Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!
Arama Yap

Sakarya TOG Gönüllülerinden Önemli Etkinlikler

Adapazarinet.com - Sakarya'nın İlk Firma Rehberi

Sakarya TOG Gönüllülerinden Önemli Etkinlikler
Geçtiğimiz hafta ebeveynleri çocuklardaki teknoloji bağımlılığı konusunda bilinçlendirmek amacıyla Sakarya TOG ekibinin yerel projelerinden olan “Oturmayalım Oynayalım” projesi kapsamında "Teknoloji Bağımlılığı ve Ailenin Önemi" konulu seminer düzenlendi.

Moira Danışmanlık Merkezi Uzmanlarından Aile Danışmanı Atilla Yiğit’in sunumu ile Fatma Özkan İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirilen seminer velilerden büyük ilgi gördü.
 
Bu yıl 12.si düzenlenen Runatolia Maratonu geçtiğimiz günlerde 23 sivil toplum kuruluşundan ve bireysel katılımcılardan oluşan 11 bin 200 gönüllü koşucu ile Antalya da gerçekleşti. Engelliler maratonuyla başlayan koşu; 42 km maratonu ve 21 km yarı maratonu ile devam ederek 10 km koşusu ile sona erdi. 
 
79 ilde gençlik grubu ve üniversite topluluğu olarak faaliyet gösteren Toplum Gönüllüleri Vakfının en aktif gençlik gruplarından olan Sakarya TOG gönüllülerinden Enes Tezcan ve Sevde Kökçü de bu yılki Runatolia Maratonuna katılarak iyilik peşinde koştular.
 
10 km’yi 78 dakikada koşan gençler iyilik peşinde koşarken de gönüllülerin desteği ile adımlarına iyilik katıp bağış topladı. Sevde Kökçü maraton ile ilgili; ‘Yaklaşık bir yıldır Toplum Gönüllüsüyüm ve iyilik yapmak özellikle de tanımadığım insanların mutluluğuna katkı sağlayabiliyor olmak her zaman çok kıymetli benim için. Ortopedik engelli biri olmama rağmen bir koşuda yer almak, yürüyemeyen biri olarak koşmuş olmak da çok güzel bir deneyimdi. Bunun sonucunda insanların yüzünün güleceğini bilmek de ayrıca mutlu ediyor. Umarım her zaman insanların mutluluğu için bir şeyler yapabilme fırsatım olur’ dedi.

Yayın Tarihi: 20 Mart 2017 , Pazartesi Bu haber 1417 defa ziyaret edildi.

Yorumlarınız

'DA ARA