Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!
Arama Yap

SAKARYAGİAD işbirliği toplantısı Ramada'da gerçekleşti

Adapazarinet.com - Sakarya'nın İlk Firma Rehberi

SAKARYAGİAD işbirliği toplantısı Ramada'da gerçekleşti
SAÜ ile devlet kurumları ve sivil toplum kuruluşları arasında sürdürülen iş birliği toplantısının 2.si SAKARYAGİAD ev sahipliğinde Ramada Sakarya Otel’de gerçekleştirildi.

SAKARYAGİAD Yönetim kurulu tarafından düzenlenen toplantıya SAÜ Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mehmet SARIBIYIK ve öğretim görevlileri Tansel Cavit KULAK, Gökhan ERGEN ve SAÜ SARGEM müdürü Prof. Dr. Hatem AKBULUT ve SATSO başkan yardımcısı Orhan YILGENCİ ve SATSO genel sekreteri Yiğit ATEŞ ile birlikte birçok STK ve devlet kurum yetkilileri katıldı.

Toplantı başında bir konuşma yapan SAKARYAGİAD başkanı Gökhan KORKMAZ, TÜGİK Konfederasyonu ve yeni kurulan dernekleri hakkında bazı bilgiler paylaşarak, SAÜ tarafından sürdürülen nitelikli eleman ihtiyaçlarına yönelik çalışmalarda da gerek SAÜ Meslek Yüksek okulları, Teknoloji Fakültesi gerekse de her daim projenin destekçisi SATSO’ nun yanında olduklarını söyledi ve sürdürülen çalışmalar için SAÜ öğretim üyeleri ile Sakarya Milli Eğitim müdürlüğü ve projeye katkılarından dolayı SATSO’ ya teşekkür etti.

Program içerisinde bir çok devlet kurumu adına söz alan katılımcılar ile birlikte iş birliğini geliştirici öneriler, nitelikli eleman istihdamı hususunda sürdürülen çalışmalar için görüş alındı.

Program sonrasında tekrardan söz alan SAKARYAGİAD başkanı Gökhan KORKMAZ’ dan bir öneride bağlı oldukları TÜGİK Konfederasyonunun bir çok ili dağılmış 70’in üzerinde derneği olması sebebi ile bu derneklerle de aracılık edilerek iş birliği yapılması sağlanması ve SAÜ mezunu öğrencilerimizin arzu ettikleri takdirde farklı illerde istihdamına da fayda sağlayabileceklerini önerdi. Bu konuda Müsiad ve Tümsiad’ın da geniş bir tabana yayılı olmalarının altını çizen başkan, hep birlikte katkılar sağlayabiliriz, dedi. Başkan Korkmaz tarafından sunulan öneri kurumlar ve STK’lar tarafından faydalı olacağı düşüncesi ile olumlu karşılandı.

Yayın Tarihi: 11 Aralık 2015 , Cuma Bu haber 2013 defa ziyaret edildi.

Yorumlarınız

'DA ARA