Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!
Arama Yap

Uzunçarşı ihaleye çıkıyor

Adapazarinet.com - Sakarya'nın İlk Firma Rehberi

Uzunçarşı ihaleye çıkıyor
Şehrin merakla beklediği Uzunçarşı Yenileme Projesi'nde gelinen son noktayı açıklayan SBB Başkanı Zeki Toçoğlu, 1. etap için 25 Kasım'da ihaleye çıkılacağını söyledi

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, bir süredir hazırlıkların devam ettiği Uzunçarşı Yenileme Projesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Hatırlanacağı üzere Başkan Toçoğlu, Adapazarı Belediyesi Başkanı Süleyman Dişli ile birlikte bölge esnafı ile bir araya gelmiş, esnafın başlatılacak proje ile ilgili değerlendirmelerini almıştı. Birkaç kez devam eden istişare toplantılarının ardından yol haritası belirlenmiş, çarşı için projelendirme çalışmaları başlatılmıştı. Yine Toçoğlu kısa süre önce Uzunçarşı'da başlatılan kamulaştırma çalışmalarında sona geldiklerini duyurmuş, projede yapım ihalesine çıkacaklarını ilan etmişti.

Süreç İstediğimiz Gibi İlerliyor
Başkan Zeki Toçoğlu konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede şunları söyledi; "Büyükşehir ve Adapazarı Belediyeleri ile bölge esnafımız el ele vermiş, Uzunçarşı'yı birlikte dönüştüreceğimizi ifade etmiştik. Hamdolsun kısa sürede önemli mesafeler aldık. Süreç tam da istediğimiz gibi ilerliyor. Daha önce de müjdelediğimiz gibi; projede artık yapım ihalesine gelmiş bulunuyoruz. 25 Kasım Çarşamba günü Uzunçarşı Yenileme Projesi'nin 1. etabı için yapım ihalesine çıkıyoruz. Şehrimize hayırlı olsun"

Esnafın Yararına Adımlar
"Biz şehrin marka değerini yükseltecek bu projede yola çıkarken şunu söyledik: bölge esnafımız asla mağdur edilmeyecek. Bu yüzden çalışmanın her aşamasında esnaf arkadaşlarımızla birlikte olduk. Hangi sektörde olursa olsun esnaf kardeşlerimizin yararına olacak adımları atmak istiyoruz. Bu bizim için çok önemli. Gerek projelendirme gerekse kamulaştırma ve diğer süreçlerde Uzunçarşı esnafımızın mağdur olmaması için azami bir çaba ortaya koyduk. Ve hamdolsun bu işi profesyonelce götürmekteyiz."

Şehre Katma Değer Sağlayacak
"Proje ile ilgili detaylı bilgilendirmelerimiz daha önce de olmuştu. Etaplar halinde tarihi adadaki dönüşümü hayata geçireceğiz. 1. etabın ihalesinin sonuçlanmasının ardından bir an evvel çalışmalarımızı başlatmayı hedefliyoruz. Daha sonra diğer etaplar için netice alacağız. Uzunçarşı için hayata geçireceğimiz bu dönüşüm çalışması birçok alana yaydığımız belediyecilik hizmetlerimizin adeta imzası olacak diyebilirim. Uzunçarşı'nın tarihi yapısını da koruyarak, şehrimizin katma değerini yükseltecek Türkiye'ye örnek bir dönüşümü Sakarya'mızla buluşturacağız."

Yayın Tarihi: 4 Kasım 2015 , Çarşamba Bu haber 2092 defa ziyaret edildi.

Yorumlarınız

'DA ARA