Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!
Arama Yap

Sakarya Bilişim Müzesi Projesi Turizme Büyük Katkı Sağlayacak

Adapazarinet.com - Sakarya'nın İlk Firma Rehberi

Sakarya Bilişim Müzesi Projesi Turizme Büyük Katkı Sağlayacak
Sakarya Bilişim Sektörü Derneği SABİDER Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce'yi ziyaret etti.

Saski binasında gerçekleşen ziyarette Sabider'in faaliyetleri, kısa-orta vadede yapılacak çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. Sakarya Bilişim Sektörü Derneği Başkanı Nahit Gök, Sabider olarak şehrimize kazandırmak istediğimiz Bilişim Müzesi hakkında Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce'ye proje detayları hakkında bilgi verdik ve destek istedik. Sakarya'nın bir müze kenti olmasını gönülden desteklerini belirten Nahit Gök, bu desteği şehrimize bir Bilişim Müzesi kazandırarak taçlandırmak istediklerini belirtti. 
 
Nahit Gök, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ile görüşmesinde şunları aktardı; " Şehirlerin turizm etkinlikleri kapsamında müzelerin önemi ortadadır. Sakarya'nın bir müze kenti olması adına Sabider ailesi olarak elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Bilişim firmalarımıza ait, yıllardan beri oluşturulan tüm materyalleri bilabedel olarak müzenin kullanımına sunmaktan gurur duyarız. Sakarya ilini turizm açısından daha da zenginleştirecek olan bu müze projesi ile diğer illerden yoğun bir öğrenci, ziyaretçi talebi olacağına hiç kuşkumuz yoktur. Bilişim müzesine ait envanterimiz hazırdır. Geçmişten günümüze gelen elektronik cihazlar, fotoğraf makinaları, bilgisayarlar, cep telefonları gibi bir çoğu antika sayılabilecek koleksiyonluk ürünleri müzemizde sergilemekten gurur duyacağız. 
 
Bilişim Müzesi projesine büyük ilgi gösteren Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, belediye olarak şehrimize değer katacak bu projeyi destekleyerek oluşumu için atılacak her adımda Sabider'in yanında olduğunu belirtti.

Yayın Tarihi: 19 Eylül 2022 , Pazartesi Bu haber 260 defa ziyaret edildi.

Yorumlarınız

'DA ARA