak bu sıralamanın kendisini muhafaza ettiğini de unutmamalısınız. Alınma miktarına göre seçim yapacaksanız sunduğumuz bu paylaşımın soru işaretlerinize nokta koyacak yeterlilikte olduğunu da bir kez daha yinelemek isteriz.

Yerel Gazete Çıkarma Maliyetleri

Şayet basın yayın sektöründe yer almak istiyor ve bunun için bir gazete çıkarmayı düşünüyorsanız genel maliyet hesaplamalarını eksiksiz olarak yapmalısınız. Şehir bazlı, il ya da ilçe merkezli bir gazetenin kazanç ağını aldıkları reklamlar karşılamaktadır. Bunun için baskı sayısı ve uzun vadeli elde ettiği satış rakamları önemlidir. Sakarya sınırlarında çok satan bir gazete sahibi olmanız gelir düzeyini belirlemek için en belirleyici faktör olacaktır. Bir gazete için kullanılacak kâğıt ve baskı kalitesi de önemlidir. Her bütçeye göre bir karar vermeye dair alternatifler oldukça fazladır. Ancak bir okur kâğıdı eline aldığında gerçek manada kaliteli olduğundan emin olmak isteriz. Özellikle matbaa makinesinde el ya da parmaklarda iz bırakmayan bir ürün olması da önemlidir. Bunlar tabiî ki maliyet tablosunu etkiler. Aldığınız reklamlar, yaptığınız yatırım ve satışlarınızın düzeyi sizlerin gider- gelir dengesini muhafaza etmeniz için önemlidir. Bu sebeple sizlerde araştırmacı olmalısınız. Eğer bir gazete sahibi olacaksanız kendi bünyenizde oluşturacağınız matbaa, maddi açıdan çok daha tasarruf edeceğiniz anlamına gelmektedir. Böylece sorunsuz ve oldukça düşük maliyetli bir iş çıkartmak kaçınılmaz olacaktır.

Sitenizin maliyet değerlerini daha az bir düzeye düşürmek için kesinlikle reklam almalısınız. Bunu profesyonel bir şekilde yerine getirmek üzere reklam ve pazarlama alanında isim yapmış, gerekli eğitimleri almış personel ile hareket edebilirsiniz. Tam reklam almak, haftalık, aylık ya da senelik abonelikler bütün bu masrafların minimum seviyeye gelmesinde tahminlerinizi giderecektir. Sakarya’da uzun soluklu bir yayın hayatı yapmak istediğinizde standartlarınızı belirlemek her şeyden önemlidir. Böylece uzun dönemde belirli bir masraf hacmi ile hareket edecek ve mali açıdan kendinizi zor durumda bırakmamayı da başaracaksınız. Eğer gazete için baskı işlerinizi dışarıdan bir işletmeye yaptıracaksınız size daha yüksek bütçeler ayırmanız gerektiğinin de altını çizmek isteriz. Olası tüm harcamaları en aza indirgemek ve bunu sürekli hale getirmek sizin elinizdedir. İşletmenizin kar ve kazanç potansiyelini her daim lehinize bir biçimde sonuçlandırmak istediğiniz de dönemsel olarak da maliyet ile ilgili hesaplarınızı yapmalısınız.

Gazete ve Dergi Nasıl Okunmalıdır?

Haber kaynağı olarak kullandığımız gazeteler pek çok konu başlığında sizlere bölgede meydana gelen en son gelişmeleri aktarırlar. Gazetenin ilk baş sayfası bir önceki günün en ilgilendiren gelişmesinin manşet yapılması demektir. Aynı zamanda gazetenin diğer bölümlerini de alakadar eden en göz alıcı haberlerin de kısa içeriğini görebilirsiniz. Gazete okumak ciddi bir yoğunlaşma ve motivasyon gerektirir. Bunun için kendinizi rahat hissetliğiniz sakin bir ortamda gazete okumak tüm gelişmeleri öğrenmeniz için yeterlidir. Günlük haberler, siyasi gelişmeler, şehrin kültür ve sanat faaliyetleri, dernek ve benzeri yerlerin yaptığı açıklamalar, il de faaliyet gösteren spor kulüplerine dair bilgiler ve daha pek çok alanda sizlere anlık gelişmelerin takibini yapma imkânı vermektedir. Bunlar arasında sizi yakından alakadar eden sayfalara da hemen yönelebilir ve okumaya başlayabilirsiniz.

Dergiler de ise durum daha farklıdır. Bu kaynaklar tamamen kaliteli baskı ve kâğıt üzerine yapılmış çalışmalardır. Makaleler genel giriş, gelişme ve sonuç bölümlerinden oluşur. Soru sorma ve yanıt bulmanın yanı sıra kullanıcı üzerinde merak uyandırmaktadır. Aynı zamanda yazıların etkili bir görsel ile zenginleştirilmesi uzun içeriklerin bir çırpıda okunmasını sağlamaktadır. Dergilerin gün aşırı değil, belirli zamanlarda çıkmış olması beklentilerin giderilmesinde de etkisini gösterir. Derginin ilk sayfalarında bulacağınız içindekiler bölümü bünyesinde yer alan tüm konulara göz atmanızı sağlar. Böylece gazete gibi sırayla okunmanın ötesinde en çok göz atmak istediğiniz sayfaya hemen geçiş yapabilirsiniz. Bu sayede artık vaktinizi daha anlamı hale getirebilirsiniz. Dergiler, yanında verdikleri ekler, hediyeler ve promosyonlar ile de rağbet gören yayın unsurlarıdır. Dergi okumak temel kişisel zevke göre yapılan seçeneklerle olabilir. Ancak gazeteler için böyle bir tercihte bulunmak söz konusu değildir. Anlık olarak çıkmaları gün yüzüne çıkan gelişmeler ile doğru orantılıdır. Bu yüzden seçim yapma şansınız bulunmamaktadır. Oysaki dergiler belirli bir plan halinde yapılmakta olup daha özenle hazırlanmaktadır. Sizlerde gelişmiş içeriği ile ön plana çıkan hem Sakarya gazeteleri hem de dergileri ile artık farkı görebilir ve daha kültürlü bir birey olmayı da başarabilirsiniz.

'DA ARA

Sektörler veya Firmalar arasında arama yapın...