Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!
Arama Yap

TOKİ'de sona doğru

Adapazarinet.com - Sakarya'nın İlk Firma Rehberi

TOKİ'de sona doğru
Kocaali Belediyesi tarafından arazi temini yapılarak TOKİ’ye devredilen 448 dairelik konutların 1’inci etabında sona gelindi.

Kocaali Belediye Başkanı Ahmet ACAR, yapımına 2016 yılında başlanan 448 dairelik Ortaköy/Caferiye evleri konutlarının 1'inci etap çalışmalarında kaba inşaatların bittiğini ve çevre düzenleme işlemleri yakın bir zamanda başlayacak. Söz konusu konutların Kocaali Belediyesi tarafından arazi temin edilerek TOKİ'ye devredilmesinin ardından hızlıca çalışmalara başlanıldığını belirten Başkan ACAR, hak sahiplerine devir işlemlerinin 2017 yılının sonunda gerçekleşeceğini belirtti.

"SÖZLERİMİZİN ARKASINDAYIZ"

Vatandaşlarımızın Melen Barajı projesi kapsamında yıkılan evlerinin yerine Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Ortaköy/Caferiye Projesi gerçekleşiyor olmasından dolayı mutlu olduklarını belirten Başkan Acar, "Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Biz vatandaşlarımızın mağdur olmaması için elimizden geleni yapıyoruz. Ortaköylü vatandaşlarımıza verdiğimiz sözlerin arkasında bir bir duruyor olmanın ve başlatılamaz denilen projenin sona geldiğini görmenin mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

"İKİNCİ ETAP ÇALIŞMALARI"

Projenin devamı hakkında açıklamalar yapan Belediye Başkanı Ahmet ACAR, "448 Konutluk Ortaköy/Caferiye evlerinin bitmesinin ardından 740 konutluk ikinci etap çalışmaları başlatılacak. Bu kapsamda Ülkemizin her tarafındaki vatandaşlarımız bu projeden istifade edebileceklerdir. Doğasıyla, Kültürüyle, Bütün güzellikleri ile Karadeniz incisi olan Kocaali'miz yakın bir zamanda büyük değişikler görecektir. İlçemizde başlattığımız çalışma seferberliğinin sonuçlarını görmeye başladık. İnşallah hızla değişen ve yenilenen bir Kocaali göreceğiz." ifadelerini kullandı.

Yayın Tarihi: 28 Temmuz 2017 , Cuma Bu haber 1444 defa ziyaret edildi.

Yorumlarınız

'DA ARA