Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!
Arama Yap

TOBB'dan Tebrik!

Adapazarinet.com - Sakarya'nın İlk Firma Rehberi

TOBB'dan Tebrik!
Uluslararası ticarette, ülkelerin bir birleri arasında kullandıkları tırların transit geçiş belgesi olarak bilinen Dozvola Belgesi, 2017 yılı itibariyle Sakarya Ticaret ve Sanayi Odasının yetkisi çerçevesinde Karasu Limanında açılacak

Karasu'da gerçekleştirilen SATSO Şubat Ayı Meclis Toplantısında Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul tarafından, Dozvola Belgesinin SATSO yetkisi ile limanda oluşturulacak bir ofisten verileceği müjdesi verildi. Dozvola Belgesi alan tırlar ülkelerden transit yük taşımacılığı yapabilecekler. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı (TOBB) M. Rifat Hisarcıklıoğlu, geçiş belgesi dağıtım yetkisi alan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odasına başarı dileklerinde bulundu. Birlik Başkanı Hisarcıklıoğlu imzası ile SATSO'ya gönderilen mektupta, "İkili Karayolu Anlaşmaları" çerçevesinde Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından diğer ülkelerden temin edilen geçiş belgelerinin dağıtımı taşımacılığımızın gidişatını doğrudan etkilen faktörlerin başında gelmekte olup, Birliğimiz tarafından üstlenilen tüm görevler gibi büyük önem taşımaktadır. Sakarya KarasuLimanında geçiş belgesi dağıtım işlemlerinin SATSO tarafından yürütülen tüm işlemlerde olduğu gibi tarafınızca azami özen gösterilmesi, Odanızın ve Birliğimizin ilgili Bakanlığa karşı olan sorumluluklarının yerine getirilmesi açısından da büyük önem arz etmektedir. Yeni görevinizin hayırlı olmasını temenni eder, başarılar dilerim" denildi.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul ise KarasuLimanından verilecek olan tır Geçiş Belgesi olarak bilinen Dozvola Belgesi için bakanlık ve TOBB tarafından SATSO'nun yetkilendirilmesinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, "Limanımızda oluşturacağımız bir ofiste SATSO tarafından Dozvola Belgesi verilecek. Tüm üyelerimize hayırlı olsun. Karadeniz'den dünyaya açılan bir Sakarya hayal etmiştik. Bu hayalimizin günbegün hedeflerimizle birlikte gerçekleşmesi bizleri oldukça mutlu ediyor. Karasu Limanı ile bulunduğumuz stratejik konum daha da güçlenecek" ifadelerini kullandı.

Yayın Tarihi: 27 Şubat 2017 , Pazartesi Bu haber 1591 defa ziyaret edildi.

Yorumlarınız

'DA ARA