Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!
Arama Yap

Saraybosna'dan MÜSİAD'a Yatırım Çağrısı

Adapazarinet.com - Sakarya'nın İlk Firma Rehberi

Saraybosna'dan MÜSİAD'a Yatırım Çağrısı
MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun ve berebarindeki heyet; Bosna ve Hersek’e gerçeklestikleri İş ve Kültür Gezisi kapsamında ilk gün Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçisi Haldun Koç’u makamında ziyaret etti.

Ziyaretlerinde MÜSİAD Heyetine Bosna ve Hersek’teki iş ve yatırım firsatlarini anlatan Büyükelçi Haldun Koç; sahada Türk işadamlarının olmasını istediklerine vurgu yaparak; "Gelin yatırımlarınızı buralara yaparak yeni is fırsatları açın. Çünkü 3.5 milyon nufuslu Bosna ve Hersek’te Türk işadamları olmalidir. Ülkenin coğrafi yapısına göre yatırım yapmanızı ve burada Türk işadamlarını Türkiye'nin ve Türk işadamlarının kalkınmasını istiyoruz . Çünkü, Bizde, buranın halkıda Türkleri bölgede görmek istemektedir. Burda yatırımları yaparken, siyasi istikrarı ve kendinizi düşünün. Sabredin. Biz buyukelcilik olarak sizin doğru kişilerle ve doğru yerlerde yatırım yapmanız için varız.  Verimli başarılı huzurlu bir zaman geçirin. Sizler nerde nasıl yatırım yapacağınizi düşünün. Bizde Ülkemizin Saraybosna Büyükelçiliği olarak 24 saat yanınızda olduğumuzu bilin . Yeterki siz kararlı olun.  Önemli olan sizin isteginiz ve kararli olmanızdır siz yatırım yapmayı isteyin biz size gereken yardımı  yapacağız. Doğru adres ve yatırım için bizi kullanabilirsiniz“ dedi.

Ticaret Musavirden MUSIAD'a 3 saatlik birifing

Ardından Büyükelçilik Ticaret Müşaviri Sedat Yıldız'dan yatırımlar hakkında yaklaşık 3 saat süren  birifing alan Sakarya MÜSİAD heyeti, 3 Bosna ve Hersek’teki yatırım avantajları, potansiyel sektörler, Bosna Hersek'te ki Türk yatırımcılar hakkında da bilgiler aldı.

Saraybosna Büyükelçisi Haldun Koç ve Ticaret Müşaviri Sedat Yıldız'a teşekkür eden MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun, tüm üyelerine ve Sakaryalı işadamlarının Bosna ve Hersek'e yatırım yapması noktasında aldıkları bilgileri paylaşacağını belirterek, bölgeye her alanda sahip çıkılması getektigine vurgu yaptı.

Başkan Coşkun Elçi Haldun Koç, Ticaret Müşaviri Sedat Yıldız ve MÜSİAD Bosna ve Hersek Temsilcisi Selim Dilek'e teşekkür plaketi takdim etti.

Yayın Tarihi: 6 Mayıs 2017 , Cumartesi Bu haber 1475 defa ziyaret edildi.

Yorumlarınız

'DA ARA