Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!
Arama Yap

Sakarya'da Korona Virüs İlacı Yapıldı!

Adapazarinet.com - Sakarya'nın İlk Firma Rehberi

Sakarya'da Korona Virüs İlacı Yapıldı!
Sakarya’da yaşayan kimya Doktoru İranlı Ali Melekki 5 yıldır nano teknolojisi hammaddesi üretimi üzerinde çalıştığını belirterek Koronavirüsü için ilaç ürettiğini ileri sürdü.

Melekki: Koronavirüsü için ilaç yaptım

2011 yılında İran’dan mülteci olarak Sakarya’ya sığınan İlaç Kimya Doktoru İranlı Ali Melekki, “ 5 yıl önce nano teknolojisi ham maddesi üretimi yapıyorum. Virüs ve anti bakteriyel üretim yapıyordum. Koronavirüsü çıkınca ürettiğim maddenin formülünü biraz daha değiştirsem virüsü üzerinde etkili olabilir diye düşündüm. Bu yönde çalışma başlattım” dedi.

Melekki, “İran’da hocam olan milletvekili var. Onu telefonla arayarak düşüncemi söyledim. Ve ‘bende virüs ilacı var’ dedim. Milletvekili hocam ‘ bana gönder’ dedi. Yolladım ve orada bir enstitü laboratuarına ilacım gitti. Bana ‘2 gün sonra bakacağız’ dediler. Son olarak İran Sağlık Bakanı yardımcısı sınıf arkadaşımı aradım. Ona ilacı anlatım. O da bana yardımcı oldu. Beni virüslerle ilgili araştırma yapan Laboratuarı yönlendirdi” diye konuştu.

Melekki, “Ancak burası bana ‘bizde şuanda canlı virüs yok. Çünkü çok tehlikeli ve çok yoğunuz. Sizin ilacığınızı inceleyemeyiz” cevabı verdi. Ardından beni İran’ın Gilan şehrinden aradılar. Bana ‘bizde canlı virüs var, o sıvıyı bize yola ve biz test yapacağız” dediler. Dün o sıvı ilaç maddesini yolladım. Onarların eline ulaştı ve bana ‘2 saat sonra test yapacağız. Sonuç çıktı ve çok etkili olmuş. Bana ‘bir saat içinde virüsü yok ediyor’ dediler. Şimdi hasta üzerinde deneyecekler” dedi.

Resim Galerisi

Yayın Tarihi: 10 Mart 2020 , Salı Bu haber 747 defa ziyaret edildi.

Yorumlarınız

'DA ARA