Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!
Arama Yap

Sakarya’da plazma bağışı için kampanya başlatıldı

Adapazarinet.com - Sakarya'nın İlk Firma Rehberi

Sakarya’da plazma bağışı için kampanya başlatıldı
Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde corona virüs hastalarının tedavisinde önemli bir destek sağladığı belirtilen immün plazma tedavisinin başlamasıyla birlikte gönüllü plazma donörlüğü için çağrıda bulundu.

Corona virüs tedavisinde bağışıklık sistemini destekleyen immün plazma uygulaması Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 17 Nisan’da korona virüse yakalanarak tedavi görüp iyileşen yoğun bakım hemşiresi Hüseyin Er’in gönüllü plazma bağışıyla başladı.

Hemşire Er’den alınan plazma, yine aynı hastanede yoğun bakımda tedavi gören bir korona hastasına verildi. Başarılı sonuçları dünya genelinde gözlenen plazma desteği için SAÜEAH’da tüm alt yapı oluşturularak çalışmaların başlaması kamuoyunda büyük bir sevinç oluşturdu.

Virüse yakalanmış ve tamamen iyileşmiş kişilerden alınması gereken plazma bağışıyla ilgili İl Sağlık Müdürlüğü tarafından vatandaşlar bilgilendirilerek, hazırlanan görsellerle çağrıda bulunuluyor.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin bilbordlarla destek verdiği çalışmada, “Korona virüs plazma donörü olmak ister misiniz?” sloganıyla corona virüs hastaları için kimlerin plazma bağında bulunabileceği hakkında bilgiler veriliyor. Şartları uyan kişilerin Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başvurmaları isteniyor.

Yayın Tarihi: 24 Nisan 2020 , Cuma Bu haber 598 defa ziyaret edildi.

Yorumlarınız

'DA ARA