Mediton İşitme Cihazları
Arama Yap
TÜM SEKTÖRLER

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz.
Puan, Oy

Gold Üyeler

Silver Üyeler


Sakarya Giyim Mağazaları
Sakarya Giyim Mağazaları

Ücretsiz Üyeler

Hizmetler

Sakarya Kostümcüler

Sakarya Kostümcüler genel anlamda çocuk kostümleri üzerinde faaliyet göstermektedir. Buna yönelik tasarım ve üretimler gerçekleştirilir. Tabi bunun yanında bebek kostümleri ya da yetişkin kostümleri de tasarlanıp üretilmektedir. Ayrıca bütün bunların yanında bu kostümler özel isteğe göre de yaptırılabilir. Sakarya Kostümcüler 'i ürün yapımında özellikle estetik, kalite ve sağlamlığa büyük önem göstermektedir. Bunun yanında hijyenik açıdan da oldukça duyarlı ve güzel işler yapmaktadırlar. Ayrıca buralarda en büyük ihtiyaç sahibi olan okul ve benzeri gibi kurumlara da kostüm üretimi yapılmakta ve buraların bu anlamda ihtiyacı karşılanmaktadır. Sadece bu hizmet ile kalmayıp çoğu firma tüm Türkiye de genel yöresel kıyafet üretimi de yapmaktadır.
 
Bütün bunların yanında müşterisinin görüş, istek ve önerilerine göre de tasarımlarına şekil vermektedirler. Doğum günü, balo, mezuniyet partisi ve benzeri diğer partiler gibi birçok alanda kostüm üretimi için faaliyet göstermektedirler. En kaliteli hizmet, ekonomik ve uygun fiyatlı oldukça hesaplı animasyon gösteri ve animasyon kostümleri de üretilmektedir. Çağa ayak uyduran modası ve tasarım şekilleri ile Sakarya Kostümcüleri en iyi ve kaliteli ürünleri hem Sakarya da hem de tüm Türkiye genelinde satışa sunup hizmet vermektedir.

Konfeksiyon Ürünleri Nelerdir?

Konfeksiyon temelde hazır da bulunan giyim eşyalarına denir. Bu nedenle kıyafet ve benzeri ürünlere konfeksiyon ürünler denir. Konfeksiyon sektörü diğer sanayi dallarına göre daha az sermaye gerektiren bir selektördür. Konfeksiyon sektörü kapsamında üretilen ürünler hayat standartları ya da hayatın sunduğu şartlara göre değişiklik göstermektedir. Hayat şartlarında 'ki değişiklik nedeni ile konfeksiyon sektörü her geçen gün daha da çeşitlenip genişliyor. Konfeksiyon sektörü içinde üretilen ürünler genel olarak üç ana başlık altında sıralanabilir:
 
 1) Üst Giysiler
 2) İç Giysiler
 3) Dış Giysiler
 
İç giysiler erkek ve kadın arasında farklılık gösteriyor olsa da amaç olarak aynı hizmet kapsamında kullanılan ürünlerdir. Külot, atlet, fanila, sütyen ve benzeri kıyafetlerdir. Dış giysiler ise etek, ceket, pantolon, eşofman ve benzeri gibi kıyafetlerden oluşur. Erkek kadın arasında bu anlamda çok fark yoktur. Genel anlamda aynı şeylerdir. Üst giysiler ise erkek ve kadın arasında farklılık gösterir. Kadınlar etek tarzı şeyler giyerken, erkekler ise pantolon ve benzeri tarzında giyseler giyer. Palto, mont, kaban, pardösü ve benzeri giysiler bunlara örnektir. Bu giysiler çeşitlilik gösterir ancak günümüzde, kadın ve erkek arasındaki giysi farkı gittikçe kapanmaya başlamaktadır.

Tekstil Ürünleri Nelerdir?

Tekstil ülkemizin en gelişmiş sektörlerinden biridir. Bu durum kaliteli tekstil firmaları ve birçok sektör ürünlerinden anlayabilmek mümkündür. Tekstil ürünleri denildiğinde yediden yetmişe herkesin aklına kıyafet sektörü gelir. Ama bu durum yanlış bir algı ürünüdür. Çünkü tekstil ürünleri aslında çok daha kapsamlı bir ürün kitlesini kaplamaktadır. Bunun nedeni ise tekstil ürünlerinin yanı sıra birde ev tekstil ürünleri de bulunmaktadır. Masa örtüsü, kumaş perde, yer altı tülü, koltuk şalı ve yer örtüsü gibi birçok tekstil ürünü vardır. Bireylerin giydiği kıyafetler kişiyi nasıl şık gösteriyorsa aynı şekilde bu eşyaların çekildiği yerlerde şık ferah ve güzel bir görünüm kazanıyor. Ancak bütün bu ürünlerin uygun olup olmadığı iyice düşünülmelidir.

Hamile Kıyafetlerinin Özellikleri Nelerdir?

Hamile kadınların kıyafetlerinde ki kumaş özellikle sıcağı koruyan özelliktedir, sebebi ise hamilelik döneminde vücut içindeki yumurtalıklar doğal bir sıcaklık dengesine sahip olur. Bu sıcaklığı dengede tutmak için kumaş seçimine özen göstermek gerekir. Bu yüzden dolayı hamile kadınların kıyafetleri Sıcaklığı koruyan özelliklerde kumaş 'a sahiptir. Hamile kadınların giydiği bu dönemde kilo aldıklarından bol olur. Bu sayede vücuda istenilen hareketi kazandırmakla beraber, daha rahat ve güzel bir his verir. Bu dönemde hamile bir kadının en fazla büyüyen kısmı karın bölgesi olması sebebiyle o bölgedeki kıyafetler ne çok dar nede çok geniş olarak üretilir.
 
Bebeğe rahatsızlık vermeyecek düzeyde esneklik, darlık ve genişlik oranına sahiptirler. Hamilelikte ki kıyafetlerin diğer bir özelliği ise hamilelikte alınan kilolara göre yapılıyor olmasıdır. Hamile kadınların giysilerinin ve Kıyafetlerinin önü sıradan kıyafetlere göre daha uzun olarak imal edilmektedir. Hamile kadın kıyafetlerinin bir diğer özelliği ise kıyafetlerinin içinde likra maddesinin bulunmasıdır. Bu madde kıyafete esneklik kazandırır. Ancak çok sıcak durumlarda bu özelliği kaybeder. Bu nedenle içinde likra olarak üretilmeyen kıyafetler ise bol giysi tarzında üretilir. Likra özelliği yitirilmesin diye kıyafetler sürekli değiştirilerek giyilmelidir. Hamilelikte iç çamaşır modelleri ise genellikle pamuklu yapıda olur. Amaç idrar yolu enfeksiyonu ve benzeri enfeksiyonlardan korumaktır. Bunun yanı sıra tesettürlü hamile bayan kıyafetleri de mevcuttur. Bunlara da genellikle bol ve uzun üretim uygun görülmüştür ve aynı şekilde üretimi yapılmaktadır. 
 
Hamile kadınlar sürekli olarak gelişmekte oldukları için bu alana yönelik üretilen kıyafetlerde, bu gelişmeye uygun olarak esneyebilme, ayarlanabilir ya da farklı özelliklerde değişebilme özelliğine sahiptir.

'DA ARA

Sektörler veya Firmalar arasında arama yapın...