Enyakin.com - Türkiye'nin Acil Yol Yardım Merkezi
Arama Yap
TÜM SEKTÖRLER

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz.
Puan, Oy

Sakarya Saatçiler, Saat Tamircileri
Sakarya Saatçiler, Saat Tamircileri

Hizmetler

Sakarya Saat Mağazaları

Saatler günlük hayatta kol saati olarak kullandığımız ya da evlerimizde duvar saati olarak kullandığımız gereçlerdir. Telefonlarda saatin bulunması ve telefonların sürekli olarak yanımızda olması bizi bu eski alışkanlıklarımızdan vazgeçirememiş ve birçok insan kol saatinden zamanı takip etme alışkanlığını devam ettirmektedir. Sakarya’da bu insanların alışveriş yapabileceği birçok saat mağazası bulunmaktadır. Bu mağazalar genelde şehir merkezine ve çarşıya yakın olan cadde ve sokaklar üzerinde bulunurlar. Sakarya saat mağazalarında herkesin zevkine ve beğenisine uygun olan saat modelleri mevcuttur. Saatler yalnızca kadranları ile değil kordonları ile de çeşitlendirilebilir. Bu anlamda da bütüne bakıldığında oldukça fazla çeşit ve model bulunmaktadır. Kol saatleri hem kullanım alanlarına göre, hem yapıldıkları malzemeye göre hem de özelliklerine göre farklı gruplara ayrılabilirler.

Su Geçirmez Saat Markaları Hangileridir?

Saatler fonksiyonel özelliklerine göre suya dayanıklı olanlar ve olmayanlar olarak ayrılabilir. Suya dayanıklı olan saatler belirli bir basınç derecesine kadar su geçirmezler ve bu konuda üretici firma tarafından garantilidirler. Bu basınç seviyesi genelde deniz seviyesi ile belirlenir. Deniz seviyesinden aşağıya doğru inildikçe basınç artar ve bu sebeple geçirgenlik de görülebilir. Bu saatler su altında kullanılmadığı sürece de herhangi bir su temasında su geçirmemeyi garanti ederler. Bu tür saat markaları da Sakarya’da bulunan mağazalarda satılmaktadır. Suya dayanıklı olan saat markaları ile ayrıntılı bilgileri mağazalardan ya da internet üzerinden bulabilirsiniz. Bu tür saatler genel olarak fiyat konusunda da diğerlerinden biraz daha farklıdır. Özellikleri ve garanti süreleri sebebi ile sıklıkla tercih edilen bu saat markaları su geçirmesi durumunda da firmanın güvencesi ile onarılabilir ya da bire bir ürün değişimi yapılabilir.

Saat Tamiri Nasıl Yapılır?

Saat tamiri yapan yerler aynı zamanda saat satışı yapan yerlerdir. Saatlerde çalışır aksamlar kadran kısmının arkasındadır ve genelde arızalar da bu kısımda meydana gelmektedir. Kordonda meydana gelen arızalar ise genelde kopma ve kırılmadır. Kordonlar kopar ve tamamen yırtılarak kullanılmaz hale gelirse yenisi ile değişim yapılır. Kordon takarken onun tutunmasını sağlayan pimler çıkartılır ve yeni kordona pim yakılarak kordon da yerine takılır. Hızlı ve kolay bir işlem olan kordon değişikliği Sakarya’da kol saati satan ya da kol saati tamiratı yapan yerler ve kişiler tarafından birkaç dakikada yapılmaktadır. Kol saatlerinde çalışır aksamda meydana gelen sorunlar ise genelde pilin bitmesi ya da saate su kaçmasıdır. Su kaçan saatlerde eğer paslanma olmamış ise kuruması beklenerek saatin yeninde çalışması sağlanabilir. Paslanma olmuş ise saat aksamlarında değişiklik yapılmalıdır. Pili biten saatler ise yeni pil takılarak kullanılmaya devam edilir.

Saat Nasıl Temizlenir?

Saat temizliği yapılırken öncelikli olarak kadran ve kordonun dış kısmı temizlenir. Sonrasında da saatin arka kapağı açılarak tüm parçalar yavaş yavaş çıkartılır. Pil söküldükten sonra saatin çalışması durur. Saatler ıslak bir şekilde temizlenmez. Yalnızca kuru malzemeler ile temizlik yapılmalıdır. Saat temizliği bu işi bilen ve daha önce yapmış olan kişiler tarafından yapılmalıdır. Gerekli durumlarda saat temizliği Sakarya’da saat tamiratı yapan yerlere de yaptırılabilir. Saatin içindeki çalışır aksamlar oldukça küçük olduğu için temizleme aşamasında zarar verilebilir. Bu sebeple de saat temizliği yaparken mutlaka destek almak ve uygun temizlik aracı kullanmak gereklidir.

Saat Neden Geri Kalır?

Saatlerin çalışmasını sağlayan piller güç kaybetmeye başladığında sistemde yavaşlama olur. Pil bir anda tamamen bitmediği için genelde saatler de bir anda durmaz. Bunun için bir süreç gerekir. Bu süreçte de saatin akrep ve yelkovanı hareket eder fakat aslında etmesi gerekenden daha yavaş hareket eder. Bu durumu eğer hareketli saniye varsa onun hareketinden fark edebiliriz. Eğer hareketli saniye yoksa birkaç saat sonra saate baktığımızda geri kaldığın fark ederiz. Saatlerin geri kalmasının bir sebebi pil azalması iken diğer sebebi de su alma dolayısı ile paslanma olabilir. Su buharı nem şeklinde saatin içine girmiş olabilir ve çoğu zaman gözle görülmeyebilir. Ancak bu gözle görülmeyen nem bile saat içindeki bazı ufak parçaların paslanmasına sebep olarak çalışma sistemine bozucu bir etkide bulunabilir. Bu sebeple de saatlerde durma ve geri kalma meydana gelir.

'DA ARA

Sektörler veya Firmalar arasında arama yapın...