Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!
Arama Yap

Sakarya GİAD Sakarya için neler düşünüyor ?

Adapazarinet.com - Sakarya'nın İlk Firma Rehberi

Sakarya GİAD Sakarya için neler düşünüyor ?
Sakarya Genç Girişimciler ve İş Adamları Derneği'nin Genel Sekreteri Çağlar Korkmaz derneğin faaliyetleri yapısı ve faaliyetlerini anlattı

Röportaj: Kaan Gümüşel

Merhabalar. Ben 1986 Sakarya Adapazarı'nda dünyaya geldim. Memur bir ailenin en küçük çocuğu olarak ilk ve orta öğrenimi Sakarya'da Üniversite eğitimimi Edirne ve İstanbul'da tamamladım. Uluslararası Sağlık Hizmeti ve Sağlık Turizmi konularında bölgenin ilk müteşebbisi olarak hizmet vermeye başladım. Sapanca?da arap popülasyonunun artmasında etkin rol oynadım. Şuan 38 ülkeden danışanlarına Türkiye?de kaliteli sağlık hizmeti vermeyi hedefleyen dünya çapında şubeleri bulunan sağlık sektörüne yatırım yapan bir kuruluşun yönetim kurulu başkanıyım.

Nedir bu SakaryaGİAD?

SakaryaGİAD'ı ekonomi tabanlı bir sivil toplum kuruluşu olarak özetleyebiliriz. Ancak SakaryaGİAD yerel bir teşebbüs değil yüzün üzerinde derneği, onbini aşkın üyesiyle Türkiye'de büyük bir güç olan Türkiye Genç İş Adamları Konfederayonu'nun Sakarya yapılanmasıdır. Konfederasyon başkanımız Sayın Erkan GÜRAL Şehrimizde bir çok yatırımı olan Türkiye'nin en zengin elli kişisi arasında yer alan, milli takımlar ana sponsorluğuyla sporu destekleyen başarılı bir iş adamıdır. Sakarya'da otuz yıllık aile dostu olan Derneğimiz başkanı Sayın Gökhan KORKMAZ'a bizzat derneğimizle alakalı kurulum teklifini kendisi yapmış ilerlediğimiz yolda bizleri yanlız bırakmayarak yakınen takiplerini sürdürmektedir. Başkanımız Sayın Gökhan KORKMAZ elli iş adamını bir araya getirerek bu derneği kurmuş ve çalışmalara son hızla başlamıştır. Devlet erkanı ve sivil toplum kuruluşlarıyla bir çok buluşma sağlamış, kendini tanıtmış şehrimizin ihtiyaçlarıyla alakalı doneler toplamıştır. Şuanda yetmiş üyemizle yolumuza devam ediyoruz. Üye olmak için teveccüh gösterip bizlere ulaşan kişi sayısı şuanda yüzotuz kişi. Biz kalabalık bir dernek olmaktan ziyade bu gönül işine mesaisini harcayacak nitelikli üyelerle yolumuza devam etme yolunda karar almış bulunmaktayız. Üye Kabul işlemleri yönetim kurulumuz tarafından çoğunluk oylarıyla karar alınmaktadır. Her kararımız gibi yönetimimizde kendi üyelerimiz arasından seçim yoluyla demokratik bir şekilde belirlenmiştir. SakaryaGİAD siyasetten uzak, sosyal çevresini ve iş kapasitesini büyütmek isteyen genç girişimciler için gerçekten bulunmaz bir nimet olacaktır.


SakaryaGİAD şehrimizde neler yapacak?

