Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!
Arama Yap

Vali Balkanlıoğlu CADDE 54’ü gezdi

Adapazarinet.com - Sakarya'nın İlk Firma Rehberi

Vali Balkanlıoğlu CADDE 54’ü gezdi
Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ile birlikte Serdivan Belediyesi’nin vizyon projesi CADDE 54’te incelemelerde bulundu.

SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul’un yanı sıra Türk Mall ve YU Grup yetkililerinin de yer aldığı ziyarette Başkan Alemdar, CADDE 54 hakkında Vali Balkanlıoğlu’na ve misafirlere bilgi verdi.

4500 Kişiye İstihdam

CADDE 54’ün inşaat aşamasında 1500, tamamlandığında ise 3000 kişiye istihdam imkanı sağlayacağını belirten Başkan Alemdar, yaklaşık 750 milyon TL yatırım bedeli ile 52 Bin metrekarelik alanda inşaatı devam eden projenin 2 yıl içerisinde tamamlanacağını belirtti.

Serdivan’ın Yeni Merkezi Olacak

Projede geleneksel ve modern mimarinin iç içe olacağını ifade eden Alemdar, “750 milyon Tl’lik bir yatırımla Serdivan’a bir merkez kazandırıyoruz. Amacımız vatandaşlarımıza yeni bir yaşam alanı sunmanın yanı sıra Sakarya’ya ekonomik anlamda daha fazla katkı sağlamaktır.” dedi.

Bölgeye Hitap Edecek

Çalışmaları yerinde inceleyen Vali Balkanlıoğlu, Serdivan’ın gelişmiş bir ilçe olduğunu, Cadde 54 Projesi’nin de bu gelişime katkı sağlayacağını ifade ederek, ticari ve estetik anlamda kapsamlı bir proje olduğunu belirtti.

Balkanlıoğlu ayrıca CADDE 54’ün sadece Sakarya’ya değil bölgeye de hitap edeceğini dile getirerek, projede hem ticari hem de sosyal faaliyet alanlarının bir arada olmasının Sakarya’ya artı değer katacağını söyledi.

Yayın Tarihi: 25 Kasım 2017 , Cumartesi Bu haber 1223 defa ziyaret edildi.

Yorumlarınız

'DA ARA