Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!
Arama Yap

Yılbaşı aldatmacasına dikkat!

Adapazarinet.com - Sakarya'nın İlk Firma Rehberi

Yılbaşı aldatmacasına dikkat!
Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, yeni yıla sayılı günler kala piyasadaki indirim aldatmacalarına ve sahte ürünlere dikkat çekti.

AVM ve zincir marketlerde aylar öncesinden başlayan yılbaşı indirimlerine vurgu yapan Başkan Akdardağan, “Yılbaşı özel indirimleri adıyla satılan ürünleri aylardan öncesinden görmeye başladık. Yıl boyunca neredeyse her hafta indirim aldatmacasıyla insanlarımız kandırılıyor. Her zaman dile getirdiğimiz gibi zincir marketlerde indirimle satışa sunulan ürünün fiyatı daha önce iki katına çıkarılıp ardından yüzde 50 indirimle tekrar satılıyor. Yapılan bu indirim aldatmacaları tüketiciyi bilinçsizce alışveriş yöneltiyor ve sonuç hep zarar oluyor.” Dedi.

Akdardağan, “Tamamen müşteri çekmek, algıyı değiştirmek amaçlıyla yapılan bu alışverişler beraberinde maddi sıkıntıları getiriyor. Kredi kartı ile yapılan alışverişler bedava gibi düşünülmemeli. Esnafımızın hakkını korurken bu tür aldatmacalara kanılmaması konusunda vatandaşımızı uyarmak bizim görevimizdir. Bu tür günleri fırsat bilenlere karşı dikkatli olalım ve lütfen alışverişleri bütçemize uygun yapalım.” Dedi. 

Özellikle gıda ve bazı ürünlerde yapılan fiyat artışları nedeniyle piyasada çok sayıda merdiven altı, sahte, ucuz ve kalitesiz yiyecek ve içeceklerin olduğuna dikkat çeken Başkan Akdardağan, “Bu tür ürünler alternatif gibi gösteriliyor ve insanların sağlığı hiçe sayılarak satışa sunuluyor. Belediyelerimizden özelikle bu günlerde denetimleri daha çok artırmasını bekliyoruz. Vatandaşlardan ricamız ise bu tür gıda ürünlerine itibar etmesinler ve Alo 174 gıda hattını arayarak ihbarda bulunsunlar.” Dedi.

Başkan Akdardağan, “Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası vesilesiyle vatandaşımızdan esnafına sahip çıkmasını ve alışverişini bakkalından yapması istiyoruz. Tasarrufu ve yerliliği yaşantımızın her alanına hakim kılmalıyız. Ölçülü alışverişlerin yapıldığı, kuruşların hesaba katılmadığı ve kredi kartların egemen olmadığı tek işletmeler bakkallarımızdır.” diye konuştu.

Yayın Tarihi: 26 Aralık 2019 , Perşembe Bu haber 793 defa ziyaret edildi.

Yorumlarınız

'DA ARA