Mediton İşitme Cihazları
Arama Yap
TÜM SEKTÖRLER

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz.
Puan, Oy

Gold Üyeler

Silver Üyeler


Sakarya Oto Yedek Parçacılar, Oto Aksesuarcılar
Sakarya Oto Yedek Parçacılar, Oto Aksesuarcılar

Ücretsiz Üyeler

Hizmetler

Sakarya Oto Yedek Parça

Otomobil bakımı konusunda en sık duyulan ve en önemli konulardan biri de şüphesiz oto yedek parçasıdır. Oto yedek parçası, otomobilin zarar görmüş, bozuk ya da işlev göremez hale gelmiş herhangi bir aksamının yerine takılan ve önceki ile birebir aynı özellik ve yapıda olması konusunda dikkat gerektiren parçalara verilen isimdir. Otomobil sahibi olan birçok kişi bu parçalara bazı zamanlarda ihtiyaç duymaktadır. Oto yedek parçalarına duyulan ihtiyaç herhangi bir kaza ya da yanlış kullanım sonrasında ya da aracın kullanımı ve yaşının büyümesine bağlı yıpranmalar sonucu karşımıza çıkmaktadır. Oto yedek parçaları orijinal olan yedek parçalar ve sanayiden alınan yedek parçalar olmak üzere ikiye ayrılırlar. Yedek parça değişimi sırasında en sık karşılaşılan sorulardan biri de oto yedek parçasının orijinal olup olmadığıdır. Öncelikle buradaki yanlış algılamayı ortadan kaldırmak gerekir. Sanayiden temin edilen oto yedek parçaları sahte ya da kalitesizmiş gibi izlenim bırakmaktadır. Aslında bu iki temin kaynağı birbirinden bağımsız olmasına rağmen çoğu zaman birbirine karıştırılmaktadır.

Sakarya Oto Yedek Parça Satışı

Sakarya' da birçok oto tamircisi ve yedek parça satıcısı bulunmaktadır. Bu oto yedek parçaları ilgili satış yerlerine gidilerek temin edilebileceği gibi son zamanlarda internet üzerinden yapılan alış verişlerin yaygınlaşması sonucu internet üzerinden de Sakarya ilindeki yedek parça satıcılarından ilgili oto yedek parçaları temin edilebilmektedir. Sakarya oto yedek parça satışı konusu hem orijinal oto yedek parçalarını hem de sanayi oto yedek parçalarını içermektedir. Her iki tip oto yedek parçasının alışverişi de buradaki yedek parça satışı yapılan bazı yerlerden temin edilebilmektedir. Orjinal yedek parçalar, otomobilin alındığı firmanın fason olarak ürettirdiği parçalardır. Yani otomobil sahibi firma bu yedek parçaları kendisi üretmektense bu üretimi fason olarak yapan bazı firmalar ile anlaşır ve ihtiyaç durumunda bu oto yedek parçalarını onlardan tedarik eder. Yani yedek parçanın üzerinde kullanılan otomobilin markası ve logosu genellikle bulunmaz. Bu da kullanıcıların parçaları sahte ya da sanayide yaptırılmış gibi düşünmesine sebep olabilir. Ancak bu durum tamamen yanlış bir düşünceden ibarettir. Yan sanayi oto yedek parçaları ise orijinal oto yedek parçaları ile aynı malzeme ve kalıptan yapılmış parçalardır. Yalnızca otomobil üreticileri bazı durumlarda oto yedek parçalarını daha az maliyetle ürettirebilmek adına bu stratejiye başvururlar.

Sakarya Oto Aksesuar

Sakarya ilinde otomobil sahibinin aracını daha verimli kullanabilmesi ya da kendi zevkine ve kullanım rahatlığına göre dizayn edebilmesini mümkün kılmaya yardım edecek oto aksesuar firmaları bulunmaktadır. Hem büyük hem küçük ölçekte birçok firma oto aksesuarı satışı gerçekleştirmektedir. Sakarya oto aksesuar satıcılarından kendi yerlerine giderek alışveriş yapılabileceği gibi bazıları internet üzerinden de satış imkanı sunmaktadır. Oto aksesuarı temel olarak iki gruba ayrılır. Bunlardan ilki aracın motorunu, diğeri ise aracın dış aksamlarını kapsayan gruptur. Motorda yapılan değişiklikler aracın gücünü artırmaya yöneliktir. Ancak aracın gücünü artırırken güvenlik aksamlarını da aynı derece de artırmaya özen gösterilmelidir. Aracın fren sistemi ve yol tutuşu, artırılan motor gücünü dengeleyebilecek seviyede olmalıdır. Aracın dış görünüşünde kullanılan aksesuarlar ise tamamen kişinin kendi zevkine hitap edecek biçimde aracını modifiye etmesini sağlar.

