Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!
Arama Yap

Teori ve pratik birleşirse güçlü oluruz

Adapazarinet.com - Sakarya'nın İlk Firma Rehberi

Teori ve pratik birleşirse güçlü oluruz
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Genç MÜSİAD Sakarya Şubesi Başkanı Uğur Çarboğa ve yönetimini makamında ağırladı. Genç MÜSİAD Yönetimi ‘Genç Ticaret Köprüsü Projesi’ kapsamında gerçekleştirdikleri faaliyetler ile ilgili Başkan Toçoğlu’na

Genç MÜSİAD Sakarya Şubesi Başkanı Uğur Çarboğa ve yönetimini makamında ağırlayan Başkan Toçoğlu, “Okumak ve öğrenmek önemli bir aşama. Ancak bu yeterli değil. Bir konuyu, bir işi iyi bilmek yetmiyor, aynı şekilde bir bütün olarak konuları ele alıp analiz edebilecek bir perspektifi inşa etmeliyiz. Kendi alanlarımızda, öğrendiğimiz, üzerine çalıştığımız alanlarda derinleşmeliyiz. Derinleşebilirsek, teoriyi ve pratiği birleştirebilirsek analiz kabiliyetimiz de gelişir” dedi.

İhracatımıza katkı sağlıyoruz
Genç Ticaret Köprüsü Projesi ile ilgili olarak konuşan Genç MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Uğur Çarboğa, “Genç Ticaret Köprüsü Projesi kapsamında ilimizdeki uluslararası öğrenciler ile ekonomik, sosyal ve siyasi yönlerden fikir alışverişi gerçekleştiriyor, onlar ile Sakarya’daki yatırımları ziyaret ederek, gelecekte ülkelerine döndüklerinde ülkeleriyle ilimiz arasında ticari faaliyet köprüsü kurmayı amaçlıyoruz.  2016 yılında gerçekleştirilen EXPO Fuarına ilimizden 50 uluslararası öğrencinin katılımını sağlayarak, Türkiye’de bunu başaran tek şube olduk. Bu faaliyetlerimiz ile ihracatımıza da katkı sağlıyoruz. Daha önce Fransa’dan giyim malzemesi alan bir Afrika ülkesi girişimlerimizle bu malzemeleri bizden almaya başladı” diye konuştu.

Daha güçlü bir özel sektör
Başkan Toçoğlu, “Her şey genç yaşlarda başlıyor. Bu yaşlarda teşkilatlanıp bir arada çalışmak önemli. ‘Kendimi başarılı saymam için ustamı geçmem, daha başarılı olmam için ise çıraklarımın beni geçmesi gerekir’ diye bir söz var. Bunu göz önünde bulundurursak çok daha hızlı gelişiriz. Özel sektörümüz ve girişimciliğimiz çok daha güçlü olmalı. Çalışınca, hedef koyunca, gayret edince başarı da gelecektir. Sizler ticarete küçük yaşlarda başladınız, inşallah çok başarılı ve donanımlı olacaksınız. Unutmayın ki ticarette de gitmediğiniz yer sizin değildir” ifadelerini kullandı.

Analiz kabiliyetimizi geliştirmek durumundayız
Her alanda gelişime açık olunması gerektiğini ifade eden Başkan Toçoğlu, “Genç arkadaşlarımızın kendilerini her alanda geliştirmeleri çok önemli. Sadece iyi ticaret yapmak bizlere yetmez. Okumak ve öğrenmek önemli bir aşama. Ancak bu yeterli değil. Bir konuyu, bir işi iyi bilmek yetmiyor, aynı şekilde bir bütün olarak konuları ele alıp analiz edebilecek bir perspektifi inşa etmeliyiz. Kendi alanlarımızda, öğrendiğimiz, üzerine çalıştığımız alanlarda derinleşmeliyiz. Derinleşebilirsek, teoriyi ve pratiği birleştirebilirsek analiz kabiliyetimiz de gelişir” diye konuştu.

Yayın Tarihi: 3 Mart 2017 , Cuma Bu haber 1590 defa ziyaret edildi.

Yorumlarınız

'DA ARA