Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!
Arama Yap

Yılbaşı öncesi kaçak sigara ve alkole dikkat

Adapazarinet.com - Sakarya'nın İlk Firma Rehberi

Yılbaşı öncesi kaçak sigara ve alkole dikkat
Sakarya Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, yaklaşan yeni yıl nedeniyle yurt genelinde kaçak gıda ve alkol satışının artışa geçtiğini belirterek vatandaşa, “Kaçak ürün alma, sağlığını hiçe sayma” uyarısında bulundu.

Başkan Ahmet Akdardağan, daha önce Türkiye Esnaf Sanatkarlar Konfederasyonu tarafından Mayıs ayında başlatılan ve başarıyla sonuçlanan küçük ürün bilinçlendirme kampanyasında “Dikkat Bilmediğin Gerçekler Var” adıyla devam edildiğini söyleyerek, “Sakaryalı bakkal ve bayi esnafları olarak kampanyayı tam anlamıyla destekliyoruz. Vatandaşa kaçak ürün alma, sağlığını hiçe sayma diyoruz” şeklinde konuştu.

Her türlü kaçak gıda, alkol ve ürünlerinin hem ülke ekonomisine darbe, hem de insanın ölümüyle sonuçlanan olaylara neden olduğunu hatırlatan Başkan Akdardağan, “Kaçak üretim ve satışı bir suçtur. Bu suçla mücadele etmek herkesin vatandaşlık görevidir. Biz vatandaşlarımızda yaklaşan yeni yıl nedeniyle artışa geçen kaçak ürünlerin ihbar edilmesini istiyoruz. Bunun için hizmet veren Alo 136 Kaçakçılık ihbar hattı ve odamız ile hemen irtibata geçilirse memnun oluruz” dedi.

Başkan Akdardağan, “Unutulmasın kaçakçılıktan sadece devletin vergi kaybı 5 milyar doları aşıyor. Bu meblağ ile çok önemli yatırımlar hayata geçebilir, esnaf desteklenebilir ve herkes kazanabilir. Yaklaşan yeni yıl nedeniyle denetimlerin sıklaştırılmasını ve vatandaşımızın kaçakla mücadeleye destek vermesini bekliyoruz” diyerek, kaçakçılıkta çok önemli cezaların yanı sıra hapis cezalarının da verildiğini de hatırlattı.

Yayın Tarihi: 17 Kasım 2015 , Salı Bu haber 2018 defa ziyaret edildi.

Yorumlarınız

'DA ARA