Aracın estetik görüntüsünde büyük değişimlere yol açabilme imkanı sunan bu aksesuarlar genellikle motor aksesuarları gibi teknik bir düzenleme gerektirmezler. Bunlar arka ya da ön tampon değişikliği, jantlarda yapılan değişiklikler, camları film ile kaplatmak ya da araca rüzgarlık takılması olabilir. Motora takılan aksesuarlara göre daha az maliyetle kullanılabilecek dış aksam aksesuarları yine de iyi hesaplanmalıdır. Aracın dışında yapılan değişikliklerin dikkatli olunmazsa kazalar ve yaralanmalara sebep verebileceği unutulmamalıdır. Oto aksesuarlarının kullanımı hesaplı ve bilinçli bir şekilde yapılmalıdır. Bunun yanında yapılan değişimle birlikte aracın diğer hangi parçalarının nasıl etkileneceği ve bunlarda ne gibi değişiklikler yapılabileceği de göz önünde bulundurulmalı ve buna göre hareket edilmelidir. Oto aksesuarlar bazı dengeler bozulmadan kullanıldığı ve güzel dizayn edildiği sürece aracın daha bakımlı, temiz ve hoş bir görüntüye sahip olmasına yardımcı olacaktır.

Sakarya Oto Aksesuar Çeşitleri

Oto aksesuarları aracın tipine, modeline, kullanıcı zevk ve isteklerine göre çok farklı çeşitlilikte olmaktadırlar. Sakarya oto aksesuar satıcılarından bütçeye, zevke ve kullanım kolaylığına göre çok fazla çeşit için seçim yapılabilir ya da sipariş verilebilir. Oto aksesuarları araç içi ve araç dışı aksesuarlar olabilir. Sakarya oto aksesuar çeşitleri;

 - Anahtarlık
 - Ayna siperliği
 - Cam filmi
 - Cam süsü
 - Cam rüzgarlığı
 - Silecek rüzgarlığı
 - Direksiyon kılıfı
 - Direksiyon Topu
 - Direksiyon Göbeği
 - Fren lambası
 - Tavan lambası
 - Teyp lambası
 
Dış Aksesuar Çeşitleri;
 
 - Bayrak direği
 - Benzin depo kapağı
 - Branda
 - Hava ızgarası
 - Kapı bademi
 - Lastik yazı kalemi
 - Levha
 - Paçalık
 - Plaka altı
 - Reflektör
 - Spoyler
 - Tampon koruyucu
 - Yan basamak
 - Port bagaj
 - Yapışma krom
 - Panjur
 - İç Aksesuar Çeşitleri;
 - Çakmak
 - Cam merceği
 - Elektrik
 - Notluk
 - Tavan kiti
 - Vites Topuzu
 - Kolçak
 - Pedal
 - Küllük
 - Emniyet tutma kolu
 - Koltuk kılıfı 
 - Minder
 - Elektronik korna
 - Egsoz ucu

Oto Cam Filmi Çeşitleri

Bileşeninde plastik madde ihtiva eden oto cam filmleri uygulandığı yüzeye kolaylıkla ve iyi bir şekilde yapışır. İçerisinde polyester, bazı özel yapışkanlaştırıcı maddeler, çizilmez film tabakası ve UV ışınlarının zararından korunmak için UV emici tabaka bulundururlar. 3 farklı çeşitte oto cam filmi bulunur; Açık, orta ve koyu renk yoğunluğunda cam filmler. Bunlar araca estetik bir görünüm kazandırmanın yanı sıra yüksek sıcaklık ve UV ışıklarından koruma sağlıyorlar. Ayrıca camların opaklığını artırarak dışardan görünürlüğü en aza indirgiyorlar. İstenildiğinde cam filmi sökülüp camlar eski haline getirilebilir. Ancak söküldükten sonra camlarda hasar bırakmaması adına mutlaka kaliteli bir filmle ve profesyonel bir firmadan kaplama işinin yapılması gerekir. İyi bir cam filmi karşıdan gelen gereksiz ışınları keserek kişiye daha rahat ve net bir görüş alanı sunar. Çizilme sorunu hemen her çeşit oto cam filminde görülmekle birlikte kaliteli filmlerde çizilme oranı daha azdır ve filmin çizilmesi daha zordur.

Bunun yanında kaliteli bir cam filminin asla solmaması ve camda kötü bir renk görüntüsü bırakmaması gerekir. Daha önce de belirtildiği gibi bazı kaliteli cam filmleri %99'a varan oranlarda zararlı güneş ışınlarını ( UV ) kesebilmektedirler ve uzun vadede UV ışınlarına bağlı olarak meydana gelen cilt kanseri vb. sorunların önüne geçebilmek için bu filmlerin kullanılması oldukça avantajlı olacaktır. Sıcağın otomobil içerisine girişini de azaltan cam filmler hem araç klimasının performansını artıracaktır, hem de sıcak yaz günlerinde araba park halindeyken içeride oluşan yoğun sıcak ve bunaltıcı havanın önüne geçilmesini sağlayacaktır. Tüm bunlara ek olarak camın sabit şekilde kalmasına yardımcı olan oto cam filmleri yeterli kalite ve sertlikte olduğu takdirde herhangi bir kaza anında camın dağılıp kişiye ve etrafa zarar vermesini de engelleyici etkiye sahiptir.

'DA ARA

Sektörler veya Firmalar arasında arama yapın...