Mediton İşitme Cihazları
Arama Yap
TÜM SEKTÖRLER

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz.
Puan, Oy

Silver Üyeler


Ücretsiz Üyeler

Hizmetler

Sakarya İnternet Cafe

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte günlük yaşantıdaki hemen hemen tüm işlerin internet üzerinden yapılır hale gelmesi ile birlikte internet kullanımlarındaki sayısı oldukça artmıştır. İnternetin yeni yeni gelişmeye başladığı dönemlerde bilgisayar kullanımları çok yaygın değilken internet ihtiyaçlarını gidermek isteyen birçok kişi internet kafelerinden hizmet almaya başlamışlardı. İnternet kafeleri içerisinde birden fazla bilgisayarın sistemli bir şekilde çalışarak kişilerin internette kalacakları süreleri de hesaplayarak kişilere internet kullanım imkanı sağlanıyor. Sakarya internet cafe hizmetlerinde de birden fazla bilgisayar sisteminin internet cafe otomasyon sistemine göre düzenlenerek kişilere internet kullanım imkanı veriliyor. İnternet cafe hizmetlerinde sadece internete giriş ve oradaki bilgilere ulaşmak amacı değil aynı zamanda öğrencilerin ödev ve tezleri ile ilgili bilgi alış verişi yapabilecekleri yerler olarak da değerlendiriliyor. Genel anlamda yediden yetmişe hemen hemen herkese hitap eden internet cafeleri önemli işlerin yerine getirildiği yerler olarak dikkat çekiyor.

İnternet Cafe Hizmetleri Nelerdir?

İnternet cafe hizmetleri oldukça fazla çeşitlilik gösteriyor. Öncelikli olarak kişilerin internet üzerinden sosyal medya hesaplarını kontrol etmek, uzakta bulunan sevdikleri ile kameralı görüşmeler yapmak, öğrencilerin ders ve ödevleri ile ilgili araştırmalar yapmak gibi çok çeşitli özellikleri söz konusudur. İnternet cafelerin bir başka önemli özelliği de internet üzerinden yapılacak önemli araştırmalar konusunda çıktı alınması durumunda internet kafelerde bulunan yazıcılar sayesinde istenildiği kadar çıktı alınabiliyor. İnternet cafelerin bir başka önemli özelliği ise gençler ve oyun tutkunları için gerek internet üzerinden gerek ise internet cafelerdeki bilgisayarlardaki yüklü olan oyunları oynama imkanları sunmasıdır.

İnternet Cafe Yaş Sınırı Var Mı?

İnternet cafelerin yeni yeni popüler oldukları dönemlerde internet cafeden yararlanma konusunda herhangi bir yaş sınırı bulunmuyordu. Ancak son yıllarda internet üzerinden birçok konuda suç unsuruna neden olan etkenlerin artış göstermesi ile birlikte devlet tarafından önlem alınarak internet cafelere yaş sınırı getirilmiştir. Bu duruma göre öğrencilerin eğitim ve öğretim dönemi ve saatlerinde internet cafelere alınmaması yönünde yaptırımlar yapılarak öğrencilerin ve gelişmekte olan çocukların internetteki kötü unsurlardan etkilenmelerinin önüne geçilmesi için gerekli önlemler alınmıştır. Aynı zamanda 15 yaş altındaki çocukların internet cafelere tek başlarına gelmeleri konusunda da yasaklar getirilmiştir. Buna göre internet cafelerden hizmet almak isteyen 15 yaş altı çocukların bu imkanlardan yararlanabilmeleri için yetişkin biri ile internet cafede bulunma zorunluluğu getirilmiştir. Çocukların ve öğrencilerin akşam 20.00'dan sonra da internet cafede yalnız başlarına bulunmaları da kısıtlanmıştır. Aynı zamanda internet cafelerdeki bilgisayarlarda çocukların gelişimlerini engelleyecek program ve unsurların yüklenmesi ve bulundurulması da yasaklanmıştır.

İnternet Kafe Ücretleri Ne Kadardır?

İnternet cafelerde verilen hizmetler göz önüne alındığında genellikle hizmetler saatlik olarak verilerek ücretlendirme sistemleri de bu doğrultuda yapılabiliyor: Saatlik internet cafe ücretleri oldukça cuzi miktarlar olduğundan her kesime hitap etme özelliği olması nedeni ile birçok kişi tarafından tercih ediliyor. İnternet cafelerde internet hizmetlerinin yanı sıra yiyecek ve içecek gibi hizmetlerde sunuluyor. İçecekler tamamen alkolsüz içeceklerden oluşması nedeni ile çocukların olumsuz etkilenmesi gibi bir durum söz konusu olmuyor. İnternet cafelerde gerek internet hizmetleri ve gerek ise yiyecek içecek hizmetleri ile birlikte saatlik ücretler söz konusu olduğunda her kesim için makul bir ödeme özellikleri ortaya çıkıyor.

İnternet Kafelerde Oynanan Oyunlar Hangileridir?

İnternet cafelerdeki en önemli konulardan birisi de internet cafelerdeki bilgisayarların bünyesinde bulunan oyunlardır. Özellikle internet cafelerin popüler olmaya başladığı dönemlerde her tür oyun oynanması serbestken oyunlar yüzünden yetişmekte olan çocukların ve gençlerin istenmeyecek durumlara düşmesi ve zarar görme örneklerinde artış görülmesine bağlı olarak internet cafelerde bulundurulmasına izin verilen oyunlarda büyük bir titizlikle yaklaşılıyor. Özellikle internet üzerinden online olarak oynanan ve çocuklar ile gençler arasında çeteleşme oluşmasını sağlayan, gelişmekte olan çocuk ve gençlerin psikolojik durumlarını olumsuz yönde etkileyecek oyunlar tam anlamı ile kısıtlanmıştır. Bu oyunlara yer vermeye devam eden internet cafeler için ise cezai yaptırımlar söz konusudur. Bu nedenle internet cafeler devletin kontrollü yaklaşımı ile birlikte güvenli yerler seviyesine getirilmeye çalışılıyor. Özellikle anne ve babaların çocuklarının internet cafelerde olmalarından endişe duymaları konusunda büyük haklılıkları geçmişte yaşanan istenmeyen birçok olayın olmasına bağlı olarak gelişmiştir.

'DA ARA

Sektörler veya Firmalar arasında arama yapın...