Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!
Arama Yap

Sakarya'nın ulaşımına 200 milyonluk 12 yeni proje

Adapazarinet.com - Sakarya'nın İlk Firma Rehberi

Sakarya'nın ulaşımına 200 milyonluk 12 yeni proje
Azim ÇELİK/ADAPAZARI(Sakarya), (DHA) - SAKARYA Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, yaklaşık 200 milyon liralık 12 yeni proje ile şehrin trafik akışına yeni bir soluk kazandıracaklarını söyledi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ulaşımda hayata geçirilecek 12 yeni projeyi kamuoyuna tanıttı. Adapazarı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen tanıtım programında ulaşımda hayata geçirilecek 12 yeni proje sinevizyon gösterisiyle katılımcılara tanıtıldı. Toplantıda projelerle ilgili konuşan Başkan Toçoğu, "Yaklaşık 200 milyon TL değerinde 12 yeni projemizin başlangıcını yapıyoruz. Şehrimizin doğal yapısına zarar vermeden, yerinde çalışmalarla şehrin trafik akışına yeni bir soluk kazandıracağız" dedi.

Başkan Zeki Toçoğlu, "Ulaşım konusu ve projeler büyük bir ilgiyle takip ediliyor. En az trafik sıkıntısı olan iller arasındayız. Bilindiği üzere göreve başladığımızdan beri trafikteki araç sayısı katlandı. Şehrin doğasını bozmadan pratik çözümler getirmeye çalışıyoruz. Bu projelerimizi doğaya aykırı yaptığımız zaman geriye dönüşü olmaz. Biz şehrin görüntüsüne de sıkıntı vermek istemiyoruz. Elbette zaman içerisinde daha köklü çözümler de gündeme gelecektir. Bugünkü projelerimiz mevcut yapıya zarar vermeden yapılacak çalışmalardır" diye konuştu.

Bu çalışmalar sonunda kavşakları 'akıllı kavşak' haline getireceklerini ifade eden Toçoğlu, şöyle konuştu:

"Akıllı kavşaklar projemiz ile kavşakları daha kullanışlı hale getireceğiz. Fiber altyapımız da tamamlanıyor. 23 kavşağı akıllı hale getirerek şehrin trafik akışına katkı sağlayacağız. Araştırmalarımız sonucu bu sistemle sonuç alındığını gördük. Bisiklet yolu yapımına da devam ediyoruz. 6 kilometre daha bisiklet yolu yapacağız. Vatandaşlarımızı bisiklet kullanımına özendirecekçalışmalarımız da olacak"

Yayın Tarihi: 17 Mart 2017 , Cuma Bu haber 1384 defa ziyaret edildi.

Yorumlarınız

'DA ARA