Anlatmakla bitiremeyeceğimiz bir konu ama ilk projelerimizden bahsetmek isterim. İlk öncelikle yeni kurulan bir dernek olarak devlet erkanımızı, kolluk kuvvetlerimizi ve siyasi parti temsilciliklerimizi ziyaret ettik. Üzerimize düşen neler diye sorduk. Bir çok sorunla alakalı notlarımızı aldık. Önem sırasına gore sıraladık. Sayın Emniyet Müdürümüz Osman BABADAĞI beyefendiyi ziyaretimiz sırasında okul güvenliğiyle alakalı bir sohbetimiz sırasında bu konunun bir proje halinde çalışmasının yapılması gerektiği fikri doğdu. Konuyla alakalı olarak Muhabere Elektronik Şube Müdürüm Sayın Fatih bey'in başkanlığı yaptığı, Çocuk şube müdürümüz, Toplum destekli polis şube müdürümüz ve benim dahil olduğum bir komisyon kurarak toplantı yaptık. Bütün düşüncelerimizle beyin fırtınası yaparak toplantıyı bitirdik konuyla alakalı dosyamızı hazırladık. Daha önceki ziyaretimizde bize her türlü desteği olacağının sözünü veren Sayın Valim Hüseyin Avni COŞ beyefendiden tekrar bir randevu talep edip projemizi anlatacak olurlarını isteyeceğiz. Kendisinin Sakarya için bir kazanım olduğunu düşündüğümüz sayın Valimizin olurlarından sonra hemen projemizi tanıtım ve uygulama alanında hayata geçireceğiz. Ayrıca üyelerimiz için eğitim programlarımız hazırlanmış olup İŞKUR, SGK ve İstanbul merkezli büyük finans kuruluşlarından uzmanlarımızın dahiliyetinde eğitimlerimize başlayacağız. Üyelerimiz için bir çok etkinlik düzenleyip üyeler arası ilişkilerinde sıkı kalmasını sağlıyoruz. Derneğimiz bir çok kaliteli iş adamının oluşturduğu bir yapı olduğundan arkadaşlık, dostluk ortamını keyifle yaşıyoruz. Aynı zamanda büyük bir aile olan Türkiye Genç İş Adamları derneği çatısı altında olduğumuzdan dolayı bir çok ulusal markayla direk temastayız. Önümüzdeki Kasım ayı içersinde çok öenmli işadamlarının katılacağı şehrimizde bir çok derneğin teşrif edeceği bir iş zirvesi düzeniyoruz.

SakaryaGİAD zenginler klübü mü?
Bu sorunuzu özgeçmişimi anlatırken çürüttüğümü düşünüyorum. Memur bir ailenin çocuğu olarak çok çalıştım. Çok zorlandım. Irak, Birleşik arap emirlikleri, Azerbaycan, Katar ve Kuveyt'te işimi geliştirmek için çok çabaladım. Allah-u teala bir şans Verdi bir şeyler başardım. Derneğimizde elbette şehrimizin en saygın en köklü şirketlerinin son kuşak temsilcileri bulunmakta. Bunun yanısıra işletmesinde tek başına çalışan mütevazi iş adamlarıda bulunmakta. Biz kişinin maddi durumuna değil girişimcilik durumuna bakıyoruz. Dışarıdan bizleri baba parasıyla bir şeyleri devam ettirdiğimiz sanılsada aslında gerçek bu değil. Fırsatları kaçırmayan girişimlerini doğru yapan başarılı insanların çoğunlukta olduğu bir derneğiz. Başkanımız Gökhan Korkmaz 30 m2 lik dükkanında bu işe başlayarak şuan Sakarya'da beş şubesi bulunan yanında onlarca kişi çalıştıran örnek girişimci bir iş adamıdır. Bu örnek yeterli olacaktır sanırım.

Bütün tepkiler olumlu mu? Olumsuz hiç tepki alıyormusunuz?
Bizim için hakkımızda yapılan bütün düşüncelerin, bütün yorumların bir anlamı ve önemi var. Olumlu yorumlar tabi ki çoğunlukta bunlar bizi çok memnun ediyor. Olumsuz yorumları irdeleyip bundan neler çıkartmamız gerektiğine bakıyoruz. Her fikre saygımız olduğunu terbiye sınırlarında ki her yoruma olumsuzda olsa sempatiyle baktığımızı üzerine çalıştığımızı bilmenizi isterim. 

Son olarak söylemek istediğiniz sözler nelerdir?
Biz siyasi tarafı olmayan içersinde her siyasi görüşten her duruştan üyelere sahip bir güç birlikteliğiyiz. Sakarya için ter akıtacak sosyal sorumluluğun bilincinde genç insanlarız. Bu kadar kısa sürede bu kadar girişimle şehrimiz için çalıştığımız düşünüldüğünde SakaryaGİAD'ın bu şehire neler katabileceğini tahmin edebiliriz. Bizden sonraki nesile bir miras olarak bırakmayı hedeflediğimiz SakaryaGİAD her gün yeni üye kabulleriyle gücüne güç katmaktadır. Birinci önceliğimiz Sakarya ekonomisi. Biz Sakarya?lılar olarak bunda fark yaratmalıyız. Şehrimizi cennet diye tanımlıyorum. Gölü, nehri, denizi bu kadar doğal güzelliği yeşilliği olan ve istanbula bu kadar yakın olan başka bir şehir yeryüzünde yok. Sakaryamıza sahip çıkmalıyız. Şehrimiz her gün göç almakta. Bu şehirde Sakaryalıların söz sahibi olarak kalabilmesi için Sakaryalıların birşeyler yapması gerekmekte. Bunu ticaretimizle istihdamımızla sağlayabiliriz. Beni haber merkezinizde ağırladığınız için, ikramlarınız için, söz hakkı verdiğiniz Için teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum.

Yayın Tarihi: 26 Ekim 2015 , Pazartesi Bu haber 2317 defa ziyaret edildi.

Yorumlarınız

'DA ARA