Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!
Arama Yap

Türkiye'de ezber bozacak alüminyum radyatör

Adapazarinet.com - Sakarya'nın İlk Firma Rehberi

Türkiye'de ezber bozacak alüminyum radyatör
NOTA, Isı ve Yapı Sistemleri, dünyanın ilk 55 eksenli döküm alüminyum radyatörünü yaptı.

NOTA Isı ve Yapı Sistemleri, dünyada genel olarak kullanılan ve eksenler arası ölçüsü 35, 50, 60, 70 ve 80 olan radyatörlerin dışında Türkiye için özel boyutlu bir radyatör üretti.

NOTARAD SAKARYA BAYİİ ALSU ISI SİSTEMLERİ Detaylar için: www.alsu.com.tr 

Döküm alüminyum denildiği zaman tüm dünyada eksenler arası uzunluğu 50 santimetre olan radyatörler tercih ediliyor. Özellikle yakın coğrafyamızda 50 eksenli radyatörler kullanıyor, ancak Türkiye’de kullanılan radyatör ölçüsü ise dünya uygulamalarından çok farklı olarak 55 eksene denk geliyor.

HER YIL 500 BİN EVDE YENİLEME YAPILIYOR

Türkiye’de her yıl 500 bine yakın evde yenileme çalışmaları yapıldığını söyleyen NOTA Isı ve Yapı Sistemleri Genel Koordinatörü Ersan Ergun, tüketicilere evlerini kırıp dökmeden de kullanabilecekleri, dünya standartlarında döküm alüminyum radyatörler ürettiklerini söyledi. Türkiye’de bir tesisatçı alışkanlığı olarak evlerde 55 eksenli radyatörler kullanıldığını anlatan Ersan Ergun, “Dünya standartlarında kullanılan radyatörler ağırlıklı 50 eksenli ürünler olmakla birlikte Türkiye’de kullanılan sac panel radyatörler 55 eksendir. Dolayısıyla Türk tüketicisinin evinde hiçbir tadilata gerek kalmadan kullanabileceği ve dünyada ilk defa üretilecek 55 eksenli döküm alüminyum radyatörü üretip Türk tüketicisine sunulacağız. Türk halkının 40 yıldır alıştığı genellikle tek bir form ve renkte üretilen panel radyatörlere alternatif olarak üretilen döküm alüminyum radyatörler kolaylıkla değiştirilebilecek” dedi.

TÜKETİCİ ALIŞKANLIKLARINDA KÖKLÜ DEĞİŞİME SEBEP OLUYOR

Mekanın ve eşyanın ruhuna uyumlu döküm alüminyum radyatörlerle evlere derinlik katılacağını da sözlerine ekleyen Ersan Ergun, “Sac panel radyatörlere oranla makul bir fark ödenerek sahip olunan döküm alüminyum radyatörler, kesinlikle tüketici dostudur. NOTARAD markası ile pazara sunduğumuz bu ürün, tüketici alışkanlıklarında köklü değişimlere sebep oluyor. Tüketicinin beklentilerini yorumlayarak üretim hattına aldığımız 55 eksenli döküm alüminyum radyatörler dünya üzerinde sadece Türkiye’de üretilecek” diye konuştu.

NAOTARAD EZBER BOZACAK ÜRÜNLERLE TEKETİCİNİN KARŞISINA ÇIKIYOR

Döküm alüminyum radyatörlerin dilim dilim satılabilme avantajlarının da olduğunu altını çizen Nota Isı Genel Koordinatörü Ergun, “Günümüzde kim ne iş yapıyorsa yapsın ilk konuşulacak konu verimliliktir. Yıllarca biriktirip, borçlanarak ev sahibi olan tüketiciler, evlerini nasıl verimli ısıtacaklarını artık sorgulaması gerekiyor. Çünkü 40 yıldır ısıtma sistemlerinden en küçük bir inovasyon yapılmadı. NOTARAD, 40 yıllık alışkanlıkları değiştirecek, ezber bozacak ürünlerle tüketicinin karşısına çıkıyor” şeklinde konuştu.

Ersan Ergün, dünyada döküm alüminyum radyatörlerin uzun yıllardır kullanıldığını, Türkiye’de ise bu bilincin yavaş yavaş oturduğunu ifade ederek, Türk tüketicisinin 40 yıldır aynı çizgileri içeren radyatör panellerine mahkum olmadığını vurguladı.

PRESTİJLİ KONUT PROJELERİNDE KULLANILIYOR

Döküm alüminyum radyatörlerin Türkiye’nin en prestijli sayılabilecek konut projelerinde kullanıldıklarını söyleyen Ersan Ergün, NOTARAD ürünlerini Eczacıbaşı Orman Ada, Altunizade Şehrizar Konakları, NEST Ortaköy, NEF Kağıthane, İdealist Kent, İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, MoonLight Ankara, Lir Residence, Marriot Otel Soçi, Kazakistan Astana Üniversitesi, Gürcistan Türk Konsolosluğu, Suudi Arabistan Aşkabat Elçiliği ve benzeri yurt içi dışında pek çok prestijli projede yer aldıklarını belirtti.

Yayın Tarihi: 9 Aralık 2015 , Çarşamba Bu haber 2841 defa ziyaret edildi.

Yorumlarınız

'DA ARA