Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!
Arama Yap

Sakarya Barosu'ndan 'Yılın Çocuk Dostu' Ödülü!

Adapazarinet.com - Sakarya'nın İlk Firma Rehberi

Sakarya Barosu'ndan 'Yılın Çocuk Dostu' Ödülü!
Sakarya Barosu Çocuk Hakları Merkezi yapmış olduğu çalışmalar neticesinde bu yıl ilk kez “Yılın Çocuk Gönüllüsü” ödülü verdi.

Sakarya Barosu Çocuk Hakları Merkezi yapmış olduğu çalışmalar sonunda öğretmen Yahya Celep ve Mehmet Karacan “Yılın Çocuk Dostu” ödülüne layık görülürken,  Av. Gökmen Avcı da üstlendiği ‘çocuk gelin’ davasında göstermiş olduğu mücadele, azim ve kararlılıkla sürdürdüğü çalışmalarından dolayı yine bu ödülü almaya hak kazandı.

ÖDÜLLER KARASU VE AKYAZI’YA

Gerek yerel gerek ulusal basında yer alan ve sosyal paylaşım sitelerinden yapılan rekor paylaşımlarla gündemde il sıraya oturan ilimiz Karasu ilçesinde görevli Beden Eğitimi Öğretmeni Yahya Celep’in yürüme güçlüğü çeken bir öğrencisini sırtında taşıyarak etkinliklere dahil etmesini izlemiştik. Yine ilimiz Akyazı ilçesinde kamyonu çok seven otizmli öğrencisini mutlu etmek için okul bahçesine kamyon getirten Mehmet Karacan’ın da bu güzel anı ölümsüzleştirdiği video milyonlarca kişi tarafından tıklanma rekoru kırmıştı.

Sakarya Barosu Çocuk Hakları Merkezi Üyeleri de hepimizde derin izler bırakan bu iki olay karşısında duyarsız kalmayarak bu yıl ilk kez “Yılın Çocuk Dostu” başlığı altında yeni bir projeye imza attı.

DUYARLILIK GÖSTERMELİYİZ

Törende açılış konuşma yapan Sakarya Barosu Başkanı Av. Zafer Kazan’da öncelikle bu projeyi hayata geçiren Çocuk Hakları Merkezi Üyesi meslektaşlarına teşekkür etti.

 “Bugün 23 Nisan vesilesi ile geleceğimize sahip çıkma iradesini gösteren tüm meslektaşlarımı kutluyorum. Son derece duyarlılık göstermemiz gereken bir konuda, içimizdeki insan sevgisini, çocuk sevgisini ortaya çıkaran, bu duyarlılığın örneği olan bu güzel insanları tebrik ediyorum ve minnet duygularımı ifade etmek istiyorum.” şeklinde konuşan Başkan Kazan:

MUTLU ÇOCUKLAR SIRALAMASINDA SONUNCUYUZ

“Bugün OECD raporunda mutlu çocuklar sıralamasında en son sırada yer aldığımızı öğrenmiş bulunmaktayım. Dünyada başka hiçbir yerde kutlanmayan bir çocuk bayramına sahip ülkemizde bu mutsuzluk tablosu bizlere yakışmıyor. Bu sonucun üzerinde uzun uzun düşünmemiz gerek. Biz mutlu çocukların yaşadığı bir ülke olmalıyız, mutlu çocuklarımızla mutlu bir geleceğe uzanmalıyız.”dedi.

TOPLUMA UMUT OLDULAR

Sakarya Barosu Konferans Salonunda düzenlenen plaket töreninde kısa bir konuşma yapan Çocuk Hakları Merkezi Başkanı Av. Elif Erdem Düzgün ülke gündemine sık sık yansıyan çocuk istismarı, eğitimde eşitsizlik gibi pek çok konuda hep kötü haberlerle karşılaştığımız bu günlerde içimizi ıstan, bu örnek davranışları ile topluma umut olan öğretmenlerimize ve genç meslektaşına teşekkür etti.

ÇOCUK SEVGİNİZ NİCE ÇOCUKLARI KUCAKLASIN

Bu yıl ilk kez düzenlenen “Yılın Çocuk Dostu” projesinin de toplumda bir farkındalık yaratmak adına gelenekselleştireceklerini ifade eden Av. Elif Erdem Düzgün “Sakarya Barosu Çocuk Hakları Merkezi tarafından “2017 Yılı Çocuk Dostu” seçildiğiniz için tebrik eder, çocuk sevginizin ve özverinizin nice çocukları kucaklamasını dileriz” mesajı ile hazırlanan plaketleri Baro Başkanı Av. Zafer Kazan ve Merkez Üyesi Avukatlar ile birlikte takdim etti.

Yayın Tarihi: 24 Nisan 2017 , Pazartesi Bu haber 1301 defa ziyaret edildi.

Yorumlarınız

'DA ARA