Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!
Arama Yap

Sakarya'da maske takmayarak 3 gün karantinada kalacaklara kitapları dağıtıldı

Adapazarinet.com - Sakarya'nın İlk Firma Rehberi

Sakarya'da maske takmayarak 3 gün karantinada kalacaklara kitapları dağıtıldı
Sakarya’da gerçekleştirilen denetimlerde bir ilke imza atılarak maske takmayan vatandaşlara 3 gün karantinada kalma zorunluluğu ve en az 10 kitap okuma şartı getirildi.

Sakarya Valiliği İl Hıfzıssıhha kurulunca alınan kararda, yapılan denetimlerde maske takmadığı tespit edilen vatandaşlara ilk olarak uyarı ve bu durumu tekrarlaması durumunda ise para cezasının yanı sıra 3 gün karantinada kalarak en az 10 kitap okuması istenilmişti.

Kitaplar dağıtıldı

Bugün yapılan denetimlerde, karantina tedbirine uyan kişiler kitap ile ödüllendirildi. Kimine göre bu uygulama ceza olarak görülse de, valilik kitap okuma alışkanlığı kazandırmak istiyor.

Kitaplarını alan vatandaşlar ise Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım'a teşekkürlerini ilettiler.

"Bilinçli olmak kıymetlidir"

Öte yandan, ekiplerin kitap dağıttığı anları Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım sosyal medya hesabından, “Her koşulda kitap okumak ve bilinçli olmak kıymetlidir. Aldığımız karantina tedbirlerine uyup evlerinde kalan vatandaşlarımızı kitapla ödüllendiriyor, kitap okumalarını teşvik ediyor, kitaplarını evlerine ulaştırıyoruz. Lütfen tedbir ve kurallara titizlikle riayet edelim.” ifadelerine yer vererek paylaştı.

Yayın Tarihi: 14 Eylül 2020 , Pazartesi Bu haber 589 defa ziyaret edildi.

Yorumlarınız

'DA ARA