Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!
Arama Yap

Sakarya'da ormanlara giriş yasaklandı

Adapazarinet.com - Sakarya'nın İlk Firma Rehberi

Sakarya'da ormanlara giriş yasaklandı
Sakarya Valiliği son günlerde Türkiye'nin dört bir tarafından çıkan yangınlarla alakalı tedbir kararı aldı. Valilik hafta sonu Sakarya'da ormanlık alanlara giriş ve çıkışları yasakladı.

Ülke genelinde bir çok noktada çıkan orman yangınlarının ardından, gözler diğer iller ve bölgelerde ki ormanlara çevrildi. Bu kapsamda Sakarya Valiliği tarafından  ikinci bir emre kadar ormanlık alanlara girilmesi yasaklandı. Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

İzin verilen yer dışında

Tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de hava sıcaklıklarının aşırı derecede yükseldiği, bu hafta sonu da devam edeceği Meteoroloji Genel Müdürlüğünce değerlendirilmiştir. Bu nedenle ülkemizin ve ilimizin akciğerleri olan ormanlarımızda çıkabilecek yangınların önlenmesi amacıyla, bugünden itibaren ikinci bir emre kadar ilimizde izin verilen mesire alanları dışında ateş ve mangal yakılması, ormanlık alanlara piknik yapmak amacıyla girilmesi ve havai fişek atılması yasaklanmıştır.

Hassasiyet Çağrısı

Özellikle bugün ve hafta sonunda sıcaklıkların artacak olması (38 derecelere çıkması) nedeniyle vatandaşlarımızın hafta sonunu mesire ve ormanlık alanlarda geçirecekleri değerlendirildiğinden ormanlarda çıkabilecek yangın nedeniyle hassas davranılması, ilimizde orman yangını yaşanmaması ve milli servetimiz olan ormanlarımızın korunması için vatandaşlarımızın dikkatli olmaları büyük önem arz etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yayın Tarihi: 30 Temmuz 2021 , Cuma Bu haber 474 defa ziyaret edildi.

Yorumlarınız

'DA ARA